V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Môžu deti spať na vankúšoch?

Neprekvapuje nás, že mnohí rodičia sa pýtajú, či dieťa na pohodlný spánok potrebuje vankúš. Správnu odpoveď na túto rodičovskú otázku vieme poskytnúť v závislosti od veku a spánkového priestoru drobca.

Ak máte dieťa mladšie ako dva roky, používanie vankúša neodporúčame. Takéto bábätko zvyčajne nepotrebuje podporu hlavy a dokonca existuje riziko, že sa počas spánku na vankúši udusí! Takisto je možné, že keď dieťa začne chodiť a loziť, vďaka vankúšu ľahšie vylezie z postieľky, spadne a zraní sa.

Špecialisti dokonca varujú - najmä, kým spia v postieľke. Dokonca aj keď je bábätko staršie, spanie na vankúši nie je nevyhnutné.

Ak sa rozhodnete dať svojmu potomkovi vankúš, uistite sa, že je špeciálne navrhnutý na naplnenie potrieb dieťaťa. Neberte náhodne akýkoľvek podhlavník, ktorý nájdete doma. Musí byť relatívne tvrdý, aby sa doň detská hlavička počas spánku „neponorila“ a aby nespôsobil udusenie.

Mal by takisto byť menší ako bežný dospelácky vankúš a ľahké opratie je výhodou v prípade, že sa stanú menšie nehody. Pokiaľ dieťa trpí alergiami, mali by ste mu zakúpiť antialergénny variant.

Ak stále pochybujete, či je ten správny čas na kúpu vankúša pre dieťa, najlepšie bude, ak sa na názor spýtate svojho lekára. Alebo počkajte, kým si podhlavník drobec nevypýta sám alebo kým si nevšimnete, že má problémy so spánkom či zaspávaním rovnej posteli.