V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

3 dôvody, prečo si brať príklad od mužov

Typický muž, typická žena! Každé pohlavie má svoje dobré aj zlé vlastnosti. Prečo sa teda nepoučiť a nezobrať si od mužov ich pozitíva?

Typický muž, typická žena! Každé pohlavie má svoje dobré aj zlé vlastnosti. Prečo sa teda nepoučiť a nezobrať si od mužov ich pozitíva? Aj vďaka mužom môžu byť ženy lepšie! Zahoďte svoje zlé zvyky cez plece a začnite sa učiť od mužov. Môže Vám to výrazne skvalitniť život!

Nie je hrozné, že nás dokáže znechutiť každá maličkosť, že berieme každé slovo príliš vážne alebo že sa niekedy neodvážime urobiť to, po čom túžime? Muži takéto problémy nemajú. Nejakým spôsobom sa im darí zvládať ťažkosti každodenného života lepšie ako nám, ženám. Sú oveľa menej frustrovaní a zdeptaní než my. Ako to robia a v čom spočíva ich tajomstvo?

Dôvod č. 1: Všetko sa dá!

Problém mnohých žien je, že sú k sebe až príliš kritické. Väčšinou sme vychovávané tak, aby sme boli skromné a pokorné a tak sa stane, že si myslíme, že dokážeme menej ako je pravda. V tomto sú muži úplne iní! Ich ego im dodáva pocit dôležitosti, schopnosti a presvedčenia, že dokážu urobiť všetko, čo si zaumienia. Preto sa neboja žiadnej novej výzvy a berú ju ako príležitosť, zatiaľ čo my si neveríme a odmietnete šancu niečo dokázať. Ženy by sa teda od mužov mohli naučiť pozerať na seba pozitívnejšie, nebyť ustráchané a nezatvárať dvere pred novými príležitosťami. Mali by sme ich odvážne zobrať do rúk a otvoriť aj tie dvere, na ktoré si vôbec netrúfame. Koľkokrát ste si povedai, že je niečo nemožné? Že to sa nedá? Za skúšku nič nedáte, tak smelo do toho!

Dôvod č. 2: Nehanbia sa poriadne zahryznúť do jedla

Ženy a kalórie. Takmer vždy, keď sa pozrieme na jedlo, vidíme v prvom rade kalórie a okamžite rozmýšľame, koľko nám bude trvať, kým ich spálime. Tento problém však majú len ženy! Mužov sa takmer vôbec netýka. Jedia vtedy, keď sú hladní a jedia toľko, koľko im chutí. Vôbec sa nehanbia za svoju chuť do jedla.  My ženy, sme však tak posadnuté jedlom, že ho vnímame len ako kilá navyše. Keď sa hovorí o jedle, napadne nás, koľko môžeme zjesť, koľko priberieme, koľko námahy nás bude stáť spáliť požité kalórie atď. Prestaňte o jedlo rozmýšľať ako o nutnom zle. Ak ste hladná, zjedzte to, na čo máte chuť. A vôbec sa netrápte tým, že sa Vám kalórie okamžite uložia na zadok alebo bruchu. Samozrejme, nič sa nemá preháňať – akonáhle pocítite, že Váš žalúdok je plný, prestaňte jesť. Jedlo by v žiadnom prípade nemalo byť tým najdôležitejším, na čo myslíte.

Dôvod č. 3: Vedia, kedy prestať rozprávať

Kedysi sa šírila fáma, že muži povedia za deň o 2/3 menej slov ako ženy. Nie je to síce úplná pravda, ale výskumy amerických univerzít potvrdili, že niečo na tom skutočne je. Muži vedia, kedy sa majú ozvať a kedy držať jazyk za zubami. Vedia sa vyjadriť stručne, jasne, výstižne – každý pochopí, čo chceli povedať bez dlhého vysvetľovania. Nevidia dôvod, aby o jednej veci hovorili pol hodinu, aby opakovali to isté trikrát, len inými slovami. Aj čo sa týka vzťahov a sexu sú muži od prírody tichší, čo ale neznamená, že si to nevedia poriadne užiť! Práve naopak. Pomáha im to viac sa sústrediť na pocity seba aj partnerky a na to, čo sa práve deje. Ženy by si v tomto mali brať od mužov príklad. Niekedy totiž hovoríme príliš veľa – a to úplne zbytočne. Skúste sa, milé dámy, najskôr zamyslieť nad tým, čo chcete povedať a potom to povedzte najjednoduchšie a najkratšie ako sa dá.

A nebojte sa, že budete pôsobiť ticho alebo jednoducho či naivne – práve naopak, navodíte dojem, že ste rozumná žena, ktorá vie, čo chce. Okrem toho by sme mali vždy chodiť s otvorenými očami, všímať si ľudí okolo nás – ako sa správajú, ako reagujú. Takto si z nadhľadu dokážete urobiť úsudok o tom, čo robia zle a čo dobre a môžete si to premietnuť na seba. Ako reagujem v konkrétnych situáciách? Keby ma sledoval niekto nestranný, ako by moje správanie na neho pôsobilo? Unáhlene, hystericky, naivne alebo pokojne a rozumne? Samozrejme, nemusíme sa učiť len od opačného pohlavia, ale aj od iných žien – od každého človeka môžeme “odkukať” niečo užitočné a dobré pre nás. Stačí len chuť učiť sa, všímať si ostatných a praktizovať nové poznatky v našom živote, čo je asi najťažšia časť, ale výsledok určite stojí za to. Budete žiť šťastnejšie, spokojnejšie a vyrovnane.