V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Kvalita spánku a pohodlie

11-20 z 57

 • 5 dôvodov, prečo zmeniť matrac

  5 dôvodov, prečo zmeniť matrac

  Keď sme unavení, máme tendenciu siahnuť po dákych rýchlych “povzbudzovákoch”, ako sú káva alebo nejaké energetické prípravky, ktoré nás dokážu trochu vzpružiť. Odborníci však radia niečo celkom iné: naše telo aj psychiku najlepšie obnoví spánok.

 • 3 najčastejšie dôvody na zmenu Vášho vankúša

  3 najčastejšie dôvody na zmenu Vášho vankúša

  Zobúdzate sa s ukrutnými bolesťami krčnej chrbtice, s bolesťou hlavy, mávate stuhnuté svalstvo a seknutý krk? Je načase pozrieť sa na vankúš položený na Vašej posteli. Priemerná osoba trávi sedem až osem hodín na vankúši. Vankúš by ste preto mali meniť pravidelne. Ak si uvedomíte, kedy je ten správny čas pre zmenu vankúša, ste na dobrej ceste ku kvalitnému spánku a celkovému zdraviu.

 • Aký matrac si vybrať, ak máte bolesti v spodnej časti chrbta?

  Aký matrac si vybrať, ak máte bolesti v spodnej časti chrbta?

  Nevhodný spánkový povrch môže spôsobiť bolesti chrbtice alebo spodnej časti chrbta. Naše praktické tipy Vám pomôžu vybrať si správny matrac, s ktorým prekonáte tieto problémy a predídete vzniku nových.

 • Môžu deti spať na vankúšoch?

  Môžu deti spať na vankúšoch?

  Neprekvapuje nás, že mnohí rodičia sa pýtajú, či dieťa na pohodlný spánok potrebuje vankúš. Správnu odpoveď na túto rodičovskú otázku vieme poskytnúť v závislosti od veku a spánkového priestoru drobca.

 • 16 tipov pre dobrý spánok a pokojnú noc

  16 tipov pre dobrý spánok a pokojnú noc

  Niekedy stačí maličkosť, aby sa náš život zlepšil a skvalitnil. To isté platí aj pri spánku – stačí zmeniť drobné návyky a vyspíte sa do ružova ako bábätko! Malé zmeny v spálni alebo rituály pred spaním Vás dokážu perfektne...

 • 4 úžasné relaxačné techniky, vďaka ktorým budete spať ako bábätko

  4 úžasné relaxačné techniky, vďaka ktorým budete spať ako bábätko

  Často sa v noci prehadzujete a mrvíte? Trápia Vás otázky o budúcnosti (minulosti) a neviete zaspať? Je načase vychutnať si hlboký, pokojný, "bábätkovský“ spánok - prezradíme Vám 4 skvelé relaxačné techniky, ktoré Vám dopomôžu ku kvalitnejšiemu spánku!

 • 6 otravných vecí, ktoré Vám nedajú spať

  6 otravných vecí, ktoré Vám nedajú spať

  Koľko a ako spíme, to vždy záleží od toho, aký deň je za nami a v akom zdravotnom či psychickom stave sa nachádzame. Existuje niekoľko základných faktorov, ktoré nám nedajú spať a budia nás počas spánku. Prečítajte si, ktoré veci nám najčastejšie bránia poriadne sa vyspať.

 • 7 experimentov a štúdií ohľadom spánkovej deprivácie, ktoré Vás nasmerujú priamo do postele

  7 experimentov a štúdií ohľadom spánkovej deprivácie, ktoré Vás nasmerujú priamo do postele

  Existuje množstvo výskumov poukazujúcich na negatívne účinky nepostačujúceho spánku, najmä na telo a myseľ. Existujú však ľudia, ktorí si neuvedomujú reálne devastačné následky spánkovej deprivácie. Nasledovné experimenty a štúdie Vás určite presvedčia, že nedostatok spánku treba riešiť, hneď...

 • 7 možných príčin problému so spaním

  7 možných príčin problému so spaním

  Rozmýšľate, prečo sa Vám zle spáva? Stále ste nenašli príčinu? Prečítajte si o najčastejších príčinách, ktoré spôsobujú problémy so spánkom – možno medzi nimi nájdete aj tú, ktorá spôsobuje spánkové starosti Vám.

 • 7 najčastejších mýtov o detskom spánku

  7 najčastejších mýtov o detskom spánku

  Pokúsime sa potvrdiť alebo vyvrátiť niektoré časté mýty o detskom spánku.

11-20 z 57