V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

9 najoriginálnejších darčekov na tieto Vianoce

Aj Vy máte problém s tým, čo komu vybrať? Niektorých blízkych nemáme problém obdarovať, ale určite sú aj takí, ktorým ani za svet nevieme vybrať niečo vhodné. Skúsime Vám preto pomôcť – ponúkame Vám niekoľko inšpirácií na originálne darčeky!

1) Digitálny fotorámik

Digitálne fotorámčeky sú na trhu už dlhšiu dobu, ale teraz ich ceny výrazne poklesli, preto sú ideálnym darčekom pod stromček. Tento darček môžete navyše nastaviť tak, ako chcete: môžete do neho vložiť spoločné fotografie Vás a osoby, ktorej ho chcete darovať – určite sa poteší pri spomienkach na spoločne strávené chvíle.

2) Originálny šperk

Šperky sú síce tradičným darčekom, ale origirnálny šperk – to je niečo iné! Obdarujte svoju milovanú či milovaného jedinečným kúskom, aký nikto iný na svete nemá. Kúpte ručne robený šperk, z ktorého majú v obchode len jeden jediný kus. Alebo dajte vyrobiť šperk na mieru s venovaním alebo odkazom. Môžete sa, samozrejme, rozhodnúť aj pre tradičný šperk – tým nikdy nič nepokazíte a obdarovanej osobe dáte najavo, že je pre Vás veľmi vzácna.

3) Zážitok

Možno aj Vy patríte k tým, ktorí si hovoria, že “raz” pôjdu skočiť bungee jumping, “raz” si zaplatia  kurz jazdenia na koni, “raz” si kúpia permanentku do sauny a podobne. A to “raz” sa stále presúva na dobu neurčitú. A možno si raz poviete, že už ste na ten svoj sen príliš starí… Vaši blízki majú možno rovnaký “problém”, preto máte jedinečnú šancu pomôcť im s tým! Darujte im na Vianoce poukaz na zážitok o ktorom viete, že by ho radi vyskúšali. Možno im splníte jeden z najväčších a najodkladanejších snov v živote a budú na to do smrti spomínať! 

4) Čítačka elektronických kníh

Toto je ďalšia z vecí, ktoré nepatria medzi horúce novinky na trhu, ale až v poslednej dobe sa začínajú predávať za naozaj výhodné ceny. Ak niekto z Vašich drahých veľmi rád číta knihy, čítačka elektronických kníh bude super darček! Budete mať vďaka nemu vždy pri sebe veľa veľa kníh podľa svojho želania. Niektoré modely umožňujú aj počúvanie hudby, surfovanie na internete a ďalšie praktické aktivity. Každý knihomoľ však určite ocení hlavne to, že si môže so sebou nosiť v podstate celú svoju knižnicu!

5) Darčeky s fotografiami

Darčeky, na ktorých sa nachádza Vaša fotografia, sa stávajú čoraz populárnejšími a sú aj cenovo dostupné. Perfektné je, že svoju obľúbenú fotku si už môžete dať vytlačiť takmer na čokoľvek! Môžete z nej dať vyrobiť puzzle, vankúš s obrázkom Vašej rodiny na dovolenke, šálku na kávu a mnoho ďalších výrobkov, ktoré určite potešia. Čo tak dať svojim drahým vyrobiť tričko s obrázkom Vášho psa alebo krásnym západom slnka, ktorý ste si odfotili v lete na dovolenke?

6) Darujte hviezdu alebo adoptujte delfína!

Je to síce menej tradičný darček, ale o to zaujímavejší a vzácnejší. Na internete si môžete nájsť stránky, ktoré ponúkajú možnosť kúpiť a pomenovať si vlastnú hviezdu alebo adoptovať svojmu priateľovi delfína, o ktorého sa následne môže na diaľku starať. Je to skutočne originálny darček, ktorý uvítajú predovšetkým ľudia s umeleckým cítením alebo milovníci prírody. Takýto darček má väčšinou symbolický význam a pomocou neho môžete podporiť aj rôzne charitatívne akcie (napríklad záchranu delfínov či opíc v pralesoch atď.).

7) Darujte dobrý skutok

Vedeli ste, že existujú spoločnosti, ktoré Vám umožňujú darovať dobrý skutok? Tým, že prispejete istou finančnou sumou na charitu (alebo zvierací útulok, ubytovňu pre bezdomovcov a pod.), dostanete zároveň možnosť zúčastniť sa nejakej podpornej akcie (ísť vyvenčiť psíka z útulku, pomôcť pri príprave charitatívnej večere alebo pomôcť pri prestavbe ubytovne pre bezdomovcov a pod.).Nie je to síce klasický darček, ale ak máte medzi svojimi blízkymi niekoho, kto sa zaujíma o rôzne podoby charity, darujte mu niečo takéto, určite sa poteší a zároveň ocení, že prihliadate na jeho/jej záľuby.

8) Niečo veselé a vtipné

Na internete nájdete mnohé veselé a vtipné drobnosti, ktoré dokážu zlepšiť náladu a rozosmiať. Prezrite si ponuku e-shopov a nezabudnite si darčeky objednať v dostatočnom predstihu, pretože pred Vianocami je dodacia doba väčšinou dlhšia ako zvyčajne.

9) Deň len pre Vás dvoch…

Tento typ darček je vhodný hlavne pre dvojice. Nápad je veľmi jednoduchý: darujte si jeden deň, počas ktorého sa budete venovať len sebe a budete robiť to, čo máte najradšej! Nemusí to byť len pre zamilované dvojice – čo tak dopriať si dámsku jazdu v zložení mamina a dcéra? Alebo zobrať svoju starú mamu na výlet? Fantázii sa medze nekladú. Na výber máte rôzne možnosti, ako stráviť takýto “deň pre dvoch” – môže to byť šport, wellness, nakupovanie, výlet, návšteva atď. Určite si perfektne oddýchnete a budete mať skvelý pocit z toho, že ste venovali čas osobe, ktorú máte radi.

Jeden tip na to, čo môžete robiť počas “dňa pre dvoch”v prípade zamilovanej dvojice: začnite raňajkami v posteli, potom choďte do kina (možno tam doobeda budete sami dvaja J), potom prechádzka v prírode a následne romantická večera… Ak ste športový typ, choďte spolu splavovať rieku, kajakovať, choďte na výlet do hôr, korčuľovať sa a podobne.

Najdôležitejšie je, aby ste úplne zabudli na svoju prácu a bežné povinnosti, aby ste vypli mobil a venovali sa iba Vám dvom!