V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Ako prežiť nákupy so svojou polovičkou

Poznáte ženy. Nakupovanie, nakupovanie a ešte raz nakupovanie – to je to, čo ich baví. A hlavne počas výpredajov.

Tip č. 1: Využite svoje doterajšie skúsenosti

Keďže je Vaša plovička žena, už ste spolu pravdepodobne niekedy nakupovali. Spomeňte si teda, aké to bolo a pokúste sa vyhnúť chybám z minulosti. Porozmýšľajte, v ktorých obchodoch ste strávili najviac času a práve tie sa tentokrát snažte obísť. Pripomínajte jej, aká je krásna a ako veľmi sa Vám páčia šaty, ktoré má doma v skrini a skúste sa s ňou vopred dohodnúť, do ktorých konkrétnych obchodov pôjdete.

Takto sa Vám určite podarí ušetriť veľa času aj peňazí!

 

Tip č. 2: Rozdeľte si nakupovanie na niekoľko častí

Priemerná doba nákupu s Vašou polovičkou môže trvať niekoľko hodín, preto Vám silne odporúčame rozdeliť si nákupný čas na viacero menších častí. Ako? Medzi návštevami jendotlivých obchodov pozvite svoju polovičku na kávu, Vy si dajte pivo a poseďte si niekde v kaviarni cca pol hodinu. Alebo sa dohodnite, že kým si bude ona vyberať šaty, Vy odbehnete do športového obchodu alebo do obchodu s náradím. Dobre zaberá aj to, ak ju pozvete do kina – zvoľte si začiatok filmu v takom čase, aby ste mali dobrý dôvod ukončiť nákupy čím skôr J.

Vďaka tomu si budete môcť aj počas nákupného dňa aspoň trošku oddýchnuť a navyše Vám aj Vaša drahá bude vďačná, že ste pre ňu pripravili pekný večer pri romantickom filme.

 

Tip č 3: Nezabúdajte, s kým nakupujete

Napriek tomu, že hovoríme o Vašej polovičke – žene, ktorú veľmi ľúbite a chcete s ňou pravdepodobne stráviť zvyšok života, musíte sa jednoducho zmieriť s tým, že nakupovanie je pre každú ženu niečo neodolateľné a fantastické. Ak sa pozeráte na nakupovanie ako na nutné zlo, bude pre Vás o to ťažšie vydržať to. Skúste sa na to pozrieť z iného pohľadu – je to záľuba Vašej polovičky a zároveň je to príležitosť, aby ste spolu trávili čas.

Nezabúdajte – veci sú také, ako ich vnímame.

 

Tip č. 4: Zoberte si so sebou “hračky”

Ak idete na spoločné nákupy úplne nepripravený a bez potrebnej výbavy, bude Vám čas ubiehať oveľa pomalšie. Preto skôr, ako sa vyberiete do obchodov, nezabudnite sa zásobiť “hračkami” – vezmite si so sebou mobil, aby ste mohli hrať hry, iPod na počúvanie hudby, obľúbenú knihu alebo časopis, prípadne fotoaparát.

Kým si bude Vaša polovička skúšať šaty, Vy sa budete mať čím zabávať a čas v obchode Vám ubehne oveľa rýchlejšie. A keďže bude dáma Vášho srdca zaujatá sukňami, nohavicami a topánkami, určite si ani nevšimne, že jej nevenujete celú svoju pozornosť.

 

Tip č. 5: Zamerajte sa na iné veci

Hoci oficiálne nakupujete, neznamená to, že musíte byť duchom prítomný. Môžete myslieť na celkom iné veci: na včerajší futbalový zápas, na pracovné povinnosti, môžete hlbšie porozmýšľať o tom, na čo inak nemáte čas alebo skúste vymenovať všetky značky piva, ktoré poznáte J.

Môžete napríklad porozmýšľať, kam by ste mohli ísť toto leto na dovolenku alebo ako zariadiť obývačku. Trafíte tak dve muchy jednou ranou – Vaša polovička bude rada, že ste s ňou v obchode a Vy možno pri tom dostanete veľa dobrých nápadov.

 

Tip č. 6: Hovorte jej len pozitívne veci

Najväčší problém nakupovania so ženou je, že to trvá večnosť. Prečo si teda neskrátiť ten dlhý čas strávený v obchodoch? Ak svojej drahej poviete, že v tých šatách, ktoré si skúša, vyzerá fakt dobre, urýchlite celý proces jej rozhodovania – rýchlejšie si ich kúpi. Buďte však opatrní – ak jej naozaj schválite kúpu niektorých šiat, musíte rátať s tým, že ju v nich budete často vidieť oblečenú. Preto jej neodkývnite niečo, čo sa Vám v skutočnosti nepáči. Pokúste sa nájsť zlatú strednú cestu. A to najdôležitejšie…

 

Tip č. 7: Majte trpezlivosť

Ak budete dávať svojej polovičke zreteľne najavo, že Vás nakupovanie s ňou ubíja a nudí, môže to zle skončiť. Buďte radšej trpezlivý, zahryznite si do jazyka a skúste to brať tak, že nakupovanie je súčasťou Vášho vzťahu a musíte sa s tým zmieriť. Takto sa vyhnete hádkam a napätým situáciám v budúcnosti – prijmite nakupovanie ako samozrejmosť, aby Vás to zakaždým neznervózňovalo. Nezabudnite, že ak budete tolerantný  k svojej partnerke, určite to ocení a bude sa Vám chcieť revanšovať…

 

http://www.dormeo.net/clanki-dormeo/razmerja_odnosi/kako-preziveti-nakupovanje-s-partnerko.htm?t=a&csu=general&cex=202014&med=em&orig=int&vir=no&src=si_gen_general_em_dr_br_int_m_sec_189&referrer=dr_em_49290&utm_source=dr_em_49290&utm_medium=E-mail&utm_campaign=si_gen_general_em_dr_br_int_m_sec_189_202014&utm_content=EA_ezin_189_moski&link_id=154085394&esid=49290&ueid=1335090&uem=mojca.lukan@studio-moderna.com&elid=966791252