Nemáte žiadne položky vo vašom nákupnom košíku.

Vyskúšajte
 • Doprava iba za 1 € pri nákupe nad 80 €
 • Až 30-dňová záruka vrátenia peňazí na matrace
 • Nákup na splátky nad 100 €
Ako si vybrať správny posteľný rošt?

Ako si vybrať správny posteľný rošt?

Kvalitný posteľný rošt je veľmi dôležitý na to, aby počas spánku zabezpečil Vášmu telu správnu polohu, aby zabezpečil stabilné vetranie matraca, odparovanie vlhkosti a dlhú životnosť matraca. Kovové či preglejkové rošty už dávno nespĺňajú požiadavky na kvalitný posteľný rošt – neposkytujú dostatočnú ventiláciu a nezabezpečujú ergonomickú polohu tela. Najlepšou voľbou sú flexibilné rošty, vyrobené z pružných lamiel, ktoré sa dajú vložiť do akejkoľvek postele.

Prečo sú drevené rošty najlepšou voľbou?

Drevené rošty zabezpečujú neustálu ventiláciu matraca, umožňujú odparovanie vlhkosti a predlžujú tak životnosť matraca. Zároveň sa starajú o to, aby bolo naše telo počas spánku v ergonomickej polohe a dodávajú podporu v kritických častiach, ktoré to najviac potrebujú: chrbtica a oblasť krížov. Matrace Dormeo používajte v kombinácii s drevenými posteľnými roštami!

V obchodoch nájdeme široký výber rôznych druhov roštov. Tento “nákupný sprievodca” Vám uľahčí výber.

Čo by mal spĺňať dobrý posteľný rošt?

Správny posteľný rošt musí poskytovať pohodlie, dodatočnú flexibilitu a musí zaisťovať ergonomickú polohu tela počas spánku.

 • Posteľný rošt musí zabezpečovať ventiláciu a odparovanie vlhkosti, čím predĺži životnosť matraca.
 • Je ideálne, ak rošt obsahuje pružné lamely, ktoré reagujú na váhu Vášho tela, dokážu sa prispôsobiť a tak zaistiť optimálnu polohu na spanie.
 • Niektoré z najkvalitnejších roštov majú špeciálne spevnenú oblasť krížov, chodidiel a hlavy, vďaka čomu sa dajú mierne nadvihnúť.

Pred nákupom si nájdite chíľku času a porozmýšľajte, čo skutočne potrebujete pre zdravý spánok, Pomôžu Vám tieto otázky:

 • Koľko máte rokov? Čím ste starší, tým pevnejšiu podporu v oblasti krížov potrebujete.
 • Máte nejaké špeciálne problémy so stavbou tela? Ak áno, ideálnym riešením je viaczónový, pevný, prispôsobiteľný rošt.
 • Mávate pocit opuchnutia? Vyberte si rošt, ktorý extra podporuje nohy a umožňuje ich nadvihnutie.
 • Radi v posteli čítate alebo raňajkujete? Vybrete si rošt, na ktorom sa dá nastaviť opierka hlavy. To isté platí pre imobilných ľudí.
 • Potrebujete špeciálne nastaviteľný rošt, ktorý sa prispôsobí potrebám Vášho tela? Vyberte si rošt, ktorý má nastaviteľnú hornú aj spodnú časť a veľa funkcií, vďaka ktorým sa dá nastaviť ergonomická poloha roštu.
 • Chcete rošt prevážať v malom aute? Vyberte si skladací rošt, ktorý sa ľahko zloží a zmestí sa do auta.

Dormeo Vám ponúka široké spektrum klasických aj špeciálnych posteľných roštov, ktoré spĺňajú požiadavky Vás aj Vášho matraca. Všetky rošty sú flexibilné, s nosnosťou 120-130kg a so šírkou 80-120cm a zabezpečujú perfektnú ventiláciu matraca. Na všetky rošty sa vzťahuje záruka 2 roky a majú LGA certifikát, ktorý potvrdzuje využitie prírodných materiálov pri výrobe roštov.

Posteľné rošty s nastaviteľnou tvrdosťou v oblasti krížov

Všetky Dormeo rošty majú možnosť nastavenia tvrdosti v oblasti krížov a spodnej časti chrbta. Líšia sa počtom lamiel, ktoré majú špeciálne pohyblivé časti. Čím viac pohyblivých častí, tým lepšia pevnosť sa dá nastaviť. Keď sa pohyblivé časti oddelia, rošt bude pevnejší a naopak.

Rošty so 4 pohyblivými časťami

Posteľné rošty so 4 pohyblivými časťami sú vhodné pre tých, ktorí občas pociťujú potrebu mať v oblasti krížov a spodnej časti chrbta pevnejší podklad:

 • Clip flex pozostáva z 28 lamiel. Okrem 4 lamiel s pohyblivými časťami má aj 3 zóny, ktoré garantujú maximálnu prispôsobivosť celému telu. Obľubujú ho moderní mladí ľudia, športovci a všetci ľudia, ktorí žijú dynamickým životom.
Rošty s 5 pohyblivými časťami

Posteľný rošt s 5 pohyblivými časťami umožňuje nastavenie tvrdosti v spodnej oblasti chrbta, bližšie ku kostrči. Odporúčame ho najmä vysokým ľuďom, ktorým nestačí tvrdosť nastavená 4 pohyblivými časťami.

 • Compact flex je rošt s 28 flexibilnými lamelami a 5 pohyblivými časťami v strednej oblasti. Má však aj dodatočné 3 špeciálne zóny, ktoré zabezpečujú maximálnu prispôsobivosť Vášmu telu.
Polohovateľný rošt

Ak hľadáte polohovateľný rošt, vyberte si Silver flex s 28 lamelami a 12 úrovňami nastavenia výšky v oblasti hlavy.

Rozmery a výber vhodného posteľného roštu

Dormeo rošty sú dostupné vo všetkých štandardných a neštandardných rozmeroch. Je však dôležité povedať, že skutočná veľkosť roštu môže byť trošku odlišná. Všetky Dormeo rošty sú vyrobené podľa rozmerov posteľných rámov so vzostupnou tendenciou tak, aby sa dali jednoducho vložiť do pripravenej postele.

To znamená, že rošty sú obvykle o 1cm kratšie na šírku (0,5cm z každej strany) a o 4cm na dĺžku (2cm z každej strany) v porovnaní s aktuálne uvádzanými rozmermi.

Ak máte dvojposteľ, odporúčame zaobstarať si dva rošty, pretože jeden by nezaručil poskytnutie všetkých jeho výhod na 100%.

Všetky rošty Dormeo si môžete pozrieť tu, kde nájdete aj detailný popis našich produktov.

Ak potrebujete pomoc pri výbere správneho matraca, kliknite sem.

Ak máte akékoľvek doplňujúce otázky, neváhajte nás kontaktovať na bezplatnom telefónnom čísle 02/ 59 220 775. Naši agenti Vám ochotne a radi zodpovedajú všetky otázky týkajúce sa produktov alebo nákupu.