V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Okamžite štíhlejšie pomocou 6 trikov

Leto sa blíži! Ak nie ste spokojné so svojou postavou, vedzte, že existuje aj iná možnosť, ako vyzerať štíhlejšie, než dať sa na drastickú diétu!

Ponúkame Vám 6 trikov, vďaka ktorým budete vyzerať chudšie a štíhlejšie:

1. Kúpte si správnu podprsenku

Najlepšia vec, ktorá okamžite pomôže vytvarovať žene postavu, je správna podprsenka. 85% žien nosí podprsenku, ktorá robí ich prsia menšími a nedodáva im pekný tvar, aký by mohli mať. Správna podprsenka je taká, ktorá vytvára čo najviac priesotru medzi pásom a prsiami – čiže trup vyzerá dlhší a štíhlejší. Nechajte si preto pri výbere podprsenky poradiť odborníkmi v špeciálnych predajniach so spodnou bielizňou.

2. Oblečte si tričko s výstrihom v tvare V

Trik je v tom, že výstrih v tvare písmena “V” Vás opticky robí vyššími a štíhlejšími. Tričká s rovnými alebo oblými výstrihmi Vás akoby usekli tam, kde začína krk, čo Vás nepekne “odsekne” a zároveň skráti postavu. V-výstrih však opticky pridáva niekoľko centimetrov na výšku, preto budete vyzerať lepšie.

3. Odhaľte nohy

Odhalené nohy pôsobia veľmi vzrušujúco a elegantne, ale, samozrejme, len vtedy, ak sú pekne upravené. Aby také boli, začnite holením. Použite kvalitnú ostrú žiletku a dbajte na to, aby ste si oholili všetky chĺpky, ktoré možno vidieť – aj v záhyboch na priehlavku a pod kolenami.

Ďalším krokom je dať nohám peknú farbu a zakryť červené žilky, ak ich máte. Použite krém s bronzovým odtieňom alebo korektor na prekrytie nedokonalostí.

Napokon si obujte správne topánky – sandále na vyšších opätkoch, ideálne bledej farby, môžu byť aj zlaté, béžové alebo krémové. Tie opticky splynú s Vašimi nohami a urobia ich na pohľad dlhšími a štíhlejšími.

4. Hrajte sa s farbami

Je pravda, že čierna farba opticky zužuje, ale nosiť čierne oblečenie na jar a v lete je hlúposť, bude Vám veľmi teplo. Kombinujte svieže, veselé farby a použite vždy aj niečo biele – tam, kde nehrozí, že by Vás biela rozšírila. Napríklad ak máte širšie boky a stehná, oblečte si tmavomodré alebo tmavošedé sukne, navrch pridajte tričko alebo blúzku v živej, svetlejšej farbe.

5. Investujte do kvalitnej zoštíhľujúcej spodnej bielizne

Pravdou je, že nosiť na jar a v lete úzke obtiahnuté pančuchy a zoštíhľujúce pásy na bruchu nie je práve najpohodlnejšie. Ale ak chcete vyzerať chudšie, oplatí sa investovať a kúpiť si kvalitnú spodnú bielizeň, ktorá zároveň pekne vytvaruje Vašu postavu.

Existuje množstvo špecializovaných obchodov, v ktorých nájdete zoštíhľujúce pásy, pančuchy, korzety či tielka, ktoré sú veľmi pekné a efektívne, preto v nich určite nebudete vyzerať ako naše staré mamy, ktoré sa sťahovali do príšerných šnurovačiek.

6. Vyhnite sa oblečeniu, ktoré opticky rozšíri postavu

Neobliekajte si:

  • voľné, široké tričká
  • kapri nohavice (sú väčšinou trištvrťovej dĺžky, čím výrazne skracujú Vaše nohy)
  • tričká a topy bez rukávov (ak máte pevnejšie ramená)
  • nenoste žabky a žiadne topánky či sandále s remienkami okolo členku
  • plavky s nohavičkami v tvare šortiek (robia “sek” cez stehná)
  • hladké, lesklé bikini a saténové sukne (presvitá pod nimi každý jeden tukový vankúšik a celulitída)