V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

5 krokov ako dosiahnuť príjemnú vianočnú náladu

Aj keď obchody začínajú s predvianočnou výzdobou každý rok príliš skoro a v nás to vyvoláva skôr nechuť, pravdou je, že do Vianoc a osláv Nového roka zostáva už len pár dní. A tie ubehnú ako voda, takže: nalaďte sa do správnej (nie otravnej a komerčnej) vianočnej atmosféry už teraz a uvidíte, že si sviatky vychutnáte oveľa viac ako po in&e

Krok 1: Vianočná výzdoba

Či už si chcete urobiť vianočnú atmosféru doma alebo v práci, určite sa nezaobídete bez vianočnej výzdoby a doplnkov. Ak chcete len jemný sviatočný nádych, zvoľte si jednoduché trblietavé ozdoby. Ak sa Vám páči bohatšia výzdoba, použite aj sviečky, farebné žiarovky, ihličie, vianočné reťaze a podobne. Zaveste na stenu vianočné ponožky alebo čiapky na darčeky a pokojne si môžete vymaľovať okno farbami na sklo – nakreslite snehové vločky alebo vianočnú hviezdu (alebo si ich vystrihnite z papiera).

Krok 2: Vianočný stromček

Vianočný stromček je najväčším symbolom Vianoc, ktorý nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Do kancelárie si pravdepodobne nedonesiete klasický veľký stromček, ale pokojne môžete použiť menší umelý alebo aj živý v črepníku. Uvidíte, ako pekne dotvorí sviatočnú atmosféru. Doma dajte vianočnému stromčeku patričné miesto a krásne si ho vyzdobte. Je jedno, či použijete živý stromček (ktorý Vám navyše rozvonia celý byt) alebo umelý (ekologickejšia varianta) – výzdoba vianočného stromčeka by mala byť rodinnou udalosťou a každý člen by sa mal na nej podielať. Ak chcete, pozvite na návštevu aj svojich kamarátov alebo príbuzných a ozdobujte stromček spoločne – uvidíte, koľko zábavy a radosti Vám to prinesie

Krok 3: Vianočné pohľadnice

Kedy naposledy ste niekomu poslali klasickú vianočnú pohľadnicu? Možno pred niekoľkými rokmi, čo poviete? V dnešnej dobe sú populárnejšie e-maily alebo sms-kové pozdravy, avšak môžete si byť istí, že tie nikdy nebudú mať také čaro, ako klasické pohľadnice posielané poštou! Pamätáte si, ako ste v detstve spolu s rodičmi písali pozdravy starým rodičom alebo kamarátom? A ako veľmi ste sa tešili, keď aj Vám poštár priniesol vianočnú pohľadnicu od známych? Oživte túto krásnu tradíciu a pošlite tento rok tradičné vianočné pozdravy! Nezaberie Vám to veľa času ani peňazí a tá radosť, ktorú svojim blízkym urobíte, za to rozhodne stojí

Krok 4: Tradičné vianočné vône

Aj tradičné vianočné vône dokážu prebudiť toho pravého Ducha Vianoc a vyvolať vo Vás pohodovú sviatočnú náladu. Porozmýšľajte, ktoré vône Vám evokujú Vianoce – zaspomínajte si na detstvo, kedy ste Vianoce vnímali ako ozajstné čarovné sviatky. Určite nechýbala vôňa ihličia z vianočného stromčeka, vôna oblátok, saloniek, škorice, mandariniek alebo vianočného punču. Prineste si do svojho príbytku tieto vône opäť – použite škoricu, pomaranče, korenie alebo vonnú sviečku.

K Vianociam neodmysliteľne patrí aj vôňa čerstvých medovníkov a rôznych tradičných koláčikov, preto si aj Vy niečo upečte. Nevadí, že nie ste dokonalá cukrárka či kuchár, ide o tú vôňu a pohodu, ktorú pri pečení vytvoríte vo svojej domácnosti. Alebo skúste pozvať kamarátky a pečte spolu – bude to praktické a zábavné v jednom!

A ešte jeden tip na tradičnú vianočnú vôňu: varené víno. Tento tradičný nápoj s klinčekmi by nemal chýbať ani u Vás doma!

Krok 5: Nájdite si čas na svojich najbližších

Vianošné sviatky sú ideálnym časom na to, aby ste sa venovali svojej rodine a blízkym, na ktorých počas roka nemáte dostatok času. Nepremárnite túto šancu – je to naozaj dar mať pri sebe celú rodinu! Pozvite na návštevu známych, prijmite pozvanie od svojich blízkych alebo susedov – užívajte si spoločnosť rodiny a kamarátov, neodmienite žiadneho z nich. Koniec-koncov, Vianoce sú tu predovšetkým na to, aby sme si prehĺbili svoje medziľudské vzťahy a urobili radosť svojim najdrahším!