V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Späť do starých koľají

Rozmýšľali ste, ako si po sviatkoch opäť zvyknete na každodenný stereotyp?

Ste po sviatkoch pripravení na obyčajné dni?

Pred očami máte ešte stále vianočné svetielka a krásne dekorácie. V špajzi sú posledné zvyšky sviatočných koláčikov a hlava sa Vám možno ešte stále krúti vďaka vínu a šampanskému. Rozmýšľali ste, ako si po sviatkoch opäť zvyknete na každodenný stereotyp?

Prepnite sa zo sviatočného režimu do normálneho

Najskôr si odpočiňte od toho prejedania sa, návštev a sviatkovania – urobte si chvíľku pre seba napríklad pri šálke kávy. Nuž a potom sa musíte vrátiť naspäť do práce!

Sviatočné dekorácie patria k decembru

Pomaly ale isto poodkladajte vianočnú výzdobu, dekorácie a svetielka – uložte ich jednotlivo do krabíc, aby ste ich o rok bez problémov našli a opätovne použili. Môžete si nechať aj baliaci papier a stužky z darčekov, možno ich niekedy “zrecyklujete”!

Ak ste sa cez Vianoce fotili, vytrieďte fotky, dajte ich vyvolať a založte si ich do albumu alebo ich rozpošlite rodine a priateľom ako milú spomienku na uplynulé sviatky.

Dosť bolo decembrového prejedania sa

Dajte zbohom všetkým kalorickým maškrtám, ktorými ste sa napchávali počas sviatkov – tie, ktoré Vám zvýšili, vezmite kolegom do práce alebo ich darujte susedom či kamarátom. Následne si choďte nakúpiť zásoby zdravých potravín.

V decembri sa zvyčajne viac venujeme návštevám a oslavám ako cvičeniu, takže pokúste sa čo najskôr opäť zastaviť vo Vašom fitness centre (alebo začnite používať cvičiace prístroje, ktoré ste dostali od Ježiška). Takto sa Vám rýchlo podarí zbaviť kíl, ktoré ste nabrali počas sviatkov a navyše si posilníte imunitný systém.

Ste v mínuse?

Urobte si prehľad vo financiách – zistite, ako ste v decembri hospodárili a či ste sa dostali do červených čísel. Porozmýšľajte, na čom by ste v januári mohli ušetriť, aby ste sa opäť dostali do plusu.

Trpíte januárovou depresiou?

Mnohí ľudia sa v januári cítia depresívne a a majú pocit prázdnoty – niet sa čo čudovať, po všetkých tých oslavách a návštevách počas sviatkov v decembri. Keď si rozbalíme všetky darčeky, vypijeme poslednú fľašu šampanského a rozlúčime sa s vianočným stromčekom, môže sa v nás objaviť pocit smútku a depresia.

Nájdite si čas na seba

Nájdite si čas len pre seba a pokúste sa vypnúť. Zaspomínajte si na pekné chvíle z Vianoc – a potom ich už nechajte tak. Nastavte svoju myseľ na nadchádzajúce dni a nové dobrodružstvá, v novom roku ich určite bude požehnane.

Vráťte sa k starým zvykom – navštívte kamarátov alebo rodinu, choďte na túru, urobte si filmový večer doma pod dekou – alebo jednoducho robte to, čo ste počas sviatkov nerobili. Takto postupne prestanete myslieť na sviatočné dni a nastavíte sa na režim bežných dní.

Užite si každý slnečný lúč

Ak Vám náhodou zostali nejaké peniaze, doprajte si aspoň krátku dovolenku niekde v slnečnej krajine – prečo si nevychutnať horúce slnko aj v januári? Alebo si aspoň užite každý lúč zubatého slniečka, ktoré vykukne počas januárových dní.