V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Triky filmových hviezd

To, ako vyzeráte na fotografiách, môžete z veľkej časti ovplyvniť. Dá sa to totiž nacvičiť doma pred zrkadlom! Ale odporúčame Vám najprv si zmknúť dvere J.

To, ako vyzeráte na fotografiách, môžete z veľkej časti ovplyvniť. Dá sa to totiž nacvičiť doma pred zrkadlom! Ale odporúčame Vám najprv si zmknúť dvere J.

1. Zvoľte si správnu pozíciu

Natočte svoje telo mierne od fotoaparátu a postavte jednu nohu pred druhú. Prsty prednej nohy by mali smerovať k fotoaparátu a váha by mala byť na nohe, ktorá je vzadu.

2. Hlavu tlačte dopredu

Mierne vystrčte hlavu dopredu, aby sa Vám neurobila dvojitá brada.

3. Ruky preč

Oddiaľte ruky mierne od tela. Keď máte paže blízko tela, ich horná časť sa stlačí a preto potom vyzerajú hrubšie a väčšie (podobné sa deje so stehnami, ked sedíme na gauči).

4. Zatiahnite brucho

  • Zatlačte ramená dozadu,
  • vystrčte bradu trošku dopredu,
  • a jemne vtiahnite brucho.

Nezaťahujte však brucho príliš, aby Vám nebolo vidieť rebrá, pretože by ste na fotke vyzerali komicky.

5. Pozerajte sa do strany

Vyskúšajte trik „Pozeranie sa do strany“. Otočte pohľad smerom od fotoaparátu a potom sa naň znovu pozrite a usmejte sa ešte pred tým, než fotografujúci stlačí spúšť. Váš úsmev bude vyzerať prirodzene a uvoľnene.

Ďalšie návody, ako na fotkách vždy vyzerať dobre

Nefotiť odspodu

Je dôležité, aby Vás fotograf nebral zospodu. Takýto uhol totiž pridáva kilá navyše.

Schovávajte sa

Určité časti svojho tela môžete skryť za predmet, ktorý budete držať v rukách. Brucho môžete napríklad schovať za kabelku a boky za bundu, ktorú si prehodíte cez rameno.

Spodná bielizeň

Ak máte pocit, že vaše krivky sú objemnejšie ako by sa vám páčilo, zaobstarajte si kvalitné sťahovacie prádlo, s ktorým sa budete cítiť sebavedomo a štíhlo.

Oblečenie rovnakej farby

Ak nosíte oblečenie rovnakej farby, budete na fotkách vyzerať štíhlejšie. Nielen v čiernej, ale aj v bielej, béžovej, hnedej, modrej a červenej budete vyzerať chudšie.