V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Astrológia spánku

Chcete vedieť ako súvisí spánok s Vaším znamením? Čítajte ďalej a dozviete sa o typických znakoch spánku pre každé znamenie zvieracieho kruhu.

Baran

Vzhľadom na viditeľné rohy na hlave je hlavným mottom tohto znamenia: hlava ide prvá. Platí to takmer vo všetkých oblastiach života. Avšak v spánku sa Barani menia na krotkých barančekov: spánok je zvyčajne pokojný a sny odzrkadľujú túžbu po slobode a nezávislosti, ako aj po kariérnom úspechu.

Býk

Býci spia nepokojne, pretože ľudia narodení v znamení Býka sú veľmi temperamentní a neskrotní. Chrápanie sa stáva pri mužoch skôr pravidlom ako výnimkou. Snívajú prevažne o materiálnych veciach a peniazoch.

Blíženci

Ľudia narodení v znamení Blížencov spia najmenej zo všetkých. Zvyknú dlho vydržať hore a nepôjdu spať, kým nespravia všetko, čo si zaumienili na daný deň. Často snívajú o úteku pred niečím a to odzrkadľuje nutnosť počúvať svoje podvedomie.

Rak

Intuitívna a emotívna povaha – Rak je pokojný spáč. Ľudia narodení v tomto znamení vďaka subtílnej povahe často snívajú o bezcieľnom putovaní po neznámych miestach a neurčitom pobyte.

Lev

Levi sa rodia ako lídri obdarení chuťou viesť s nepokojným spánkom. Prinajmenšom majú krásne sny. Sú to radostné bytosti a snívajú v teplých farbách. Vo svojich snoch môžu povedať všetko, na čo doteraz nemali odvahu alebo čo nedokázali v bdelosti vysloviť.

Panna

V každodennom živote sú panny veľmi rezervované a pokojné. Často snívajú v tmavých farbách a objekty v ich snoch sú rozmazané a nejasné. Počas spánku si neoddýchnu, ráno sa budia unavení, bez energie a sily.

Váhy

Ľudia narodení v znamení Váh sa neustále pokúšajú o univerzálnu harmóniu a práve táto snaha je príčinou ich nepokojného spánku. Ale vo všeobecnosti sa s negatívnym vplyvom disharmónie vedia popasovať a patria medzi najlepších spáčov spomedzi všetkých znamení.

Škorpión

Vďaka svojej vášnivej a súťaživej povahe sú v posteli divokí - samozrejme narážame na spôsob akým spia. Škorpióni majú veľmi nepokojný spánok, neustále sa prehadzujú a rozprávajú zo sna. Vo svojich snoch často zažívajú extrémne situácie plné žiarlivosti a násilia.

Strelec

Ľudia v znamení Strelca sú ozajstní spachtoši: radi chodia do postele zavčasu a vyvaľujú sa v posteli koľko sa len dá. Sny predstavujú príbeh so začiatkom a šťastným koncom. Preto sa budia veselí a v dobrej nálade oveľa častejšie ako iné znamenia.

Kozorožec

Ľudia v znamení Kozorožca majú živú predstavivosť, ktorá sa odráža aj v ich snoch. Spia intenzívne a pravdepodobne preto sa počas noci často budia.

Vodnár

Zo všetkých znamení zverokruhu sú Vodnári tí, ktorí snívajú najviac - a veľmi často si sny aj pamätajú. V ich snoch sa objavuje veľa rozličných symbolov a ocitajú sa v nezvyčajných a komplexných situáciach. Ich sny sú prevažne pokojné, ale v hlbokom spánku majú tendenciu rozprávať zo sna.

Ryby

Ľudia narodení v znamení Rýb sú pokojní, ale majú veľmi labilný spánok. Často snívajú o udalostiach súvisiacich s vodou, čo je všeobecným symbolom podvedomia. V snoch vidia umelcov alebo slávnych ľudí v rôzných situáciach. Niekedy sa zdá, že snívajú o ľuďoch, na ktorých sa chcú podobať.  Zdroj: Viva – healthy living magazine