V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Stále viac ľudí s nadváhou pre sedavé zamestnanie

Vedci varujú pred následkami kancelárskej práce. Sedenie, hlavne práca v kancelárii, je spojená s rýchlo sa šíriacou obezitou. Ale väčšina zamestnancov a zamestnávateľov nedbá na možné riziko, ktoré celodenné sedenie v práci prináša, a pred ktorým vedci varujú.

Vedci varujú pred následkami kancelárskej práce

Sedenie, hlavne práca v kancelárii, je spojená s rýchlo sa šíriacou obezitou. Ale väčšina zamestnancov a zamestnávateľov nedbá na možné riziko, ktoré celodenné sedenie v práci prináša, a pred ktorým vedci varujú.

Celé dni sedíme a jeme rýchle občerstvenie

Keďže pracovisko sa stalo našim druhým domovom, bežnú stravu sme vymenili za rýchle občerstvenie bohaté na nasýtené tuky. Základné príčiny obezity sú preto spojené s pracoviskom a neuvedomelosťou zamestnancov a zamestnávateľov o vážnosti tohto problému.

Sedavé pracovisko a nabitý program

Medzi faktory, ktoré prispievajú k obezite patria:

  • Stres,
  • Pridlhá pracovná doba
  • A sedavá práca

Veľká časť Európanov v práci vôbec necvičí.

K faktorom, ktoré prispievajú k obezite patria tiež nedostatok jedální a dostupných telocviční.

Zamestnávatelia budú musieť podniknúť nejaké kroky

Výskumníci tvrdia, že zamestnávatelia by mali priniesť zmeny: mali by podnecovať zamestnancov, aby cvičili a dať im aspoň na chvíľu voľno, aby unikli stereotypu.

“Zábava” je tým najdôležitejším slovom, čo sa týka podpory zdravia v práci, ako hovoria vedci.

Vaše zdravie je vo vašich rukách

Nečakajte na vášho šéfa, kým podnikne kroky miesto vás. Starajte sa o seba- cvičte aj v práci: “ponaťahujte” sa trošku každú hodinu, používajte schody, než by ste mali dvihnúť telefón a zavolať kolegovi, atď. Dajte si ráno doma výdatnejšie raňajky a vyhnete sa tým maškrteniu v práci.