NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Tatami - japonská tradícia v modernej spálni

Japonci sú známi svojím výnimočne dobrým zdravím a racionálnym životným štýlom. Už dve tisícročia spia tradičným overeným spôsobom, ktorý pomáha zdraviu chrbtice a správnemu držaniu tela. Pokiaľ aj Vy túžite po lepšom spánku, sviežom prebúdzaní a chcete si dopriať kvalitnejší relax, ste na správnom mieste.

Počuli ste niekedy slovo tatami alebo aspoň futón? Určite viete, že ide o druh matraca. Japonské tatami je v skutočnosti prírodná podložka vyrábaná z lisovanej slamy, ryže alebo trávy. Neslúži len ako posteľ, využíva sa na odpočinok, ako podložka, keď si chcete vychutnať čaj, alebo len ako forma „koberca“, ktorý dobre izoluje. Na samotné tatami sa zvykne dávať futón, mäkší matrac, na ktorom sa spí. Keďže Japonci majú radi minimalizmus, počas dňa majú v miestnosti rozložených niekoľko tatami a samotný futón vyberajú zo skrine až tesne pred spaním.

Prečo je spanie na zemi dobré?

Nikto by nevydržal spať na holej zemi. Predsa len, máme kĺby, telo vyvíja určitý tlak a necítili by sme sa veľmi pohodlne. Napriek tomu je japonský spôsob relaxu a spánku veľmi odlišný. Asi by ste čakali, že tak technologicky vyspelá krajina bude mať luxusné vysoké postele, ktoré sa sami upracú. Áno, aj posteľ, ktorá sa sama uprace, už existuje, ale Japonci v tomto smere stavajú na tradícii a spojení s prírodou. Čím nižšia a tvrdšia je podložka, tým ste v bližšom kontakte so zemou a vlastne aj s vlastným telom. Tenké matrace pomáhajú zlepšovať krvný obeh, keďže telo v nich nie je zaborené a obalené. Niektorí ľudia tiež uprednostňujú spánok na tvrdom povrchu, pretože pomáha zlepšovať držanie tela a zarovnáva chrbticu. Ďalším z dôvodov môže byť aj to, že počas spánku vystriedate viac polôh a spíte teda prirodzenejšie.

Väčšina z nás si však v dnešnej modernej dobe nevie predstaviť spánok na slamenej rohoži. Máme radi komfort a mnohí z nás tiež trpia alergiami. Preto by sme Vám radi predstavili modernú alternatívu tradičného japonského spôsobu spánku – vrchný matrac Dormeo Tatami Comfort. Ide o osvedčený tenší a tvrdší podklad, no vyrobený z moderných materiálov, ktoré prinášajú množstvo výhod. Pena novej generácie Ecocell® s otvorenou 3D štruktúrou sa prispôsobuje telu a polohuje chrbticu tak, aby nevznikala bolesť. Ďalšia vrstva vylepšených mikrovlákien Wellsleep® dodáva ľahký a nadýchaný povrch podobný páperiu s množstvom výhod aj pre tie najchladnejšie podlahy.

Vrchný matrac Dormeo Tatami Comfort môžete používať priamo na holej zemi a dopriať si tak skutočne tradičný spôsob relaxu, alebo ním môžete vylepšiť vlastnú, už existujúcu posteľ či gauč, ktoré prestali spĺňať Vaše požiadavky na pohodlie a oporu. Spánok na preležanom povrchu nie je pre Vás zdravý. Skvelým riešením je v tomto prípade vrchný matrac, ktorý poskytne dodatočný komfort.

Japonci tento typ tenkých matracov obzvlášť obľubujú aj z hygienických dôvodov. Keďže ide o tenkú (v prípade Dormeo Tatami 6 cm vrstvu), ľahko sa vyvetrá. V Dormeo vieme, aké dôležité je suché a svieže prostredie, a to nielen pre Vaše pohodlie, ale aj zdravie. Do poťahu sme pridali špeciálne ošetrenie CleanEffect®, ktoré chráni matrac pred baktériami, prachovými roztočmi a mikróbmi. Takže je ideálny aj pre alergikov a astmatikov.

Matrac odporúčame všetkým, ktorí hľadajú šikovné riešenie v menšom byte, chcú zlepšiť svoj spánok a držanie tela, alebo sa pre tvrdú či príliš mäkkú posteľ dlho dobre nevyspali. Rovnako ho oceníte ako lôžko pre návštevy, keďže ho ľahko zrolujete a uskladníte.