V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

5 mýtov o mužskom tele

Prečítajte si 5 mýtov o mužskom tele. Možno sa dozviete niečo, čo ste doteraz netušili.

Mýtus č. 1

Muži myslia na sex každých 7 sekúnd

Aká je pravda:Je to frevekvencia dýchania, nie sexuálnych myšlienok a nikto, ani ten najsexuálnejšie založený muž, nedokáže myslieť na sex každých 7 sekúnd. Medzinárodný prieskum v Amerike ukázal, že 43% mužov si dokonca na sex nespomenie ani raz za deň, ale len párkrát do týždňa či dokonca do mesiaca.

 

Mýtus č. 2

Slobodní muži majú lepší sex ako ženatí

Aká je pravda: hovorí sa, že ženatí muži v spálni spia, slobodní tam “pracujú”. Vôbec to nie je pravda. Americká štúdia z roku 2006 ukázala, že ženáči majú o 28 až 400% viac sexu ako slobodní – v závislosti od ich veku. Vydaté ženy zažívajú viac orgazmov a ženatí muži majú viac orálneho sexu ako tí, ktorí ešte nie sú v chomúte.

 

Mýtus č. 3

Spermie sú veľmi kalorické

Aká je pravda: Mužské semeno obsahuje vodu, vitamíny a minerály, vitamín C, vápnik a horčík. Nachádza sa v ňom aj fruktóza, ale jej množstvo je z pohľadu kalórií prakticky zanedbateľné.

 

Mýtus č. 4

Ak si muž úplne vyholí hlavu alebo bradu, narastú mú následne hustejšie a silnejšie chĺpky. A narastú rýchlejšie.

Aká je pravda: Lekári sa zhodujú na tom, že ak by to bola pravda, mali by sme už dávno liek na plešatosť. Novorastúce chĺpky môžu spočiatku vyzerať silnejšie a hustejšie, ale akonáhle narastú do určitej dĺžky, budú úplne rovnaké ako tie predtým.

 

Mýtus č. 5

Ak má muž veľkú nohu, má aj veľké prirodzenie

Aká je pravda: je síce pravda, že vývoj penisu a chodidiel ovplyvňuje ten isté gén, ale dĺžka chodidla určite neprezrádza veľkosť “mužstva”. Štúdia, ktorej sa zúčastnilo 3.000 mužov ukázala, že medzi veľkosťou nohy a penisu neexistuje vôbec žiadna súvislosť.