V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Zatočte s nudou raz a navždy

Život je príliš krátky na to, aby sa ním plytvalo. Skúste teda svoj voľný čas tráviť zmysluplne a tak, aby vám to prinášalo čo najviac radosti.

Neviete, ako naložiť s voľným časom? Stále niečo naháňate, a keď vám ostane trochu voľna, netušíte, ako ho čo najefektívnejšie stráviť? Zisťujete, že sa v poslednom čase často nudíte a trávite zbytočne veľa času pri televízii alebo pri počítači? Potom by ste s tým mali niečo urobiť...

V dnešnej dobe, kedy známe príslovie „čas sú peniaze“ platí viac než kedykoľvek predtým, by ste si mali svoje voľno užívať naozaj naplno.

Naplánujte si svoj voľný čas

Čím dlhšie sa človek nudí, tým ťažšie sa potom prinúti do nejakej aktivity. Potom sa stáva, že ničnerobením strávi i celé hodiny. Dlhotrvajúca nuda vedie k frustrácii a iným psychickým poruchám. Snažte sa teda nude predchádzať, a ak vás prepadne, bojujte s ňou. Naplánujte si dopredu svoj voľný čas. Nenechajte nič na náhodu. S dopredu pripraveným programom sa budete cítiť lepšie a tiež sa budete mať na čo tešiť.

Ozvite sa priateľom

Ak máte pocit, že sa začínate nudiť, kontaktujte priateľov, na ktorých ste v poslednej dobe nemali dosť času. Zavolajte im a vyrazte spolu niekam von. V spoločnosti sa dobre odreagujete a zároveň sa dozviete niečo nové. Nevzdávajte to, ak budú vaši priatelia práve zaneprázdnení. Choďte na prechádzku so psom alebo sa choďte pozrieť na nejaký pekný film či výstavu. K vstrebávaniu kultúrnych zážitkov obvykle nepotrebujete nikoho iného. Naviac môžete počas týchto vychádzok spoznať niekoho nového...

Odpočívajte

Sú chvíle, kedy si každý z vás potrebuje vydýchnuť, trochu relaxovať a nemyslieť na žiadne povinnosti. So spánkom počas dňa buďte však veľmi opatrní, pretože vám môže viac uškodiť než pomôcť. Po krátkom spánku môžete byť totiž ešte unavenejší než pred ním a v noci potom nebudete môcť spať. Preto si neľahnite do postele len z pocitu, že práve nemáte do čoho „pichnúť“. Ak sa však po pracovnom dni cítite skutočne vysilení, spánku sa nevyhýbajte. V takom prípade spánok nie je strata času...

Tvorte, nakupujte, upratujte

Buďte tvoriví, zistite, čo vo vás je. Skúste napríklad skrášliť váš domov, upravte záhradu alebo pripravte nejaké prekvapenie pre svojho partnera či rodinu. Vyrazte na nákupy a urobte si radosť nejakým darčekom. Poupratujte si, opravte veci, ktoré vám ležia v garáži rozrobené už niekoľko mesiacov. Uisťujeme vás že pri týchto činnostiach sa rozhodne nudiť nebudete.

Vzdelávajte sa

Na štúdium nie je nikdy neskoro. Začnite sa učiť nejaký cudzí jazyk, stiahnite si z internetu informácie o tom, čo vás zaujíma, zapíšte sa do diaľkového štúdia na strednej či vysokej škole. Čerpajte nové informácie. Voľný čas nemôžete stráviť lepšie. Novo získanými informáciami potom môžete obohatiť svojich známych.

Zatočte s nudou raz a navždy. Život je príliš krátky na to, aby sa ním plytvalo. Skúste teda svoj voľný čas tráviť zmysluplne a tak, aby vám to prinášalo čo najviac radosti.