V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Nechajte aromaterapiu zlepšiť kvalitu Vášho života

Cítite sa unavený, vystresovaný a jednoducho sa neviete dospať? Toto sú bežné problémy moderného života a nie vždy je ľahké vyriešiť ich. Prečo nevyskúšať aromaterapiu?

Cítite sa unavený, vystresovaný a jednoducho sa neviete dospať? Toto sú bežné problémy moderného života a nie vždy je ľahké vyriešiť ich. Prečo nevyskúšať aromaterapiu? Je absolútne prírodná, existuje už celé veky, mimoriadne jednoducho sa aplikuje a čo je najdôležitejšie, dokáže do Vášho života a spánkových návykov priniesť skutočnú zmenu. Vyskúšajte jednu z týchto štyroch vôní, o ktorých je známe, že Váš život zmenia k lepšiemu!

 

Svieža a veselá citrónová vôňa

Ste unavený a neviete sa poriadne sústrediť? Potom je pre Vás citrónová aróma tou správnou voľbou! Táto povznášajúca a inšpiratívna vôňa je známa tým, že podporuje jasnú myseľ a znižuje stres a depresiu. Citrón je osviežujúci a povzbudzujúci, takže tiež dokáže posilňovať imunitný systém.

Aromaterapia citrónovou vôňou je ideálna voľba, pokiaľ v práci čelíte náročným úlohám alebo Vás čaká skúškové obdobie. Citrónové esenciálne oleje povzbudzujú myseľ, takže sa používajú aj na zlepšenie koncentrácie a pamäte – presne to potrebujete, pokiaľ má Váš mozog pracovať na plné obrátky! 

Citrón sa v aromaterapii používa aj pre svoje priaznivé účinky na respiračný systém: pomáha zmierniť príznaky astmy, bronchitídy a infekcií dutín. Pokiaľ trpíte alergiou, ktorá neprestajne narúša Váš pokojný nočný spánok, citrón by pre Vás mohol byť vytúženým riešením. 

 

Bohatá a opojná vôňa jazmínu

Luxusná a zároveň upokojujúca jazmínová vôňa je jedným z najpopulárnejších éterických olejov používaných v aromaterapii – a existuje na to dobrý dôvod. Jazmín má množstvo liečivých účinkov a jeho esenciálny olej je známy ako kráľ medzi olejmi, takže ide o vynikajúcu voľbu pre Vaše prvé kroky do sveta aromaterapie.  

Jazmín sa často používa v boji proti úzkosti a stresu, keďže celkom dobre pôsobí ako antidepresívum. Jeho bohatá, hlboká vôňa je mimoriadne upokojujúca a zároveň efektívna proti mentálnym blokom, nervozite a smútku.

Jazmín je ideálnou voľbou, pokiaľ sa cítite skleslý a potrebujete sa pred odchodom do ríše snov upokojiť príjemnou vôňou. Jeho zmyselná aróma Vás zrelaxuje a uvoľní, aby ste raz a navždy zabudli na všetky svoje problémy.    

 

Relaxačná a uvoľňujúca levanduľová pohoda

Levanduľa je jedným z najobľúbenejších éterických olejov a jedným z jej mnohých pozitív je fakt, že si ju môžete vypestovať priamo vo vlastnej záhrade či na balkóne - čiže budete mať istotu, že je dopestovaná absolútne organicky. Levanduľa je uvoľňujúca a do Vášho života vnesie pohodu, preto by ste ju pri aromaterapii mali používať tak často, ako je len možné.  

Táto voňavá bylinka je známa pre jej úžasné upokojujúce schopnosti, je však rovnako povznášajúca ako relaxačná. To znamená, že predstavuje účinný nástroj v boji proti stresu a zároveň ide o efektívne antidepresívum. Obzvlášť vhodná je na upokojenie nervového systému, uvoľnenie tela a navodenie blaženého spánku. 

Levanduľa je známa pre množstvo svojich rozličných funkcií, takže dokáže by veľmi efektívna pri liečbe najrôznejších ochorení. Okrem pozitívneho pôsobenia proti stresu a depresii sa používa aj pri bolestiach hlavy, nervových poruchách a vyčerpaní. Štúdie naznačujú, že levanduľová vôňa môže byť tiež veľmi prínosná pri liečbe porúch trávenia. Úžasná, upokojujúca levanduľa Vám prinesie veľa dobrého. 

 

Liečivá moc kamilky

Pravdepodobne si z detstva spomínate na hojivé účinky harmančeka, rovnako blahodarne však pôsobí aj na dospelých. Kamilkový éterický olej je vynikajúci na upokojenie a zrelaxovanie, takže je skvelou voľbou pri aromaterapii pred spaním. Má mierny sedatívny účinok a zároveň zmierňuje bolesť a napätie.

Všetci vieme, že kamilkový čaj má úžasný vplyv v boji proti nevoľnosti. Čaj z harmančeka dokáže okamžite upokojiť podráždený žalúdok – a robí to absolútne prirodzeným spôsobom. V aromaterapii kamilku najčastejšie využívajú ľudia trpiaci nespavosťou a inými problémami so spánkom.   

Harmanček je známy aj tým, že zmierňuje príznaky, ako je napríklad napätie, hnev, úzkosť a stres. Je veľmi efektívny pri úľave od nevoľnosti, pálenia záhy a menštruačných kŕčov. 

Teraz môžete upokojujúce účinky aromaterapie priniesť priamo do svojej postele. Ako na to? Kliknite sem a objavte novú, inovatívnu posteľnú bielizeň vytvorenú pre pokojnejší a uvoľnenejší spánok, ktorý svojím pohodlím ukolíše nielen Vaše telo, ale aj Vaše zmysly…