V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Zvýšte svoju produktivitu dobrým spánkom

Po krásnych letných dňoch je čas vrátiť sa naspäť do reálneho sveta. Nové výzvy, nové úlohy a nové ciele – ste pripravení? Ak si tým nie ste úplne istí, možno by ste mali venovať viac pozornosti svojim spánkovým návykom. Výskumy dokazujú, že dobrý spánok vám pomôže zvýšiť produktivitu a dosiahnuť svoje ciele. Chcete vedieť, ako na to?

Po krásnych letných dňoch je čas vrátiť sa naspäť do reálneho sveta. Nové výzvy, nové úlohy a nové ciele – ste pripravení? Ak si tým nie ste úplne istí, možno by ste mali venovať viac pozornosti svojim spánkovým návykom. Výskumy dokazujú, že dobrý spánok vám pomôže zvýšiť produktivitu a dosiahnuť svoje ciele. Chcete vedieť, ako na to?

 

Spánok redukuje stres

Stres je niečo, čomu je v dnešnej dobe ťažké sa vyhnúť, takže ak sa vám to podarí, ste na najlepšej ceste k úspechu. Možno si v skutočnosti dôsledky stresu neuvedomujete, ale ťahajú vás dole – viac, ako si len viete predstaviť. Bránia vám dobre robiť svoju prácu a sťažujú cestu k úspechu.

Čím viac spánku, tým menej stresu!

Ak sa vám podarí dopriať si dostatočne dlhý spánok, váš boj proti stresu bude oveľa jednoduchší. Výskumy dokazujú, že nedostatok spánku je jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa vaše telo dostane do stresového stavu. Ten zase zvyšuje krvný tlak a produkciu stresových hormónov a spôsobuje vám ťažkosti so zaspávaním – a je to tu – skôr, ako sa nazdáte, ocitnete sa v začarovanom kruhu. Snažte sa eliminovať stres a ak sa vám to podarí, vaša produktivita sa veľmi rýchlo zvýši. Doslova za noc!

 

Spánok zlepšuje vašu pamäť

Ste zábudlivý? Potom určite nie ste príliš úspešný vo svojej práci alebo štúdiu. Pokiaľ zabúdate pričasto, pravdepodobne nie ste ani veľmi produktívny, takže by ste s tým mali začať niečo robiť. Samozrejme, môžete si všetko zapisovať, ale to stojí čas a námahu. Prečo radšej neskúsite zlepšiť svoju pamäť?

Nechajte svoj mozog vybudovať dôležité spojenia!

Výskumy ukazujú, že spánok má pre našu pamäť veľký význam, takže jeho dostatok by mal zlepšiť pamäťové zručnosti. Upevnenie pamäti je dôležitý proces, ktorý prebieha počas spánku. Pomáha nášmu mozgu spájať si udalosti, zmyslové vnemy, pocity a spomienky. Takže kým vy si užívate hodiny spánku, váš mozog je zaneprázdnený zaznamenávaním si spomienok a odkazov, ktoré vám pomôžu zvýšiť produktivitu – situácia výhodná pre obidve strany!

 

Spánok vás urobí múdrejším

Znie to príliš dobre, aby to bola pravda, nie? Byť inteligentný, kreatívny a inovatívny sú - najmä pokiaľ ide o produktivitu a úspech - skvelé vlastnosti, takže za pokus to určite stojí. Spánok vám uľahčí skúšky, pomôže pri dokončení dôležitého projektu alebo pri usporiadaní vášho každodenného života.  

Šlofík pomáha zlepšiť výkon

Štúdie preukázali, že spánok, a to najmä vo forme krátkych zdriemnutí, môže byť skvelý pre osvieženie mysle – dokonca je lepší ako kofeín! Takže ak sa chcete zamerať na nejakú úlohu a dostať zo seba to najlepšie, bude múdre si najprv na chvíľu zdriemnuť. Znie to dobre, nie?

 

Spánok znižuje riziko depresií

Depresia je, bohužiaľ, jedným z najčastejších zdravotných problémov v dnešnom svete – a je tu ešte jedna vec, ktorou si môžeme byť istí. Určite nezlepší vašu produktivitu. Nezáleží na tom, ako veľmi sa snažíte, jednoducho to nejde. A ak sa vám to nakoniec podarí, určite na to potrebujete oveľa viac času, než za normálnych okolností. Vaša práca navyše nebude mať žiadnu pridanú hodnotu, pretože do nej jednoducho nedokážete vložiť všetko.

Cíťte sa lepšie už za pár hodín!

Zdravé návyky týkajúce sa spánku vám môžu pomôcť s depresiou. Aj keď nedokážu vyliečiť závažné depresie, sú účinným prostriedkom na prevenciu alebo zmiernenie príznakov. Optimálny spánok na prevenciu proti depresiám by mal trvať 7-9 hodín každú noc.