V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Prečo je bolesť hlavy taká bežná?

Na základe údajov z prieskumu uskutočneného v roku 2006 až 84% respondentov potvrdilo, že kvalitný vankúš je predpokladom pre dobrý spánok. Napriek tomu si iba 40% opýtaných mení vankúš za nový raz za tri roky a až 22% si ho vymieňa každé štyri roky alebo dokonca ešte zriedkavejšie.

Premýšľali ste niekedy, aký vankúš vlastne používate?

Beriete vážne tú vec, na ktorej Vaša hlava pravidelne odpočíva zhruba tretinu dňa? A ktorá sa každú noc dotýka Vašej tváre a úst... Ak patríte k tým, ktorí si len zriedkakedy vymieňajú vankúš, urobte si láskavosť a kúpte si konečne nový. Budete prekvapený pozitívnym efektom, ktorý pocítite na svojom tele, ale aj celkovej pohode. Môžete nám veriť, Vaše telo Vám bude vďačné.

Vysoko kvalitný vankúš môže byť tou najlepšou investíciou do dobrého spánku

Napriek tomu, že vankúš je mimoriadne dôležitý pre dobrý spánok a pre to, aby ste mali počas nasledujúceho dňa dobrú náladu, väčšina ľudí stále spáva na starých, opotrebovaných podhlavníkoch. A to značne zhoršuje kvalitu ich spánku. Práve to môže byť príčinou nasledujúcich ťažkostí:

  • Bolesti hlavy a chrbtice;
  • Alergie;
  • Problémy s dýchaním.

Vhodný vankúš by mal zabezpečiť podporu Vašej hlave a krku. Opotrebovaný to v žiadnom prípade nedokáže, preto niet divu, že sa ráno prebúdzate zle vyspatý alebo dokonca unavený. A to ani nehovoríme o tých miliónoch prachových roztočov, ktoré si tam už roky nažívajú... Ešte stále si chcete položiť hlavu na tú svoju starú podušku?

Vymieňajme si vankúš každé dva roky

Veľmi veľa prachových roztočov sa množí najmä vo vankúšoch, ktoré sú vyrobené z peria; polyesteru; umelého peria. Takéto modely by sa mali vymieňať každý rok alebo aspoň raz za dva roky.

Skontrolujte svoj vankúš

Keď životnosť Vášho podhlavníka skončí, je menej pružný, nedrží svoj tvar a nedokáže poskytnúť adekvátnu podporu hlave a krku. Ak chcete zistiť, či je Váš vankúš ešte dobrý na spanie, otestujte ho: preložte ho na polovicu a na takýto zložený vankúš položte papuču alebo nejaký podobný predmet. Ak sa vráti do pôvodného tvaru, znamená to, že ho môžete bez obáv používať aj naďalej. Ak však zostane zložený, je načase kúpiť si nový.

Vankúš je náš najlepší kamarát

Vankúš je jednou z našich najdôležitejších osobných vecí. Spíme na ňom a dotýkame sa ho každú noc. Má vplyv na vzduch, ktorý počas spánku dýchame. Aj preto je tak dôležité vybrať si kvalitný model. Taký, ktorý Vám nebude spôsobovať žiadnu bolesť hlavy ani krku a vďaka ktorému sa ráno zobudíte svieži a oddýchnutý.