V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

10 tipov ako osláviť Valentína za málo peňazí

Sviatok sv. Valentína môže byť nezabudnuteľným dňom, avšak pre mnohých z nás to znamená siahnuť hlboko do vrecka. Ak si ani Vy nemôžete dovoliť minúť veľa peňazí alebo ak nemáte dobré nápady na darčeky, nemusíte sa oslavy tohto sviatku vzdať! Krásna a nezabudnuteľná valentínska oslava sa dá pripraviť aj za pár centov.

Sviatok sv. Valentína môže byť nezabudnuteľným dňom, avšak pre mnohých z nás to znamená siahnuť hlboko do vrecka. Ak si ani Vy nemôžete dovoliť minúť veľa peňazí alebo ak nemáte dobré nápady na darčeky, nemusíte sa oslavy tohto sviatku vzdať! Krásna a nezabudnuteľná valentínska oslava sa dá pripraviť aj za pár centov

 

1) Valentínska večera u Vás doma

Prečo míňať desiatky eur za večeru v reštaurácii? Rovnakú – a možno ešte aj lepšiu – si predsa dokážete pripraviť aj sami doma. Ak si dáte záležať na vytvorení peknej atmosféry a všetko dôsledne pripravíte, Váš valentínsky večer bude nezabudnuteľný.

Oblečte sa tak, akoby ste išli niekam do spoločnosti, stôl vyzdobte kvetmi a sviečkami. Zapnite nejakú romantickú hudbu a samozrejme pripravte výborné jedlo – môžete ho variť spoločne. Takéhoto Valentína si určite navždy zapamätáte!

 

2) Vychutnajte si špeciálnu atmosféru

Chceli by ste sa na Valentína vybrať niekam von, ale obávate sa, že na to nemáte v peňaženke dosť prostriedkov a drahú večeru v luxusnej reštaurácii si jednoducho nemôžete dovoliť? Aj na tento problém existuje riešenie!

Namiesto večere môžete ísť na kávu, pohár vína alebo chutný koláč či zmrzlinu. Dostanete sa von, medzi ľudí, čo párom, ktoré sú spolu už dlhé roky môže pripomenúť krásne časy randenia. Užite a vychutnajte si ten krásny pocit, že ste so svojou láskou sami a vyberte sa na prechádzku na Vaše obľúbené miesta. Na to nepotrebujete ani cent!

 

3) Zoberte si dovolenku

Ak máte možnosť, vybavte si v práci dovolenku a urobte si predĺžený valentínsky víkend. Tento rok vychádza Valentín na štvrtok – je to ideálny prípad, pretože sa už vo štvrtok popoludní môžete so svojou láskou vybrať niekam preč a oslavovať tak sviatok zaľúbených niekoľko dní!

Dovolenka nemusít byť zákonite spojená s utrácaním peňazí a s drahým cestovaním. Ak väčšinou nemáte čas jeden na druhého, môžete zostať sami doma a venovať sa iba sebe, aby ste osviežili a spestrili Váš vzťah. A ak bude pekné počasie, môžete sa vybrať na prechádzku do prírody alebo si urobiť malý výlet niekam do blízkeho okolia.

 

4) Choďte na koncert

Koncert je výborný tip, ako stráviť valentínsky večer – ale lístky nie sú najlacnejšie. Je však možné počúvať dobrú hudbu za málo peňazí!

Pozrite si program kultúrnych podujatí vo Vašom meste – často sa stáva, že mesto organizuje benefičný alebo bezplatný koncert niekde na námestí alebo v kultúrnom dome, kde je len symbolické vstupné. A človek nikdy nevie – aj neznáma skupina môže byť čoskoro hviezdou – potom budete môcť povedať, že ste boli na jej koncerte ešte skôr, ako sa stala slávnou!

 

5) Užite si to v tichu a v pokoji

Ak je Váš život plný stresu, zhonu a nemáte si kedy odpočinúť, môžete si zvoliť práve ticho a relax. Neznamená to, že musíte zostať sedieť doma – ticho a kľud si predsa môžete vychutnať aj niekde v parku alebo na prechádzke, kde si zároveň prevetráte hlavu.

Návšteva obchodu s knihami alebo knižnice je takisto dobrý nápad! Takéto miesta sú zvyčajne tiché a medzi stovkami kníh môžete nájsť čas zamyslieť sa nad sebou, posedieť si a prečítať úryvky z kníh, ktoré Vás zaujmú.

 

6) Popremýšľajte nad originálnymi darčekmi

Všetci máme radi darčeky a väčšinou sme sklamaní, ak na Valentína žiadny nedostaneme. Ale na druhej strane všetci dobre vieme, že dostať darček nie je nevyhnutnosť a povinnosť. Veď kto by už túžil po ďalšej soške, ktorá bude vo vitríne lapať prach.. a kúpiť drahý, hodnotnejší darček si možno nemôžete dovoliť.

Buďte tento rok trochu viac nápadití. Namiesto toho, aby ste darček kúpili, ho skúste vyrobiť sami! A nebojte sa, nemusíte byť umelec, aby ste to dokázali! Napríklad ručne vyrobte darčekový kupón – a sami sa rozhodnite, akú službu ním svojej láske ponúknete! J

 

7) A čo tak kvety?

Naozaj musí každá žena dostať na Valentína kvety? Iste, je to dobrý pocit dostať kyticu kvetov – vtedy sa žena cíti ako filmová hrdinka – ale častokrát je tento pocit pre muža poriadne drahý. Ale čo ak existuje aj lepšie riešenie ako gigantická kytica za desiatky eur?

Niekedy naozaj platí, že v jednoduchosti je krása, preto ak trváte na tom, že svojej drahej darujete na Valentína kvety, urobte kompromis. Vyberte jej jednu krásnu ružu.

 

8) Napíšte zaľúbený list

Je to úplne jednoduché a zadarmo! Zaľúbený list je pritom jedna z najkrajších vecí, ktoré môžete na Valentína darovať. A o to zvlášť v dnešnej dobe, kedy sa skutočná romantika akoby úplne vytratila z našich životov.

Vyberte si nejaký pekný papier a dobré pero – a jednoducho dajte na papier svoje emócie. Máte pocit, že na to nie ste nadaní? Nevadí, buďte úprimní a napíšte do listu aj to! O to viac si to bude Vaša polovička vážiť!

 

9) Doprajte si niečo, čo ste už dávno nemali

Sviatok sv. Valentína môže byť ideálnou príležitosťou k tomu, aby ste sa vrátili k jednoduchým veciam. Doprajte si niečo, čo ste už dávno nemali: choďte si napríklad pozrieť západ slnka, sledujte v noci hviezdy na oblohe, vyberte sa na prechádzku do divokej prírody…

Všetky tieto aktivity Vás určite zblížia a môžete si opäť pospomínať na krásne spoločné zážitky z Vašej minulosti. Kľúč k šťastnému životu je predsa v maličkostiach.

 

10) Obnovte si svoje manželské sľuby

Bez ohľadu na to, kedy ste si povedali svoje “áno”, obnova manželských sľubov je vždy romantická a krásna záležitosť. Napíšte si na papier svoj sľub – môžete ho trošku pozmeniť a okoreniť humorom alebo svojimi slovami. Nech je plný lásky, úprimnosti a prejavu vďaky za to, že máte toho druhého.

Obnovu manželských sľubov nezabudnite zapiť dobrým vínom. Iba Vy davaja, pri svetle sviečok a dobrej večeri – to je skutočná romantika!