V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Spánok sa nesmie zanedbávať

Všetci už dobre vieme, že spánok je veľmi dôležitý pre našu duševnú pohodu a zdravie. Ale viete tiež, že vplýva aj na náš výzor? Zistite, prečo nesmieme zanedbávať spánok.

1. Spánok pre zdravie

Spánok je – rovnako ako jedlo – jednou zo základných životných potrieb človeka. Odborníci sa zhodujú na tom, že spánok ovplyvňuje naše zdravie a duševnú pohodu.

Nedostatok nočného odpočinku môže spôsobiť rôzne ochorenia. Spánok totiž zvyšuje krvný tlak, stimuluje imunitný systém, metabolizmus, duševnú pohodu a našu náladu. Vážny nedostatok spánku môže dokonca viesť až k vzniku depresie.

Sme zodpovední za svoj spánok! Ak by sme ho mali dostatok, cítili by sme sa lepšie a dokázali by sme plniť všetky povinnosti s väčšou ľahkosťou; mysleli by sme jasnejšie a boli by sme efektívnejší.

2. Kvalitný spánok nás robí krajšími...

Určite ste už počuli o tom, že kto dobre spí, je krajší. Veríte tomu? Mnohé štúdie a fakty potvrdili pozitívny účinok dostatočného spánku na vzhľad človeka.

Počas spánku naša pleť dýcha a regeneruje sa. Kožné bunky sa počas noci rýchlejšie obnovujú, takže Vaša pokožka je ráno, po dobrom spánku, ešte jasnejšia a krajšia.

... a vplýva aj na telesnú hmotnosť

Nedostatok spánku sa prejavuje aj na našej hmotnosti. Ak spávate málo a nepravidelne, je možné, že sa to odrazí na Vašej váhe.

Pravidelný spánok zachováva vyššiu hladinu hormónu, ktorý udržiava v rovnováhe pocit sýtosti, ako toho, ktorý povzbudzuje náš apetít.

Aby ste sa cítili dobre, boli zdraví a krásni, odporúča sa spať minimálne sedem až osem hodín denne.

3. Výber vhodného matraca je mimoriadne dôležitý

Matrac, na ktorom spávate, musí byť pohodlný, aby sa Vám na ňom dobre ležalo po celú noc. No vybrať si správny matrac predstavuje pre mnohých ľudí obrovský problém, pretože sa nevedia rozhodnúť, či si kúpiť tvrdý alebo mäkký model.

Ak je matrac príliš tvrdý, Vaše svaly a chrbtica budú počas celej noci napnuté. Ak je príliš mäkký, neposkytne správnu podporu Vášmu telu.

Preto Vám ešte pred kúpou odporúčame nadobudnúť potrebné informácie o:

  • Kvalite a prispôsobivosti matraca,
  • Materiály, z ktorého je vyrobený – zistite, ktorý materiál Vám najviac vyhovuje, predovšetkým ak máte nejakú alergiu,
  • Polohe, v ktorej spávate a teda aký matrac je pre Vás najvhodnejší, ak spávate na boku, chrbte alebo na bruchu,
  • aký matrac by chcel Váš partner. Ak nedokážete nájsť riešenie, s ktorým by boli spokojní obaja, odporúčame Vám matrac s dvojitým otočným jadrom, čiže každý z Vás bude môcť spať tak, ako mu to najviac vyhovuje.

4. Zopár rád pre dobrý nočný spánok

  • Pred spaním sa vyhnite káve, čiernemu čaju, nikotínuďalším stimulačným látkam.
  • Vyberte si matrac vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré sú zároveň priedušné.
  • Teplota v spálni by nemala presahovať 25° C.
  • Zabezpečte si v miestnosti dobré vetranie.
  • Plachta, vankúš, rám postele a ďalšie doplnky taktiež zohrávajú dôležitú úlohu.

Inovatívny matrac pre dobrý nočný spánok

Dormeo s hrdosťou predstavuje celkom novú generáciu inovatívnych matracov Dormeo Octaspring®. Ich špeciálna štruktúra obsahuje penové pružiny, ktoré sú novinkou v oblasti technológie výroby matracovoriginálom svojho druhu na trhu.

Unikátnou vlastnosťou penových pružín je ich 3D prispôsobivosť ľudskému telu. Znamená to, že každá jedna penová pružina Octaspring® sa dynamicky prispôsobuje tvaru a pohybom tela počas spánkunevytvára žiadny spätný tlak na telo.

Ďalšou výhodou matracov Octaspring® je ich extrémna priedušnosť zabezpečená penovými pružinami, ktoré majú tvar včelieho plástu. Vďaka tomuto tvaru môže vzduch ľahko prúdiť celým matrac, čo mu zaručuje vynikajúce vetranie.