V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Vyberte darček podľa znamenia

Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť, čo komu vybrať a nemáte chuť len tak bezcieľne sa potulovať po preplnených obchodných centrách, nechajte sa inšpirovať týmto článkom. Pripravili sme pre Vás zoznam darčekov podľa znamení zverokruhu – možno Vás niektoré oslovia.

 

Baran – energický, má rád adrenalín a šport

Živel: oheň

Životné heslo: Využi každý deň!

Skrytá túžba: Byť vodcom a rozkazovať každému okolo seba.

Charakteristika: Sú to rodení dobrodruhovia, ktorí sú extrémne aktívni a komunikatívni. Majú radi výzvy a akciu. Hoci sú veľmi nezávislí a aktívni, občas sa stane, že sú príliš dôverčiví, niekedy až naivní, a preto sa často dostanú do ťažkých životných situácií. Majú však ohromnú schopnosť otriasť sa a postaviť sa opäť na nohy, vždy nájdu novú chuť do života a energiu, ktorá ich poháňa stále dopredu. Vo vnútri zostávajú deťmi, sú plní entuziazmu a nikdy nestrácajú nádej.

Čo im darovať?Ideálnym darčekom je nejaký akčný zážitok – víkend na rafte alebo poukaz na hru paintballu. Ocenia originálne a netradičné darčeky.

 

Býk – fanúšik luxusu, drahých vecí a dobrej kuchyne

Živel: zem

Životné heslo: Dosiahnuť emocionálnu a finančnú stabilitu.

Skrytá túžba: Byť v bezpečí, byť šťastný, milovaný a bohatý.

Charakteristika: Pod ich pokojným a vyrovnaným zovňajškom sa skrýva veľa silných emócií, tajných želaní a plánov, o ktorých druhí ľudia nemajú ani šajnu. Hoci sú veľmi spoločenskí a zdá sa, že sú stále obklopení ľuďmi, napriek tomu si udržiavajú istú dávku samoty a odstupu. Títo ľudia sú plní tajomstiev – žiadny Býk nie je čitateľný a je len ťažké odhadnúť, čo všetko sa v ňom skrýva.

Čo im darovať? Ľudia narodení v tomto znamení majú radi pekné veci a luxus, preto vhodným darčekom bude napríklad kvalitná čokoláda v luxusneom balení, poukaz na večeru v drahej reštaurácii alebo masáž v luxusnom SPA centre. Poteší ich určite aj ručne vyrobený šperk alebo pekný doplnok do domácnosti. Majú silné estetické cítenie, preto nikdy nezabudnie darček pekne zabaliť! 

 

 Blíženci – veľkí intelektuáli a večné deti

Živel: vzduch

Životné heslo: Užiť si všetky pôžitky tohto sveta.

Skrytá túžba: Byť vždy na čele tímu.

Charakteristika: Ľudia narodení v tomto znamení sú neustále v pohybe, snažia sa napredovať a získavať nové vedomosti a skúsenosti. Sú od prírody veľmi zvedaví a majú problém vybrať si len jednu vec, ktorej sa budú venovať – chcú totiž vyskúšať čo najviac toho, čo život ponúka. Okrem zvedavosti je pre nich typická výborná schopnosť vyjadrovania a komunikatívnosť. Majú talent na cudzie jazyky a vedia aj pekne, zaujímavo písať.

Čo im darovať? Blížencov určite potešíte lístkami na koncert ich obľúbeného speváka, predplatným zaujímavého časopisu alebo im kúpte kvalitný parfém. Takto naplníte ich intelektuálnu túžbu a zároveň uspokojíte aj ich zvedavosť. 

 

 Rak – extrémne emocionálni perfekcionisti

Živel: voda

Životné heslo: Byť obklopený ľuďmi, ktorým sa dá dôverovať a zveriť sa im so svojimi problémami.

Skrytá túžba: Cítiť sa bezpečne – v oblasti emocionálnej, duchovnej aj finančnej.

Charakteristika: Raci sú veľmi starostliví, milí a súcitní ľudia, ktorí sa o svojich drahých vedia veľmi dobre postarať. Na druhej strane však dokážu ľudí odradiť svojimi sarkastickými poznámkami a často sa meniacou náladou. Vo svojej podstate však nie sú zákerní, sú len trochu výstrední a príliš sebaistí, čo môže na ostatných ľudí pôsobiť negatívne. Navonok vyzerajú chladní a neprístupní, ale pod touto maskou sa skrývajú citliví jedinci plní emócií.

Čo im darovať? Rakov určite poteší romantická večera vo dvojici, vzácny kvet alebo nový kus nábytku. Najviac si vážia, ak im darujete niečo, čo súvisí s ich záľubami – je to pre nich dôkaz toho, že sa o nich zaujímate do hĺbky. Zamerajte sa teda na ich hobby a ako darček vyberte niečo, čo sa ich týka.

 

 Lev – kráľovská osobnosť

Živel: oheň

Životné heslo: Napredovať a byť vzorom pre ostatných.

Skrytá túžba: Byť hviezdou – po všetkých stránkach.

Charakteristika: Lev je symbolom víťazstva, kraľovania a výraznej osobnosti – ľudia narodení v tomto znamení disponujú všetkými týmito vlastnosťami. Svoj život žijú v znamení lásky, pri rozhodovaní počúvajú svoje srdce. Sú to silné osobnosti s pozitívnym myslením, aj preto sú stále obklopení dobrými priateľmi. S prehľadom a humorom dokážu zvládnuť aj ťažšie životné situácie.

Čo im darovať? Luxusné cigary, drahé kvalitné víno, lístky do divadla alebo na koncert. To najdôležitejšie pre Levov je, aby boli v centre pozornosti, preto im venujte niečo, kde si budú môcť vychutnať tento pocit jedinečnosti.

 

Panna – večný romantik hľadajúci lásku

Živel: zem

Životné heslo: V každej situácii konať spravodlivo a poctivo.

Skrytá túžba: Milovať a byť milovaný.

Charakteristika:Na prvý pohľad vyzerajú Panny trochu úzkostlivé a zmätené, ale je to len dôsledok ich nízkeho sebavedomia. Akonáhle človek narodený v tomto znamení nájde tú správnu životnú cestu, žiari ako hviezda, dosahuje jeden úspech za druhým a vedie plnohodnotný život. Keby sme ich prirovnali ku kvetom, môžeme povedať, že Panny síce rozkvitajú neskôr, ale ich kvety sú o to krajšie a vzácnejšie!

Čo im darovať? Sksúte im darovať niečo praktické, užitočné, niečo, čo súvisí s ich záľubami. Panny sú väčšinou introverti, preto im dajte niečo, čo ocenia vo svojom vnútri. Môže to byť aj kniha, ktorá v sebe nesie zaujímavý odkaz, film na DVD alebo akýkoľvek podobný darček s myšlienkou.

 

 Váhy – nenáročné, ale mimoriadne esteticky založené

Živel: vzduch

Životné heslo: Udržať si rovnováhu v každej skúške života.

Skrytá túžba: Viesť jednoduchý život bez komplikácií.

Charakteristika: Každý človek narodený v znamení Váh sníva o tom, že stretne svojho princa/princeznú a budú žiť ako v rozprávke. Postupom času však títo ľudia uznajú, že ich predstavy by mali byť trošku viac realistické a získajú praktickejší pohľad na život. Navždy však budú mimoriadne citliví, starostliví a milujúci – pre svojich najbližších dokážu obetovať celý život. Okrem toho majú perfektné estetické cítenie, silne vyvinutý zmysel pre krásu a detail.

Čo im darovať? Váhy sa potešia úplne všetkému, čo dostanú: CD-čku, knihe, kvetom alebo oblečeniu. To, na čom im najviac záleží, je fakt, že ste na nich nezabudli a pripravili im darček. To im stačí J.

 

Škorpión – náročný a ctižiadostivý

Živel:voda

Životné heslo: Poraziť všetkých súperov.

Skrytá túžba: Byť víťazom.

Charakteristika: Škorpióni sú silné osobnosti a je to vidieť aj na ich životnom štýle. Žijú intenzívne, naplno, majú radi extrémne zážitky a vzrušujúce skúsenosti. Stáva sa, že vyzerajú starší ako v skutočnosti sú, pretože pôsobia dospelo a zodpovedne. Občas berú život až príliš vážne, čo im môže spôsobovať menšie problémy s užívaním si života. 

Čo im darovať? Škorpióni majú radi kvalitné veci, či už oblečenie, techniku alebo športovú výbavu. Držia sa hesla: nie sme takí bohatí, aby sme si museli kupovať lacné veci. Nekupujú si nekvalitný tovar, preto im nič také nedávajte pod stromček. Pri Škorpiónoch musíte vyberať veľmi zodpovedne a premyslene.

 

Strelec – veselé a hravé stvorenie

Živel: oheň

Životné heslo: Žiť v pohode a v radosti.

Skrytá túžba: Zmeniť svet.  

Charakteristika: Ľudia narodení v tomto znamení patria k najpozitívnejším jedincom – majú dobrodružného ducha, milujú život, vášeň, krásu a objavovanie nových vecí. Neustále majú čo robiť, vždy si nájdu niečo, čo ich baví a napĺňa. Snažia sa napredovať vo vzdelaní, v práci a dosahovať svoje ciele – napríklad ísť na vysnívanú dovolenku. A potom na ďalšiu J. Zaujímajú sa o všetko, čo dokáže ich život skrášliť a spríjemniť. Strelci sú veční optimisti, ktorí veria, že všetko sa dá, ak sa chce.

Čo im darovať? Nájdite pre nich niečo veselé, zaujímavé, hravé. Môže to byť pomôcka do domácnosti, netradičná kancelárska potreba, dekorácia do bytu alebo pekná bižutéria. Ak im chcete venovať niečo drahšie, stavte na dovolenku v exotickej krajine.

 

Kozorožec – seriózny perfekcionista

Živel: zem

Životné heslo: Byť hrdý na svoje úspechy.

Skrytá túžba: Byť obdivovaný – svojimi najbližšími, ale aj všetkými ostatnými.

Charakteristika: Kozorožci sú často veľmi úspešní ľudia a to najmä vďaka ich vrodenému zmyslu pre zodpovednosť a perfekcionizmus. Svojimi úspechmi sa nechvastajú, ale ocenia, ak si ich iní všimnú a pochvália. Pri dosahovaní svojich cieľov sú veľmi trpezliví a vytrvalí: sú si vedomí toho, že treba začať malými krokmi, ktoré bývajú ťažké. Nenechajú sa odradiť a preto väčšinou dosiahnu to, čo si zaumienia. Často je to však na úkor ich súkromného života – majú totiž sklon k workoholizmu.

Čo im darovať? Potešíte ich poukazom na kavlitnú večeru alebo vstupenkou do galérie. Darujte im niečo praktické, čo využijú v reálnom živote – stavte na praktický a užitočný darček. 

 

Vodnár – vždy v centre pozornosti

Živel: vzduch

Životné heslo: Pochopiť najväčšie záhady života.

Skrytá túžba: Byť jedinečný a originálny.

Charakteristika: Títo ľudia patria k tým, ktorí nielen že sú na čele, ale aj určujú smer. Ich špecifický spôsob myslenia z nich robí introvertov. Majú výrazné duševné schopnosti, veľa premýšľajú a radi spoznávajú veci medzi nebom a zemou. Často je to však na úkor ich psychického zdravia. Snažia sa nesúdiť iných a zároveň ovládať seba, aby neboli zmietaní emóciami a aby si vždy zachovali chladnú hlavu. Dokážu byť objektívni, preto ich majú ľudia radi a radi sa s nimi priatelia.

Čo im darovať? Darčeky pre Vodnárov by vždy mali byť jedinečné a originálne. Darujte im netradičnú hračku, lístky na premiéru nového filmu alebo nejakú užitočnú vec do výbavy auta.

 

Ryby – nežné umelecké duše

Živel: voda

Životné heslo: Vyhnúť sa pocitu samoty a cítiť spojenie s prírodou.

Skrytá túžba: Žiť svoj sen.

Charakteristika: Ryby sú veľmi talentované a záhadné osoby, no napriek svojmu talentu strávia veľkú časť svojho života v nezmyselných bojoch. Často sú títo ľudia zmietaní vnútornými protikladmi a nevedia sa rozhodnúť, ktorou cestou sa majú vydať. Niekedy sa môže zdať, že žijú akoby dva životy súčasne. Skrýva sa v nich anjel s čertovskými rožkami, sú akoby duplicitné osobnosti. Dokážu byť lídrom a zároveň sa cítiť úplne stratene; sú extrémne rázni, no zároveň veľmi zraniteľní. Za najdôležitejšie vo svojom živote však považujú lásku a dobrý vzťah.

 

Čo im darovať? Oceňujú predovšetkým také dary, ktoré im pripravíte osobne. Nič kupované, nič umelé. Skúste im vytvoriť niečo originálne – darčekovú krabicu, sviečku, bižutériu, uštrikujte im šál a podobne. Ak nemáte čas alebo si netrúfate vyrábať im darček svojpomocne, stavte na pohodlný župan alebo kvalitnú karimatku na cvičenie.