V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Organizujete silvestrovskú oslavu? Nepodceňte to.

Je samozrejmé, že oslavy a vítanie nového roku majú byť hlavne o radosti a zábave. Ak však organizujete silvestrovskú párty doma, mali by ste si už teraz naplánovať niekoľko vecí, vďaka ktorým si oslavu užijete spolu so svojimi hosťami a nebudete myslieť len na obsluhovanie a umývanie riadu. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že pripraviť oslavu nie je žiadna veda, faktom je, že

Urobte si plán a rozpošlite pozvánky – v dostatočnom predstihu!

Je veľmi dôležité, aby ste svojich hostí pozvali včas a vhodným spôsobom – tak sa vyhnete tomu, že Vám všetci odmietnu účasť, lebo už budú mať iný program. Pozvánky môžete rozposlať cez smsky, e-mailom, zatelefonovať im alebo ich pozvať osobne. Stačí si zvoliť spôsob, ktorý Vám najviac vyhovuje.

Nezabudnite všetkým pozvaným povedať kde a o koľkej oslava začne a samozrejme ujasnite aj to, či si môžu so sebou priniesť nejakých ďalších priateľov alebo nie. Ak ich pozvete dostatočne skoro, budú mať dosť času na to, aby sa stihli na oslavu pripraviť a potvrdiť Vám svoju účasť.

Myslite aj na praktické detaily

Nezabudnite na detaily, ktoré tiež prispejú v pokojnému priebehu celej oslavy. Sú to často čisto praktické a organizačné záležitosti ako napríklad počet parkovacích miest – aby mali všetci Vaši hostia kde zaparkovať svojho tátoša. Pripravte každému papuče a vešiak na kabát.

Dajte hosťom na výber

Pred začiatkom párty by ste mali mať všetko pripravené. Nič už nevarte, neupratujte – pokúste sa to stihnúť do príchodu prvých hostí, aby ste sa už následne mohli venovať len im. Nezabudnite na dôležitú vec – každému chutí niečo iné, preto by ste mali pripraviť pestré menu. Nemusíte vyvárať a vypekať celé dni, ale urobte na výber aspoň 3 druhy jedla a nezabudnite ani na rôzne alkoholické aj nealkoholické nápoje. A myslite na šampanské!

Navoďte sviatočnú atmosféru

Aby bola silvestrovská párty naozaj dokonalá, musíte sa postarať o správnu atmosféru a náladu. Povešajte po byte balóny, rozsvieťte farebné svetlá, zapáľte sviečky a použite rôzne dekorácie, ktoré sa postarajú o sviatočnú pohodu. Dobrý nápad je tiež naservírovať jedlo na misiach v netradičnom tvare alebo s rôznymi ozdobami, ktoré podčiarknu slávnostnosť situácie. No a, samozrejme, nesmie chýbať vianočný stromček alebo aspoň dekorácie z ihličia a čečiny.

Hudbu vyberajte s citom

Výbornú náladu môžete vytvoriť aj pomocou hudby. Keďže pripravujete silvestrovskú oslavu, asi nebude možné vyhnúť sa niektorým tradičným vianočným a novoročným piesňam. Pri tvorbe playlistu berte do úvahy svojich hostí, ich vkus a štýl. Ideálne je opýtať sa ich vopred, akú hudbu majú radi a podľa toho pripraviť pesničky na celú noc.

Môžete však vybrať aj skladby, ktoré sú výnimočné iba pre Vás a keď budú hrať, upozornite na ne svojich hostí. Povedzte, im, prečo sa Vám daná skladba páči, čo Vám pripomína. Takto môžete docieliť to, že si ju obľúbia aj Vaši hostia a bude im navždy pripomínať úžasnú silvestrovskú oslavu u Vás doma J.

Pripravte aspoň malý tanečný parket

Keď svojim hosťom pustíte skvelú hudbu, určite sa niektorým z nich zachce tancovať. Ak však bude plný dom stolov a stoličiek, nebudú mať na tancovanie priestor, preto na to myslite vopred. Ak je to možné, vyčleňte aspoň malý kúsok izby na tancovanie. V prípade, že do tohto priestoru prinesitee viac zrkadiel, opticky zväčšíte celú miestnosť a zároveň vytvoríte ešte lepšiu atmosféru.

Myslite aj na deti

Ak ste na oslavu pozvali svojich známych, ktorí majú deti alebo aj Vy sami ste už rodičia, je na mieste pouvažovať nad tým, aký program vymyslíte deťom. Pripravte im miesto, kde sa budú môcť hrať, zabezpečte im dostatok zaujímavých hračiek. Ideálne sú spoločenské hry, kreslenie, knihy alebo výroba dekorácií z papiera či plastelíny.

Nezabudnite deťom pripraviť špeciálne detské jedlá, zdravé sladkosti a zaujímavé, najlepšie farebné, nápoje.

Pekne sa oblečte

Doteraz sme písali o všetkom, čo by ste mali zariadiť pre hostí, ale pozor: nezabudnite ani na seba! Ak sa pekne oblečiete, budete sa oveľa lepšie cítiť, ako keby ste len tak celý večer behali v kuchárskej zástere. Dajte si teda záležať aj na svojom výzore – vopred si pripravte pekné oblečenie, urobte si účes, dámy – nalíčte sa. Buďte krásna hostiteľka alebo očarujúci hostiteľ! (nezabudnite ani sa svoj obľúbený parfém)

Pripravte malé prekvapenie

Oslavu môžete spestriť aj nejakým nečakaným prekvapením. Môže to byť zaujímavá spoločenská hra, tombola, karaoke alebo upečte špeciálnu novoročnú tortu a nikomu o nej nepovedzte až do polnoci. Potom ju prineste ako sladké prekvapenie a začnite nový rok nielen s prípitkom, ale aj so sladkým kúskom skvelej torty JHlavne si to poriadne užite a vykročte do nového roka s dobrou náladou!