V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

5 mýtov o ženskom tele

Čo je pravda a čo nie? Prečítajte si 5 najčastejších mýtov a právd o ženskom tele.

Mýtus č. 1

Lekár dokáže pri vyšetrení zistiť, či je žena ešte panna.

Aká je pravda: Ani pri použití 10-násobného zväčšenia nedokáže lekár s istotou potvrdiť alebo vyvrátiť, či je žena panna. Dokázali to mnohé štúdie a výskumy. Nie je to totiž len otázka toho, či je v panenskej blane vidieť otvor, pretože ten je tam vidieť vždy.

 

Mýtus č. 2

Užívanie antibiotík znižuje účinok antikoncepcie

Aká je pravda: Niektorí lekári tvrdia, že je to naozaj tak. Záleží aj od toho, aké antibiotká žena užíva. Pravdou však tiež zostáva, že antikoncepcia nikdy nie je stopercentne spoľahlivá, takže k otehotneniu môže dôjsť aj vtedy, keď žena užíva antikoncepciu a žiadne iné lieky okrem toho neberie.

 

Mýtus č. 3

Ženy a muži potrebujú rovnakú dĺžku spánku

Aká je pravda: Štúdie dokázali, že ak žena spí až príliš veľa, môže to v jej tele vyvolať rôzne fyzické ťažkosti, zvyšuje sa jej hladina inzulínu v krvi a stúpa aj riziko vzniku zápalu.

 

Mýtus č. 4

Menopauza zabíja chuť na sex

Aká je pravda: Menopauza vôbec neznamená, že sexuálny život ženy sa skončil. Prieskumy ukázali, že polovica žien po 50-tke stále vedie uspokojivý sexuálny život a pohlavný styk majú niekoľkokrát mesačne.

 

Mýtus č. 5

Žena nemôže otehotnieť počas menštruácie

Aká je pravda: Hoci je veľmi malá šanca, že by sa to stalo, nie je to vylúčené. Ak má totiž žena krátky cyklus, začne jej plodné obdobie už počas menštruácie a môže dôjsť k oplodneniu.