V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Tajomstvo dobrého spánku sa skrýva v ergonomickom matraci

Odkedy sú naše životy oveľa dynamickejšie a stresujúcejšie, v oblasti spánku sa – na rozdiel od dovtedajších zvyklostí – stali čoraz populárnejšie ergonomické matrace. A rozhodne to nie je náhoda. Pohodlie a zdravotné výhody, ktoré takéto matrace poskytujú, sú skutočne nevyhnutné.

Čo robí ergonomické matrace takými špeciálnymi?

V prvom rade, sú navrhnuté tak, aby zodpovedali krivkám tela a poskytovali pevnú podporu chrbtici, krku a kĺbom. A tento jednoduchý fakt je práve to, čo ich robí výnimočnými a odlišuje ich od bežných matracov. Tým, že poskytujú lepší spánok, totiž zlepšujú celkovú kvalitu nášho života.

Ale buďme konkrétnejší! Za normálnych okolností pripomína krivka chrbtice latinské písmeno "S". Aby sme sa v posteli cítili pohodlne, výdatne sme sa vyspali a neprebúdzali sa ráno s pocitom stuhnutosti, potrebuje naše telo správnu podporu, ktorá sa po celú noc bude starať o zabezpečenie prirodzeného zakrivenia chrbta. Je to niečo, čo Vám tradičný matrac len sotva ponúkne. A že taký máte, spoznáte podľa toho, že sa v noci často prebúdzate alebo sa v posteli vrtíte, pretože sa Vám nespí pohodlne.

Pri ergonomickom matraci je to presne naopak – máte pocit, akoby ste doslova plávali v pohodlnom prostredí, cítite, ako povrch, na ktorom ležíte, dokonale kopíruje Vaše telo, oddychujete a rýchlo zaspíte bez dlhého otáčania sa a hľadania dobrej polohy. Niektorí ľudia hovoria, že je to pocit, akoby spali na obláčiku!

Ale čomu presne vďačíme za tento rozdiel?                           

Dizajn ergonomických matracov je úplne odlišný od tradičného! Štruktúra je založená na špeciálnych mikrokapsuliach alebo pružinách, rovnako však môže byť ich základ vyrobený z pamäťovej peny alebo latexu. Často sa tiež stretávame s modelom, v ktorom je skombinovaných viac materiálov súčasne. Tým najdôležitejším však je, že každý z nich sa dokonale prispôsobuje tvaru a hmotnosti tela. A čo je ešte lepšie – kopíruje jeho krivky a pohyby bez ohľadu na to, v akej polohe spíte. Vďaka tomu ergonomické matrace poskytujú okamžitú úľavu pri bolesti kĺbov, ktorej zvyčajnou príčinou je napätie.

Jedinečnosť takýchto matracov sa neskrýva v ničom inom! Toto poskytuje stabilitu a pohodlie počas celej noci a robí z nich najlepšiu voľbu pre tých, ktorí spávajú v posteli so svojou polovičkou. Dokonca aj keď sa Váš partner počas noci prehadzuje alebo vstane a vylezie spod prikrývky, nebude Vás to vyrušovať. Jednoducho preto, že nebudete cítiť jeho pohyby.

Pre koho sú ergonomické matrace najvhodnejšie?

Najlepšie je, že ergonomické matrace sú v podstate vhodné pre každého, pretože sa dokážu prispôsobiť individuálnym špecifikám tela. Avšak, mimoriadne nápomocné sú najmä pre ľudí, ktorí sa zvyknú zobúdzať s pocitom napätia v oblasti krku, sú stuhnutí a pociťujú aj bolesti chrbta.

Ak k nim patríte aj Vy, rozhodne by ste sa mali poradiť so špecialistom, ktorý Vám pomôže vytvoriť pohodlnejšie prostredie pre spánok. Ergonomické prostredie!