V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Vtipné fakty o sviatku sv. Valentína

Čo budete robiť tento rok na Valentína? Sme si istí, že pre tú výnimočnú osobu Vášho života pripravíte nezabudnuteľný zážitok, ale ešte skôr, ako tento špeciálny deň príde, chceme Vás dostať do tej správnej valentínskej nálady. Zozbierali sme zaujímavé fakty o sviatku sv. Valentína – prečítajte si ich a pripravte sa na najromantickejší deň roka!

Čo budete robiť tento rok na Valentína? Sme si istí, že pre tú výnimočnú osobu Vášho života pripravíte nezabudnuteľný zážitok, ale ešte skôr, ako tento špeciálny deň príde, chceme Vás dostať do tej správnej valentínskej nálady. Zozbierali sme zaujímavé fakty o sviatku sv. Valentína – prečítajte si ich a pripravte sa na najromantickejší deň roka!

1. Sladká láska

Čokoláda patrí medzi najobľúbenejšie darčeky na Valentína, predovšetkým pre ženy. Prečo je to tak? Nuž, možno preto, že čokoláda je afrodiziakum. Vedeli ste, že slávny milovník Casanova jedol veľa čokolády, aby bol “mužnejší”?

2. Taký starý…

Sviatok sv. Valentína sa už nejaký ten rok oslavuje, ale viete presne, kedy sa to začalo? Dokonca už aj starí Rimania slávili podobný deň na počesť Juno, bohyne žien a manželstva. Potom o niekoľko storočí neskôr vyhlásil anglický kráľ Henry VII. dátum 14.február oficiálne za sviatok sv. Valentína.

3. Moje srdce patrí…

Už ste niekedy počuli o výraze "nosiť svoje srdce na rukáve"? Jeho pôvod je v skutočnosti prepojený so sviatkom sv. Valentína. V stredoveku si totiž mladí muži a ženy vyberali z misky mená osôb a tak si každý rok vybrali svojho Valentína či Valentínku, no a toto meno potom po celý týždeň nosili pripnuté na rukáve. Žeby mohli mladí ľudia modernej doby oživiť túto tradíciu? Myslíme, že nie!

4. Najlepší darček všetkých čias

Na Valentína sa rozdá nespočetné množstvo darčekov. Ale viete, aký darček pre ženu sa považuje za ten najlepší zo všetkých? Možno budete prekvapený – je to slávna stavba Taj Mahal v Indii. Postavil ju totiž Shah Jahan ako spomienku na svoju manželku. Nuž a teraz sa pokúste prekonať tento darček, ak to dokážete…

5. Ruže vedú

Kvety patria medzi najobľúbenejšie darčeky, ktoré dávame a dostávame na Valentína. A ktorá odroda kvetov je tá naj? No predsa červené ruže, nakoľko sa považujú za vyjadrenie lásky vďaka ich vášnivej farbe. Vedeli ste, že každý rok sa na sviatok sv. Valentína rozdá niekoľko stoviek miliónov ruží?

6. Farba ruží

Vedeli ste, že farbou ruží, ktoré darujete svojej láske na Valentína, môžete aj niečo špeciálne vyjadriť? Červená ruža znamená lásku a úctu, ružové ruže charakterizujú sladké myšlienky a biele ruže predstavujú čistotu. Aby to bolo ešte o trochu zložitejšie – aj počet ruží, ktoré darujete, má svoj osobitý význam. Jedna ruža znamená lásku na prvý pohľad, dvanásť ruží rovná sa „Milujem ťa", 108 ruží by sa malo darovať pri sobáši a 999 ruží znamená "Budeme navždy spolu". Veľa šťastia, ak budete v rukách držať tých 999 ruží!

7. Výnimočná láska

Vedeli ste, že zhruba 3 % majiteľov zvieracích miláčikov dáva na Valentína darček aj svojmu chlpáčovi? Znie to možno trochu zvláštne, ale kto sme my, aby sme posudzovali iných, však? Ak aj Vy hľadáte niečo špeciálne pre svoju štvornohú lásku, skúste nejakú ozaj dobrú delikatesu alebo zaujímavú hračku.

8. Vezmeš si ma?

Viete ako sa hovorí, že nájsť pravú lásku je poriadne ťažké? Nuž ale zdá sa, že to nie je až taký problém. Každý deň sa totiž na svete koná viac než 100.000 svadieb. A hádate správne – väčšina z nich sa deje práve na Valentína! Bude tohtoročný Valentín šťastným dňom aj pre Vás?

9. Hovorme o láske

Keďže Valentín je najromantickejší deň v roku, poďme opäť na chvíľu hovoriť o láske. Viete, koľko času je potrebného na to, aby ste sa do niekoho zamilovali? Päť minút? Deň? Rok? Nie! Trvá to asi len pätinu sekundy, pretože zamilovanosť je vlastne iba chemická reakcia v našom mozgu.