V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Problémy so spánkom?

Ak sa u Vás objaví náhly problém so spánkom – neustále otáčanie a prehadzovanie sa v posteli, prebúdzanie sa počas noci na pocit nepohodlia alebo Váš spánok prerušuje bolesť v chrbte či nohách – môže to byť chyba matraca.

Kedy je ten správny čas začať pomýšľať na nový matrac?

Niektorí ľudia veria, že každých sedem rokov by sa v ich živote mala udiať nejaká zmena. Nie je to zaujímavá zhoda okolností, že sa často objavuje aj názor meniť matrac práve po siedmych rokoch? Po tejto dobe je už matrac pomerne dobre využitý (ležali ste na ňom asi 20.000 krát) a je pripravený na výmenu. Ak však máte skutočne dobrý matrac, môže Vám poslúžiť až 10 rokov.

Tu je niekoľko presvedčivých dôvodov, prečo by ste mali svoj matrac vymeniť:

1. Pretrvávajúce bolesti chrbta

V tomto prípade by ste sa mali zamerať na dve veci: Váš životný štýl a Váš matrac. Ak trávite dlhé hodiny sedením v jednej polohe, vrátane šoférovania, alebo ste náchylný na teplotné zmeny, môže Vás ku koncu dňa začať pobolievať chrbát. A hoci zmena Vášho životného štýlu možno nebude ľahká, mali by ste ju urobiť. Začnite cvičiť. Cvičenie veľmi zlepšuje krvný obeh, dodáva energiu svalom a zmierňuje napätie v chrbte!

Ďalším dôležitým krokom je zabezpečiť, aby ste mali správny matrac pre svoju chrbticu; pevný, ale pritom pohodlný. Tvrdé matrace podporujú prirodzené postavenie chrbta a bránia hrbeniu. Ak ste doposiaľ zvykli spávať len na mäkkom matraci, môžete spočiatku cítiť istý diskomfort, no v priebehu niekoľkých dní si telo zvykne.

2. Matrac sa začína prehýbať

Matrace musia udržať našu telesnú hmotnosť – a môžete k tomu pripočítať aj všetky tie hodiny, dni, týždne, mesiace a roky – skutočne veľmi dlhú dobu! Hoci sú použité materiály flexibilné a odolné, niektoré matrace sa časom začnú prehýbať. Keď sa to stane, strácate požadovanú podporu a pohodlie. Akonáhle k tomu príde, je čas ísť si kúpiť nový matrac.

Ak teda pocítite, že sú vo Vašom matraci akoby hrbolčeky alebo že začína prevísať cez okraj postele, je načase vymeniť ho za nový. Váš matrac by mal byť pevný aj v prípade, že sa naň postavíte. Ak ho zdvihnete do vzduchu a začne po stranách prevísať, mali by ste premýšľať nad kúpou nového.

3. Z tvrdého je zrazu mäkký

Ak je Váš matrac správne tvrdý, môžete z neho doslova odrážať mince. Ak sa takto pokúsite odraziť mincu, no tá zostane ležať na matraci, môžete si byť istý, že matrac je potrebné vymeniť. Pokiaľ Vás trápia bolesti chrbta, štúdie zamerané na spánok odporúčajú spať na stredne tvrdom matraci, pretože ten poskytne Vašej chrbtici najlepšiu podporu. V prípade, že Váš matrac stráca tvrdosť, pretože ho už dlho používate alebo na ňom často skáču Vaše deti hore-dolu, môžu sa Vaše ťažkosti s bolesťami chrbta ešte zhoršiť.

4. Prachové roztoče

Počas spánku sa naše telo každú noc zbavuje odumretých kožných buniek. Bohužiaľ, roztoče - mikroskopické organizmy, ktoré žijú v prachu a množia sa v našich matracoch – sa živia práve týmito odumretými bunkami. Po niekoľkých rokoch používania môže matrac obsahovať 10.000 až 1.000.000 žijúcich prachových roztočov. Aj napriek napínacím plachtám, vysávaniu prachu z matraca a častému praniu plachiet, ktoré môže znížiť celkový počet roztočov, je nemožné zbaviť sa ich úplne. A ak si nedáte pozor, môže sa u Vás vyvinúť alergia na roztoče. Preto odporúčame vymieňať matrac vždy, keď je to potrebné.

Ideálny matrac má pre Vás Dormeo

Naše matrace vyskúšalo už viac ako jeden milión zákazníkov a boli s nimi spokojní – a ich počet stále rastie. A to nielen vďaka kvalitným materiálom. Alebo anatomickým či ortopedickým vlastnostiam. Alebo našej záruke až do 15 rokov. Vychádza to z faktu, že matrace Dormeo sú úžasne pohodlné a poskytujú Vám spánok, ktorý si naozaj zaslúžite.

8 dôvodov, prečo by ste si mali kúpiť matrac značky Dormeo:

  1. 30-dňová skúšobná doba; záruka až do 15 rokov
  2. Najvyššia kvalita, priedušnosť, anatomické a ortopedické vlastnosti
  3. Najnovšie materiály, inovatívny dizajn a technológia
  4. Dormeo matrace spĺňajú najvyššie štandardy testov T&A
  5. Ceny dostupné pre každého; rozmery pre všetky veľkosti a tvary
  6. Špeciálne hygienické balenie
  7. Dormeo matrace Vám dovezieme až domov
  8. Možnosť platby prostredníctvom splátkového predaja