V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Výhody a nástrahy románikov na pracovisku

Približne štvrtina všetkých novovzniknutých vzťahov, ktoré neskôr vyvrcholia manželstvom, sú výsledkom romantických vzťahov na pracovisku.

Približne štvrtina všetkých novovzniknutých vzťahov, ktoré neskôr vyvrcholia manželstvom, sú výsledkom romantických vzťahov na pracovisku.

Vyzerá to, že firmy sú otvorené a tolerantné voči takýmto romantickým vzťahom, čo je dobre.

Avšak takéto romániky môžu so sebou priniesť množstvo problémov. Čítajte ďalej a dozviete sa o výhodách a nástrahách románikov na pracovisku.

 

Láska v práci: je to pre firmu pozitívum?

Láska podporuje entuziazmus aj v práci. Experti hovoria o synergetickom účinku, ktorý zvyšuje produktivitu a efektivitu práce.

Zvýšená hladina hormónov zvyšujú motiváciu. Ďalším faktom je, že každý človek sa chce pred svojím partnerom ukázať v čo najlepšom svetle.

Páry na pracovisku sa povzbudzujú, vzájomne sa upokojujú a to je dôvod, prečo ťažké chvíle prežívajú jednoduchšie a tak ich vzťah na pracovisku prináša so sebou veľa pozitív.

Obrátená strana mince

Ak sa dve osoby z rovnakého pracovného tímu do seba zaľúbia, zvyčajne to neznamená nič dobré.

Znamená to, že tím sa bude rozpadať alebo vzťahy medzi členmi tímu sa musia reorganizovať.

Najlepším odporúčaním pre páry pracujúce v rovnakom tíme je neprejavovať emócie v práci.Neznamená to, že musíte skrývať svoj vzťah, aj tak ho dlho neudržíte v tajnosti.

Najlepšie je priznať vzťah pred kolegami, ale len keď ste presvedčení, že je pevný a dostatočne vážny.

Klebety, klebety, klebety...

Každé odhalenie v robote sprevádza veľa klebiet. Čerstvá láska je čosi, do čoho kolegovia veľmi radi pchajú nos a vyvolávajú podozrenie týkajúce sa perspektívy páru.

Ale Vy tomu nepodliehajte! Skutočná láska prekoná všetky ťažkosti. Páry, ktoré pracujú na rozdielnych oddeleniach, to majú ľahšie, keďže nie sú v neustálom kontakte.

Najťažšie to majú šéfovia a sekretárky

Romániky sa dobre akceptujú vo väčšine firiem, ale najviac problémov budete mať, ak sa “zapletiete ” so svojím šéfom.

Takéto vzťahy sú najbolestnejšie a najohováranejšie. Odlúčenie je veľmi nepríjemne, pretože jeden musí odísť. Zvyčajne je to podriadený/á.

Poznáte to: “Ak si začnete so svojím kolegom možno stratíte súkromie, ale ak si začnete so svojím šéfom, možno stratíte svoju prácu.”

Prečítajte si článok v ďalšom vydaní Dormeo e-časopise a dozviete sa, čo robiť, ak láska pominie a aké sú základné pravidlá vzťahov na pracovisku.