V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Čo robiť s večne nespokojnou ženou?

Je úplne normálne, že v každom vzťahu sú krajšie aj horšie dni. Problém prichádza vtedy, keď je tých zlých viac ako dobrých a začína nás to deprimovať. Vtedy je načase postaviť sa zoči-voči problému a začať ho riešiť.

Ak ste už na pokraji svojich síl, pretože od partnerky stále počúvate, že si po sebe neviete upratať, nechávate neporiadok v kúpeľni, nevynášate smeti, nedbáte o svoj zovňajšok nechcete prestať fajčiť, vysedávate pred televízorom atdˇ… a dámy, ak Vám Váš partner vyčíta, že ste príliš náročná, precitlivená a ufňukaná – mali by ste sa zastaviť a porozmýlať, ako ďalej s Vaším vzťahom.

Človek, ktorý Vám neustále niečo vyhadzuje na oči a dáva rozkazy nemôže urobiť Váš život pekným a šťastným. Vo väčšine prípadov sú to ženy, ktoré “komandujú” svojich partnerov či manželov. Preto sa chceme prihovoriť najmä chlapom a poradiť im, ako si s takouto “tyrankou” poradiť! (Dámy sa môžu inšpirovať a dať si pozor, aby sa nestali tyrankou, ktorá frustruje svojho muža.)

Fňukanie nefunguje!

Plač a fňukanie stavia muža do defenzívy. Mnohí chlapi majú pocit, že ich žena svojimi slzami citovo vydiera a často ich to ešte viac nahnevá a preto ako na truc nespravia to, čo si žena želá. Z psychologického hľadiska keď žena narieka, vytvára si s partnerom vzťah dieťa-rodič, pričom muž je ten, ktorý by sa mal zľutovať nad svojím dieťaťom a vyhovieť mu. Je to však absolútne nesprávny postoj, ktorý do zrelého vzťahu vôbec nepatrí!

Ženy k tomu majú od prírody nábeh, ale mali by si uvedomiť, že fňukanie vôbec nepomáha!!

Čím častejšie žena fňuká a narieka, tým väčší odstup vzniká medzi ňou a partnerom – z emočného aj psychického hľadiska. To vytvára začarovaný kruh, pretože keď žena zistí, že sa od seba vzďaľujú, začne plakať ešte viac. Určite nechcete, aby sa Váš vzťah vyvíjal takýmto smerom, pretože v tom prípade je to vzťah neproduktívny a neprináša Vám žiadne potešenie. Treba preto čím skôr začať riešiť tento “ufňukaný” problém.

Čo robiť, aby Vaša polovička prestala nariekať?

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, keď Vám žena opäť “dá zabrať” a bude pred Vami fňukať a vyčítať, aký ste na ňu zlý, je nájsť si miesto, kde budete sám a upokojíte sa. Môže to byť lavička v záhrade, Vaša izba, park, kostol, prechádzka po meste, v najhoršom prípade bar.

Tam si sadnite a snažte sa prevetrať si hlavu. Ak pôjdete do baru, neopite sa – dali by ste jej ďalší dôvod na plač.

Každý človek potrebuje mať miesto, kde bude sám so sebou, preto si ho nájdite aj Vy.

Súhlaste so všetkým, čo povie

Povedzte ÁNO na všetko, čo hovorí Vaša polovička – a to aj v tom prípade, že s ňou nesúhlasíte. Vďaka tomu nebude ďalej rozvíjať svoje “výlevy”, nevytiahne na Vás ďalšie výčitky a nedôjde k ďalším hádkam. Navyše bude rada, že ju pozorne počúvate a že jej dávate za pravdu. V skutočnosti získate pre seba viac času na to, aby ste poromýšľali, ako jej v najbližšej dobe vysvetliť, že aj ona sa môže mýliť.  

Prekvapte ju darčekom

Jeden z dobrých spôsobov, ako utíšiť svoju ufňukanú polovičku je darovať jej darček – kvety, náušnice alebo niečo podobné, čo majú ženy rady. Určite jej to urobí radosť a pravdepodobne zabudne na to, že Vám chcela niečo vyčítať a rozplakať sa kvôli tomu.

Alebo skúste nasledovné:

Muži zvyčajne tušia, kedy príde ten obávaný “preslov”, preto sa naň môžete vopred pripraviť. Akonáhle budete mať pocit, že sa blíži hádka alebo výčitky, dajte svojej drahej kompliment: “Dnes vyzeráš veľmi dobre.” alebo “Ten účes sa Ti fakt hodí.”, prípadne: “Schudla si? Máš super postavu!”

Môžete to skúsiť aj bozkom a silným objatím. Úspech je zaručený, odvediete jej pozornosť a ušetríte si zopár šedivých vlasov.

Rozplačte sa aj Vy!

Táto reakcia možno nebude najúčinnejšia, ale môžete ju použiť ako poslednú možnosť. Keď začne Vaša polovička plakať, začnite aj Vy. Hoci sa to môže zdať zvláštne, pravdou je, že žena konečne pocíti, ako je Vám, keď ona fňuká. Na niektoré to naozaj zaberá, pretože im to príde ľúto. To isté platí, ak Vás žena podpichuje – podpichnite aj Vy ju. Uvedomí si, aké je to nepríjemné, počúvať výčitky a kritiku na svoju adresu. Ak je rozumná, pochopí, že cez plač a hádky cesta k dobrému vzťahu nevedie.

Zapnite rádio alebo TV

Keď Vás začne dirigovať, čo by ste mali robiť, čo všetko zanedbávate a mali by ste si s tým pohnúť, zapnite rádio alebo telku a dajte volume trochu hlasnejšie. Je to síce trochu detinské a možno si spomeniete, že takto ste reagovali aj na svoju mamu v puberte, keď Vám niečo vyčítala, ale aspoň na chvíľu ste dosiahli pokoj. Samozrejme robte to rozumne – ak budete vidieť, že ju to ešte viac rozčuľuje, radšej telku vypnite, chyťte polovičku za ruku, dajte jej pusu a povedzte, že si ju rád vypočujete, ale nech Vám povie, čo má na srdci bez výčitiek a urážania.

Počúvajte ju

Hoci niekedy to tak nevyzerá, pravdou je, že ženy väčšinou naozaj majú dôvod, pre ktorý plačú a hádajú sa. Skôr, ako do nej “rýpnete”, že zase fňuká, porozmýšľajte, či ste neurobili niečo, čo to mohlo spôsobiť. Možno ste zabudli urobiť niečo, čo ste sľúbili, možno má narodeniny alebo meniny, prípadne ste zabudli na výročie. Nepovedali ste niečo, čo sa jej mohlo dotknúť? Ak nájdete príčinu, priznajte si chybu a vynahraďte to svojej láske – pozvite ju na večeru, príďte ju počkať po práci alebo jej prineste malý darček, aby videla, že Vám na nej naozaj záleží.

 

Skúste sa na to pozrieť z opačnej strany – čo keby zabudla ona na to, že ste spolu mali ísť na futbalový zápas alebo na rybačku? Tiež by Vám to bolo ľúto.

Ďalšia dôležitá vec: Pomáhate jej v domácnosti? Možno je Vaša žena preťažená, unavená a nestíha, lebo je toho na ňu veľa. Zamyslite sa: možno je čas začať vynášať smeti, umyť riad (alebo kúpiť umývačku), povysávať. Pokúste sa naozaj počúvať, čo Vám žena hovorí a snažte sa pomáhať jej s bežnými domácimi prácami.

Je to jediný spôsob ako jej dokázať, že Vám záleží na tom, aby bola spokojná, šťastná a mala čas aj na oddych – a na Vás.

Rozprávajte sa s ňou

Ak uznáte, že sa naozaj snažíte pomáhať jej a nerobíte žiadne zásadné chyby, ale Vaša polovička do Vás aj tak často “skáče” a narieka, je čas pohovoriť si o tom. Niektorí ľudia a hlavne ženy si totiž jednoducho zvykli na vyrývanie a nariekanie – je to ich zlozvyk.

Ak je to prípad aj Vašej polovičky, mali by ste sa o tom otvorene porozprávať. Vyberte si na to správny čas – určite nie hneď po hádke alebo keď je unavená. To by problém ešte zhoršilo a konverzácia by k ničomu neviedla.  

Lepšie je začať sa o tom rozprávať keď ste spolu sami dvaja, máte dobrú náladu a dostatok času na dlhý rozhovor. Nezačnite ju však obviňovať a nevymenujte jej všetko, čo robí zle. Pokojne jej povedzte, že Vás trápi, keď sa hádate; že sa snažíte robiť pre ňu to najlepšie, ale máte pocit, že robíte málo, lebo je často nespokojná; že ste smutný, keď plače. A opýtajte sa, prečo to tak je a ako by ste to mohli zlepšiť – pretože Vám na nej a na Vašom vzťahu záleží. Potom pozorne počúvajte, čo Vám povie.

Úprimný a otvorený rozhovor môže nielen vyriešiť Váš problém, ale dokonca aj prehĺbiť vzťah a posunúť ho k lepšiemu!