V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Najlepšie potraviny na omladenie pokožky

Ovocie a zelenina

To je asi každému jasné, čo poviete? Ovocie a zelenina obsahujú veľa vitamínov a minerálov, ktoré sú prospešné pre celé telo a výsledky sa prejavia aj na pleti. Už dávno vieme, že ovocie a zelenina zohrávajú veľkú úlohu v prípade, že chceme schudnúť, udržať si dobrú telesnú hmotnosť, zabezpečiť si dobré a pravidelné trávenie a tiež zlepšiť imunitný systém. Avšak odborníci tvrdia, že práve konzumácia ovocia a zeleniny má významnú rolu aj v boji proti následkom starnutia.

Antioxidanty obsiahnuté v ovocí a zelenine udržiavajú pokožku celého tela a samozrejme aj pleť mladistvo vyzerajúcu, preto by ste ich mali jesť čo najviac. Pre ešte lepší účinok aplikujte antioxidanty na pleť aj zvonku; neznamená to, že is máte na tvár prikladať špenát alebo citrón, ale používať protistarnúci (anti-ageing) krém s antioxidantami.

Proteíny

Medzi najdôležitejšie látky v boji proti starnutiu patria proteíny (bielkoviny). Ukazujú sa ako mimoriadne nevyhnutné hlavne po dosiahnutí 40-tky, keď začína ubúdať svalová hmota. Proteíny pomáhajú proti starnutiu v rôznych smeroch a zároveň sa postarajú aj o udržanie Vašej štíhlej línie. Ak máte problémy s váhou, mali by sme zvoliť ľahké bielkoviny ako napr. hydina, chudú hovädzie a bravčové mäso, strukoviny, morské špeciality.

Proteíny sa nachádzajú v mliečnych výrobkoch, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v boji proti starnutiu. Obsahujú niekoľko minerálov (medzi najdôležitejšie patrí vápnik, fosfor a draslík) a probiotické kultúry, ktoré sú dôležité pre celkovú pohodu organizmu. Bielkoviny sú teda základom pre dosiahnutie a zachovanie mladosti pleti – a hoci nemajú priamy vplyv na redukciu vrások, určite Vám pomôžu cítiť sa sviežo, mlado a mať dobrú náladu.

Ryby s omega 3 mastnými kyselinami

Ryby sú mimoriadne zdravou súčasťou jedálnička,ale ak si vyberiete také, ktoré obsahujú veľa omega 3 mastných kyselín, urobíte vynikajúcu vec pre Vaše telo a pleť. Tieto kyseliny majú totiž mimoriadne priaznivý vplyv na celkovú pohodu organizmu, dobrú náladu a zároveň mladistvý a pozitívny životný štýl.

Omega 3 mastné kyseliny patria medzi tie, ktoré majú priamy dopad na výzor Vašej pleti. Starajú sa o pružnosť a hydratáciu pleti, preto – ak ich nemáte dostatok – čoskoro sa to prejaví vo forme suchej, ovisnutej pokožky, v´daka čomu určite nebudete vyzerať mladšie…

Červené víno

Radi si dáte pohárik červeného vínka? Odteraz si ho môžete vychutnávať s ešte lepším pocitom a radosťou: červené víno je totiž silný antioxidant, ktorý Vám pomôže poraziť vrásky a ďalšie prejavy starnutia. S nadľahčením môžeme povedať, že v boji proti vráskam si vystačíte s pohárom červeného vína a dobrým anti-ageing krémom! Samozrejme, nemali by ste to s vínom preháňať, pretože priveľa alkoholu zas spôsobuje problémy v iných oblastiach.

A čo ak nemáte radi víno? V tom prípade si doprajte šálku kávy alebo zeleného čaju – tieto dva nápoje sú bohaté na antioxidanty, ktoré sa ochotne postavia do boja proti Vašim vráskam!