NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Pravda a mýty o pamäťovej pene

Určite ste už aj Vy počuli o pamäťovej pene - pravdepodobne v súvislosti s matracmi. Ak ste skeptickí ohľadom vlastností pamäťovej peny, prečítajte si zopár pravdivých faktov a mýtov, ktoré sa šíria o tomto inovatívnom materiáli. Budete prekvapení! 8 vlastností pamäťovej peny, ktoré jej dopomohli k celosvetovému víťazstvu v spálňach miliónov ľudí

Určite ste už aj Vy počuli o pamäťovej pene - pravdepodobne v súvislosti s matracmi. Ak ste skeptickí ohľadom vlastností pamäťovej peny, prečítajte si zopár pravdivých faktov a mýtov, ktoré sa šíria o tomto inovatívnom materiáli. Budete prekvapení!

Pamäťová pena je moderný technologicky vyspelý materiál, ktorý je vyrobený z mäkkej polyuretánovej peny. Pamäťová pena je teda umelý materiál, ktorý má veľa výhod oproti prírodným materiálom. V prírode sa nenachádza žiadny materiál, ktorého vlastnosti by boli podobné pamäťovej pene.

8 vlastností pamäťovej peny, ktoré jej dopomohli k celosvetovému víťazstvu v spálňach miliónov ľudí

Vďaka unikátnej charakteristike sa pamäťová pena stala neuveriteľne populárnou pri výrobe matracov a vankúšov. Hlavným dôvodom je, že ani jeden materiál sa nemôže rovnať charakteristikám pamäťovej peny:

  • otvorená, vzdušná štruktúra umožňuje odparovanie vlhkosti a reguláciu tepla,
  • trvácna elastická štruktúra umožňuje dlhodobé používanie bez zmeny v kvalite výrobku,
  • odolná voči tlaku,
  • veľmi flexibilná, zabezpečuje dokonalé kopírovanie kriviek Vášho tela,
  • je nehostinným prostredím pre roztoče a baktérie,
  • náležite podporuje telo a dodáva pocit beztiaže,
  • netlačí na tlakové body, ale naopak – prispôsobuje sa im,
  • je to veľmi ľahký a jemný materiál, príjemný na dotyk.

Pamäťová pena badateľne zlepšuje spánok a kvalitu života

Faktom je, že niektorým ľudom sa páči pamäťová pena, iným zas nie – koniec-kocov každý z nás je iný a každému vyhovuje niečo iné. S istotou však vieme povedať, že väčšina ľudí, ktorí vyskúšali spánok na pamäťovej pene, hovorí: „Odkedy spím na pamäťovej pene, spím perfektne.“ Poďme si vysvetliť,prečo je to tak.

Jednoduchá pravda o pamäťovej pene

1. Pamäťová pena sa prispôsobí Vášmu telu a nespôsobuje žiadny tlak na telo počas spánku

Mnohí používatelia pamäťovej peny potvrdili, že spánok na matraci a vankúši z pamäťovej peny zmierňuje bolesti najmä v chrbtici, bokoch, krku a ramenách.

Bolesť v týchto častiach tela je redukovaná vďaka teplotnej a hmotnostnej citlivosti pamäťovej peny. Znižuje tlak práve na bodoch, ktoré sú v polohe ležmo najčastejšie zaťažované (krk, plecia, boky, kolená, členky).

Mnoho ľudí potvrdilo zníženie bolesti v chrbte odkedy spia na pamäťovej pene.

2. Pamäťová pena tlmí partnerovo prehadzovanie sa na matraci

Matrace z pamäťovej peny sú ideálne pre manželské postele alebo iné postele, na ktorých spia dvaja ľudia. Na tradičnom matraci pocítite každé otočenie Vášho partnera; pamäťová pena však tlmí pohyb tak dobre, že nepocítite takmer žiadne pohyby ani zvuky.

3. Menej alergií – viac hlbokého spánku

Mnohí používatelia pamäťovej peny priznali, že ich počas psánku na paäťovej pene trápili alergické prejavy počas spánku oveľa menej ako predtým. Keďže roztoče nemajú v láske umelé materiály, neusádzajú a nemnožia sa v matraci – to povedie k zániku alergických prejavov.

4. Pamäťová pena je cenovo dostupná

Majitelia matracov a vankúšov z pamäťovej peny veľmi oceňujú tento zázračný materiál, pretože je cenovo dostupný a navyše má dlhú životnosť.

A nakoniec najrozšírenejší mýtus

Vďaka svojej rozšírenosti je pamäťová pena častou témou diskusií na fórach a na niektorých internetových stránkach. Pozrime sa na sťažnosti a poskytnime vysvetlenia k problémom, ak sa tak vôbec dajú nazvať...

1. Vďaka svojej citlivosti na teplotu sa budete veľa potiť na pamäťovej pene. Nepravdivé tvrdenie!

Citlivosť na teplotu je jednou z jej najväčších výhod, pretože je to vlastnosť, kedy sa pena doslovne „rozleje“ pod váhou nášho tela (odliatok ako z mäkkého vosku). Pamäťová pena absorbuje telesnú teplotu a zostane teplá, kým na nej ležíte; keď vstanete, vychladne a stuhne.

Teplo a pohodlie pamäťovej peny je výhodou najmä v zime, môžu tak vznikať obavy z nadmerného potenia počas leta. Avšak pamäťová pena má špeciálnu bunkovú štruktúru, ktorá jej dodáva vynikajúcu vzdušnosť; príčiny nadbytočného potenia preto spočívajú niekde úplne inde, napríklad v prikrývke.

Veľa ľudí používa po celý rok rovnakú prikrývku. Tým pádom v lete je prikrývka príliš teplá. Nahraďte prikrývku tenkou dekou alebo prikrývkou z iného, ľahšieho materiálu a zbavíte sa nadbytočného potu.

2. Pamäťová pena páchne? Pravda – ale len niekoľko dní.

Pamäťová pena samozrejme vydáva špecifický pach, ktorý môže niektorým ľuďom prekážať. Ale treba poznamenať, že zápach zmizne veľmi rýchlo, najmä ak pravidelne vetráte spálňu. Preto pach nezostane v miestnosti, ale po pár dňoch úplne zmizne.

3. Dlho trvá zvyknúť si na pamäťovú penu. Čiastočne pravdivé.

Ľudia, ktorí sú zvyknutí na spánok na klasických pružinových matracoch si po kúpe matracov z pamäťovej peny ťažšie zvykajú na správnu polohu tela pri spánku a môžu pociťovať menšie problémy počas adaptačného obdobia.

Veľa ľudí sa sťažuje, že matrac je príliš mäkký / príliš tvrdý, že sú ráno dolámaní, ale čo je zaujímavé, po pár dňoch sa ich názor úplne zmení. Telo potrebuje nejaký čas na to, aby si zvyklo na nový matrac a materiály, z ktorých je vyrobený, preto môže trvať zopár dní, kým pocítite dokonalé pohodlie. To isté sa týka vankúšov z pamäťovej peny.

Ale ubezpečujeme Vás - oplatí sa počkať, pretože spánok na pamäťovej pene je niečo, čo by ste mali zažiť!

4. Odkedy som vyskúšal pamäťovú penu, na inom matraci už neviem spať. Pravdivé!

Spokojní používatelia matracov a vankúšov z pamäťovej peny často tvrdia, že je veľmi ťažké zaspať na matracoch/vankúšoch, ktoré nie sú vyrobené z pamäťovej peny (napríklad v hoteloch). S tým môžeme len súhlasiť.

Pamäťovú penu nájdete takmer vo všetkých matracoch Dormeo a dokonca aj v niektorých vankúšoch.