V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Sex – najlepší liek

Keby tak existoval zázračný liek bez vedľajších účinkov, na ktorý by sme nepotrebovali „návod na použitie“... Verte alebo nie, taký liek existuje! Nič nestojí, nemá dátum spotreby a má výborný vplyv na náladu.

Zdravá a žiarivá pleť, pevné telo, vytvarované svaly, večne mladé srdce, zdravý spánok... Keby tak existoval zázračný liek bez vedľajších účinkov, na ktorý by sme nepotrebovali „návod na použitie“...

Verte alebo nie, taký liek existuje! Nič nestojí, nemá dátum spotreby a má výborný vplyv na náladu. Je to sex s milovanou osobou, sex plný radosti a vášne.

Väčšina odborníkov sa domnieva, že sexuálna aktivita alebo prejavy vášne a lásky sú tiež veľmi dôležité pre správne fungovanie organizmu. Sex má však priaznivé účinky aj v prípade úplného oddania sa a stimulu; sex „z povinnosti“, alebo ešte horšie ako liek predpísaný lekárom, nemá takýto účinok. Sex ako zázračný liek? Áno, ale len sexom z lásky docielite takéto úžasné výsledky.

Najlepšia prevencia

Sex so správnou osobou má priaznivý vplyv na zdravie. Aj keď ho nemôžeme radiť medzi lieky, je to – ak veríme starovekým čínskym mudrcom – bez ohľadu na všetko vynikajúca náhrada množstva liekov. Pacientom s problémami srdca sa odporúčalo vyhýbať sa sexu, ale najnovšie výskumy dokazujú, že milovanie nie len že je dovolené, ale sa im dokonca odporúča.

Sex preto nie je nejakým druhom prevencie ochorení srdca, ale milovanie je zdravé len v pokojných prípadoch a so stálym partnerom. Okrem toho je dokázané, že spotreba mentálnej a fyzickej energie počas styku so stálym partnerom je päť krát nižšia než počas aféry s náhodným partnerom. Inými slovami, vernosť je dobrá pre srdce.

Prirodzené dobíjanie energie

Dobrý sexuálny vzťah vytvára pocit šťastia v živote a zároveň umožňuje výmenu pocitov a vášne, čo má priaznivý vplyv na spiritualitu a posilňuje všeobecné zdravie. Nemali by ste zabúdať, že láska je odkaz, ktorý majú všetky živé tvory zapísaný v hypotalame, jednej z najstarších mozgových štruktúr, ktorá má na starosti rozmnožovací inštinkt.

Po skvelom sexe je zdravší spánok a spánok je skutočne dôležitým spojencom intímneho života. Počas REM fázy majú muži vo všeobecnosti štyri erekcie a ženám vlhne vaginálna sliznica. Vyzerá to ako keby sa telo chcelo „udržať vo forme“, preto ľudia so zlým spánkom majú aj horší sexuálny život. Toto by si mali včas uvedomiť mladí ľudia, ktorí trávia veľa času v nočných kluboch a zanedbávajú oddych. Predišli by tak problémom v dospelosti.

Okrem toho je sex dokonalou prevenciou stresu, omnoho lepšou než všetky lieky a zároveň je to správny a jediný naozaj fungujúci spôsob ako byť verný a je to tiež prirodzený spôsob dobíjania energie, t.j. chuti pracovať a tvoriť.

Sexuálna aktivita stimuluje tvorbu serotonínu, takzvaného hormónu šťastia. Serotonín, ktorý sa tvorí z esenciálnej aminokyseliny tryptofánu, je zodpovedný za zvýšenie sily lásky, preto romantický vzťah zlepšuje náladu, dôsledkom čoho je uvoľnenie a vnútorný pokoj. Čím viac sexu, tým lepšie nám funguje pečeň a trávenie.

Láska je prirodzená lekáreň

Dobrý sexuálny život aktivuje neurotransmitery, ktoré sú nesmierne dôležité pre fyzické zdravie. Zvyšuje vylučovanie dopamínu, ktorý je zodpovedný za prenos nervových impulzov a správne fungovanie svalovej hmoty, endorfínov, ktoré majú krátku, ale zato silnú schopnosť potláčať bolesť a alfa endorfínov, ktoré sú prirodzené. Sex preto funguje ako bohatá prirodzená lekáreň, ktorú treba neustále obnovovať.

Hormóny v rovnováhe – žiarivá pleť

Je známe, že dobrý sexuálny život podporuje tvorbu hormónov a hormonálna rovnováha celého endokrynného systému prispieva, aj keď len nepriamo, k lepšej kvalite pleti. V menopauze, keď sa zníži hladina estrogénu, starne pleť omnoho rýchlejšie. Tiež vieme, že emocionálne zdravie šťastného, spokojného a pokojného človeka sa odráža na jeho pleti: je žiarivá a plná.

Každý príjemný pocit sa teda prejaví aj navonok. Napriek tomu sa nedokázalo, že sexuálna aktivita nepriamo upokojuje problémy adolescentov s pleťou ako je akné. Ale v 70% prípadov akné zmizne vtedy, keď človek začne byť sexuálne aktívny. Preto sa kedysi hovorilo, že sex je skvelým liekom na akné. Napriek všetkému, niečo je pravda: láska a vášeň, nie nevyhnutne erotická, vás omladzujú.

Neberte sex na ľahkú váhu!

Nanešťastie, milovanie má niekedy aj nechcené dôsledky. Je pravda, že kvalitný sexuálny život je dobrý pre vaše zdravie, ale rovnako je pravda aj to, že sex je výborným spôsobom prenosu chorôb. Začatie so sexuálnym životom príliš skoro a časté striedanie partnerov sú bez pochyby spájané so vznikom rakoviny krčka maternice, ktorá sa objavuje len výnimočne v prípade sexuálne neaktívnych žien, nehovoriac o bežne sexuálne prenosných chorobách, akou je napríklad AIDS.

Z čisto gynekologického hľadiska sex neprispieva k zdraviu, ale takmer vždy k problémom. To, samozrejme, neplatí v prípade stáleho partnera a v prípade používania vhodnej ochrany pred otehotnením a infekciami