V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Jesenné predsavzatia

Určite ste už počuli o novoročných predsavzatiach a pravdepodobne ste si už nejaké párkrát aj dali – avšak málokedy ich dodržali až do konca. Začiatok roka je v skutočnosti zlým časom na predsavzatia, keďže práve vtedy jestvujú rôzne obmedzenia, napríklad zlé počasie, nedostatok financií (kvôli množstvu nakúpených darčekov) a taktiež tlak z takého míľniku. Prečo neskúsiť tento rok jesenné predsavzatia?

Zabudnite na novoročné predsavzatia – teraz sú in jesenné predsavzatia

Určite ste už počuli o novoročných predsavzatiach a pravdepodobne ste si už nejaké aj párkrát dali – avšak málokedy ich dodržali až do konca. Začiatok roka je v skutočnosti zlým časom na predsavzatia, keďže práve vtedy jestvujú rôzne obmedzenia, napríklad zlé počasie, nedostatok financií (kvôli množstvu nakúpených darčekov) a taktiež tlak z takého míľniku.

Prečo neskúsiť tento rok jesenné predsavzatia?

Jesenné predsavzatia prinášajú mnoho výhod, ktoré Vám pomôžu dosiahnuť vytýčené ciele oveľa jednoduchšie. Prvá z výhod spočíva v tom, že zvyčajne máme na začiatku jesene stále kopu energie, keďže v nás stále účinkujú dojmy z leta, kedy sme si užívali dovolenky, horúce slnko, čerstvý vzduch a spoločnosť našich priateľov a rodiny.

Jeseň je vo všeobecnosti veľmi pozitívne ročné obdobie – dni ešte stále nie sú také krátke, slnko je pravidelným návštevníkom a navyše želané zmeny sú ideálnou motiváciou, ktorá nám pomôže preniesť sa cez prichádzajúce dlhé a studené zimné dni.

Ste už presvedčený o tom, aké skvelé môžu byť jesenné predsavzatia? Ak potrebujete trochu inšpirácie, pripravili sme si pár jednoduchých návrhov, ktoré môžu úžasne zlepšiť kvalitu Vášho života!

Vychutnajte si prírodu

Nič nie je také relaxačné ako dobrá, dlhá prechádzka v prírode – ak ste ju ešte nezahrnuli do svojho programu, teraz je čas na nápravu! Trávenie času v prírode je skvelou aktivitou na voľný čas a taktiež investíciou do Vašej budúcnosti.

Čas strávený v prírode je kombináciou relaxu a fyzickej aktivity,  ktorá môže úžasne zlepšiť kvalitu Vášho života. Ak do svojho života zaradíte aktivity vykonávané vonku, zrazu pocítite, že ľahšie zvládate stres a oveľa lepšie sa cítite.

Doprajte si dostatok času pre seba

Nabitý program a rýchle tempo života sú problémy, ktorým sa v dnešnej dobe prakticky nevyhneme - ak to však dokážete, určite zlepšíte kvalitu svojho života, čo bude mať efekt na Vaše zdravie a na to, ako sa cítite.

Nezáleží na tom, ako veľmi nabitý je Váš program – nájdite si niekoľko hodín denne iba pre svoje potešenie. Využite tento čas na aktivity, ktoré Vás robia šťastným – fyzické cvičenie, rozhovory s priateľmi, čítanie alebo jednoducho fantazírovanie

Pomôžte niekomu k lepšiemu životu

Cítite sa často trápne, pretože si jednoducho nedokážete nájsť čas na pomoc iným alebo napríklad charite? Je pravda, že náš svet je čoraz viac krutý a že ľudia, ktorí sú najväčší egoisti, sa často dostanú na vrchol; ak by si však viac ľudí zvolilo inú cestu vo svojom živote, čoskoro by sme mohli žiť v príjemnejšom prostredí.

Najefektívnejším spôsobom ako pomôcť charite je pripojiť sa k nejakej charitatívnej organizácii. Ak na to nemáte potrebný čas alebo peniaze, môžete vyskúšať aj iné možnosti. Pomôžte starším susedom odniesť nákupy, ponúknite tašku s jedlom chudobnej rodine z Vašej ulice alebo pomôžte hocikomu zo svojho okolia. Nepomôžete iba im, ale úžasne zlepšíte aj svoj vlastný život.

Držte sa ďalej od negatívnych ľudí

Každý z nás má v okruhu svojich priateľov alebo rodiny človeka, ktorý má špeciálnu schopnosť - vysať z nás všetku energiu, optimizmus a chuť do života. Týchto ľudí vo svojom živote naozaj nepotrebujete. Život je výzvou sám osebe, prečo by ste si ho mali robiť ťažším ešte aj negatívnym pohľadom na svet?

Samozrejme, nie je možné vyhnúť sa všetkým negatívnym ľudom naraz, keďže môžu byť súčasťou našej rodiny, zamestnania alebo môže ísť o starých priateľov, ktorí sa rokmi zmenili. Nech ide o kohokoľvek – nemajte zlý pocit, ak s nimi trávite čoraz menej času. Máte právo žiť svoj život pozitívne a odvážne.

Vyhoďte zo svojho života jeden zlozvyk

Ste fajčiar? Vôbec necvičíte? Obhrýzate si nechty? Pijete príliš veľa alkoholu? Jete nezdravé jedlá? To všetko sú zlozvyky, ktoré Váš život naozaj nezlepšujú, takže možno by ste sa mali posnažiť a vyhodiť ich zo svojho života preč.

Nepreháňajte to však - ak sa pokúsite skončiť so všetkými zlozvykmi naraz, pravdepodobne neuspejete a taktiež sa môže stať, že stratíte motiváciu pokúsiť sa opäť o niečo podobné v budúcnosti. Začnite preto s jedným z Vašich zlozvykov a keď sa ho už raz zbavíte, bude Vám robiť menej problémov zbaviť sa aj ostatných.

Začleňte do svojho života pravidelné cvičenie

Môžete si myslieť, že cvičenie znamená skutočné mučenie – a to je určite počas prvých týždňov aj pravda, čoskoro si však uvedomíte, ako veľmi si cvičenie užívate a aký priaznivý vplyv na Váš život má.

Ako to už  živote často býva, budete musieť byť na začiatku trošku trpezlivý, ale prvé výsledky cvičenia určite prevážia vynaloženú námahu. Možno Vám niečo skvelé vo Vašom živote uniká a Vy o tom ani netušíte. Urobte preto pevné rozhodnutie, vydržte prvé týždne a neskôr si užite svoj nový život!

Jedzte kvalitné jedlá

Jete často nezdravé jedlá? Milujete sladkosti? Ste častým návštevníkom fastfoodov? Rozumné množstvo nezdravého jedla Vás určite nezabije, ak však neprikladáte zdravej strave náležitú pozornosť, čoskoro pocítite následky svojho nezdravého životného štýlu.

Nejde iba o to, že nezdravé jedlá škodia Vášmu telu, negatívne efekty môžete nájsť aj v iných oblastiach svojho života. Zdravá a vyrovnaná strava zlepší Váš dobrý pocit, dodá Vám viac energie, menej stresu a krajšie vytvarované telo. Toto všetko určite zlepší kvalitu Vášho života. Ešte stále si myslíte, že sa to neoplatí skúsiť?