V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Masáž pre lepší spánok

Problémy so spánkom trápia čoraz viac ľudí. Dobrou správou však je, že existujú mnohé metódy, ktoré Vám pomôžu zlepšiť si ho a opäť sa vyspať do ružova.

Problémy so spánkom trápia čoraz viac ľudí. Dobrou správou však je, že existujú mnohé metódy, ktoré Vám pomôžu zlepšiť si ho a opäť sa vyspať do ružova.

Jedným z týchto riešení je masáž. Vyskúšajte ju a zistite, či pomáha aj Vám!

 

Sila dotyku

Ak chcete takú masáž, ktorá zlepší Váš spánok, doprajte si masáž pomalú, jemnú, s rytmickými pohybmi, ktorá má upokojujúci účinok na nervový systém. Bežné masáže totiž stimulujú nervové zakončenia až príliš, preto ste po nich svieži a nechce sa Vám spať.

 

Masáž, ktorá preniká až do Vašej duše 

Masáž stimuluje parasympatikový nervový systém, preto má upokojujúci, relaxačný účinok a pomáha zbaviť sa nespavosti. Je dokázané, že masáž  znižuje hladinu stresových hormónov v tele (noradrenalín, adrenalín, kortizol). Okrem toho má výrazný vplyv na našu psychiku, pretože pôsobí nielen na naše telo, ale dotýka sa aj duše.

 

Od absolútnej relaxácie k novej energii

V tomto článku sa zameriame na klasickú masáž, pretože sa pri nej využívajú jednoduché pohyby a neagresívne techniky. Hlavným cieľom masáže je absolútna relaxácia a uvoľnenie tela aj mysle, celého nervového systému. Akonáhle je toto splnené, telo začne produkovať hormóny šťastia, ktoré dopomáhajú k úplnému uvoľneniu a pocitu spokojnosti. Dotyk ľudskej ruky je nielen príjemný k pokožke, ale dokáže uvoľniť aj našu myseľ. 

V stave absolútneho uvoľnenia svalov sa v našom tele dejú rôzne fyziologické zmeny, ako napríklad:

  • pomalšia srdcová frekvencia
  • omalšie dýchanie
  • znižuje sa tlak
  • uvoľňuje sa napätie v stuhnutých svaloch
  • nižšia spotreba kyslíka
  • nižšia elektrická vodivosť kože
  • posilnenie alfa vĺn v mozgu (typické pre úplnú relaxáciu tela).

 

Zdroj: Viva, časopis o zdravom životnom štýle