V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Ischias (zápal sedacieho nervu) pravdepodobne nespôsobuje bolesť v tehotenstve

Ischias (zápal sedacieho nervu) pravdepodobne nespôsobuje bolesť v tehotenstve

Roky malo mnoho tehotných žien bolesti spodnej časti chrbta a mysleli si, že jej pôvodcom je sedací nerv. Lekári dnes vedia, že ženy vo väčšine prípadov trpia normálnou, mechanickou bolesťou, ktorú spôsobuje tehotenstvo. Lekári túto bolesť vedia izolovať a liečbu prispôsobiť konkrétnej príčine.

Pravý ischias charakterizuje ostrá bolesť, ktorá vystreľuje zo zadku do kolena a vychádza zo sedacieho nervu. Roky brali ženy trpiace skutočným a "falošným“ ischiasom acetaminofén proti bolesti.

"Pravý ischias je skôr výnimočný a len u pár percent žien zodpovedný za bolesť chrbta počas tehotenstva", hovorí John J. Triano, lekár, PhD., z Texaského Back inštitútu. "Bolesť, ktorú ženy pociťujú, vychádza z lumbálnych (bedrových), sakroiliakálnych (v oblasti krížovej kosti) alebo nočných problémov. Všetky spomínané majú špeciálnu liečbu založenú na relevantnej patofyziológii. Ak bolesť obmedzuje ženu pri bežných činnostiach alebo pretrváva aj po pôrode, je nevyhnutné jej prehodnotenie a liečba.“

Tipy:

  • Ženy, skôr než otehotnejú, mali by byť fyzicky zdatné. Tehotenstvo prebieha omnoho hladšie s pevným, vyšportovaným telom.
  • Už počas prvého trimestra noste pohodlné topánky.
  • Ak už nič nezaberá, vyskúšajte cvičenie „panvová kolíska“; ležte pri tom na tvrdom povrchu.
  • Keď dlhšiu dobu stojíte, striedavo si nohy vykladajte na stolček.
  • Masáže chrbta a teplé kúpele stále dokážu robiť zázraky.

Texaský inštitút na výskum bolesti chrbta (Texas Back Institute) je ako najväčšia klinika v Amerike zameraná na bolesť chrbta a chrbtice expertom na riešenie problémov tohto druhu. Texaský inštitút na výskum bolesti chrbta vždy odporúčala nechirurgické riešenie, pretože vieme, že najlepšie zaberá na odstránenie bolesti u väčšiny pacientov. Do inštitútu sa prichádzajú liečiť tie najťažšie prípady z celej Ameriky a k pacientom pristupujú ako tím a zaručujú im vhodnú liečbu špecifického prípadu každého pacienta.

Texaský inštitút na výskum bolesti chrbta pozostáva z tímu odborne školených lekárskych špecialistov a poskytuje preventívnu liečbu a rehabilitáciu. Od preventívnej starostlivosti o chrbticu až po chirurgický zákrok, Texaský inštitút na výskum bolesti chrbta ponúka diagnostické procedúry, fitnes služby, program na kontrolu bolesti, informovanosť pacientov, fyzickú terapiu, výskum a programy na návrat pacientov do zamestnania.