V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Kvalita spánku a pohodlie

41-50 z 62

 • Najčastejšie kladené otázky o matracoch

  Najčastejšie kladené otázky o matracoch

  Pokiaľ ide o kúpu matraca, všetci sme tak trochu stratení – nie je to totiž niečo, čo robievame každý deň. Ale vybrať si správny typ matraca vhodný pre naše návyky a potreby je dôležitejšie, ako si myslíte. Takmer tretinu života trávime v posteli, takže matrac sa stáva jeho významnou súčasťou. Keď už máte plné zuby prebúdzania sa so stuhnutým krkom, bolesťami chrbtice a väčším pocitom únavy, ako keď ste išli spať, je najvyšší čas kúpiť si nový matrac. A ak poznáte všetky odpovede na svoje otázky, jeho výber bude pre vás hračka!

  Prečítajte si viac 
 • Najčastejšie príčiny ospalosti a únavy

  Najčastejšie príčiny ospalosti a únavy

  Aj Vám sa občas stáva, že ste ospalí a unavení, pričom neviete o žiadnej príčine, ktorá by to mohla spôsobovať? Prečítajte si tento článok a možno sa dozviete, čo Vás oberá o energiu bez toho, aby ste o tom tušili.

   

  Prečítajte si viac 
 • Naozaj môže šlofík zabíjať?

  Naozaj môže šlofík zabíjať?

  Urobili ste všetko potrebné okolo domu, odviedli deti k susedom, absolvovali nákup potravín a teraz je konečne čas, aby ste si vychutnali zaslúžený oddych! Osviežujúci, zdravý poobedňajší šlofík – alebo vari nie???

  Prečítajte si viac 
 • Naozaj potrebujú ženy viac spánku ako muži?

  Naozaj potrebujú ženy viac spánku ako muži?

  Hovorí sa, že ženy sú v toľkých veciach lepšie než muži... vedia robiť viac vecí naraz, sú empatickejšie a dokážu priviesť na svet nového človeka. Ale je pravda aj to, že potrebujú viac spánku ako muži? A je táto potreba prejavom ich slabosti – alebo možno len ďalší dôkaz toho, že niečo robia lepšie ako chlapi?

  Prečítajte si viac 
 • Nástrahy spánkového apnoe

  Nástrahy spánkového apnoe

  Vedeli ste, že priemerný človek počas svojho života prespí 200 000 hodín? V skutočnosti to ani nie je prekvapenie, pretože spánok je jedným z najdôležitejších procesov v ľudskom tele. Bohužiaľ však existujú mnohé zdravotné problémy, ktoré zabraňujú spánku alebo ho robia menej účinným.

  Prečítajte si viac 
 • Nie je posteľ Vášho dieťatka nevhodná?

  Nie je posteľ Vášho dieťatka nevhodná?

  Boli ste pri výbere postielky či matracu pre svoje dieťatko obozretní? Zistite, aké vlastnosti by mal mať detský matrac.

  Prečítajte si viac 
 • Perfektná prikrývka na každé ročné obdobie

  Perfektná prikrývka na každé ročné obdobie

  Zmena ročných období prináša do našich životov mnohé zvraty. Niektoré z týchto zmien sú príjemné, iné už menej – a meniť paplón spolu s počasím určite nie je najlepší spôsob, ako stráviť svoj čas. Možno je preto načase, aby ste objavili paplón, ktorý zostane po Vašom boku počas všetkých období...

   

  Prečítajte si viac 
 • Prečo by mali lekári začať predpisovať spánok?

  Prečo by mali lekári začať predpisovať spánok?

  Odpoveď je jednoduchá: pretože nedostatok spánku je zodpovedný za mnohé vážne zdravotné problémy, ktorými dennodenne trpia milióny ľudí po celom svete. Áno, je to pravda – spánok je jedným z najlepších liekov vo všeobecnosti, a tu je vysvetlenie, prečo...

  Prečítajte si viac 
 • Prečo je bolesť hlavy taká bežná?

  Prečo je bolesť hlavy taká bežná?

  Na základe údajov z prieskumu uskutočneného v roku 2006 až 84% respondentov potvrdilo, že kvalitný vankúš je predpokladom pre dobrý spánok. Napriek tomu si iba 40% opýtaných mení vankúš za nový raz za tri roky a až 22% si ho vymieňa každé štyri roky alebo dokonca ešte zriedkavejšie.

  Prečítajte si viac 
 • Prečo je dobrý spánok taký dôležitý

  Prečo je dobrý spánok taký dôležitý

  Už od detských čias ste pravdepodobne mnohokrát počuli, ako dôležitý je dobrý spánok. Časopisy sú plné článkov o tom, aký je spánok podstatný, a to isté platí aj o internete a televízii. Prečo je však dobrý spánok skutočne taký významný? Pretože jeho nedostatok môže mať negatívne vedľajšie účinky. Ste pripravený zistiť, ktoré to sú?

  Prečítajte si viac 

41-50 z 62