V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Dormeo prikrývky od A po Z: Slovník najčastejšie používaných výrazov.

Všimli ste si niekedy na našej web stránke výraz alebo slovo, ktorému ste celkom nerozumeli? Aby ste mali lepší prehľad a aby ste si vedeli vybrať ten najvhodnejší produkt zodpovedajúci Vašim požiadavkám, pripravili sme pre Vás slovník s najčastejšie používanými výrazmi.

Alergén

Alergén je maličká, mikroskopická častica, ktoré sa dostáva do nášho tela a narúša imunitný systém. Alergénmi môžu byť prírodné látky, ale aj chemicky pripravované. Medzi najčastejšie sa vyskytujúce alergény patrí prach v domácnosti, peľ, roztoče alebo ich výlučky.

Aloe vera

Aloe je rastlinka, ktorá má mimoriadne pozitívne účinky na naše telo. Má antialergické a antimikrobiálne vlastnosti, ničí plesne a upokojuje zápaly v tele alebo na pokožke. Stimuluje náš imunitný systém, má hojivé účinky na rany, spomaľuje proces starnutia, slúži ako prevencia vzniku vrások a podporuje proces regenerácie pokožky.

Alergén Der P-1

Der P-1 je odborný názov pre konkrétny alergén, ktorý sa najčastejšie objavuje v matracoch, prikrývkach, vo vankúšoch, ale aj v čalúnenom nábytku, v kobercoch a závesoch. Spôsobuje ho prachový roztoč (Dermatophagoides Pteronyssinus), ktorý sa nachádza v nechránených matracoch, posteliach a lôžkach a využíva ich na hniezdenie. Jeho výlučky a zvyšky uhynutých roztočov sa menia na neviditeľný prach, ktorý vyvoláva alergické podráždenia. Tie môžu viesť až k vzniku vážnej alergie alebo astmy, okrem toho zapríčiňujú problémy so spánkom. Jeden obyčajný matrac, ktorý nie je chránený poťahom, je domovom až pre 10 miliónov prachových roztočov. Ochrana matracu je preto absolútne nevyhnutná, špeciálne vyrobený poťah na ochranu matracu Vám pomôže chrániť ho nielen pred nečistotami, ale aj prachom, roztočmi a alergénmi. Je to nutná súčasť každej postele, hlavne ak v nej spí dieťa alebo alergik.

Prachové roztoče

Roztoče sú drobné pavúkovce (veľké od 0.1 do 0.5 mm), ktoré sú ľudskému oku neviditeľné. Ich obľúbenými miestami na množenie sú matrace, čalúnený nábytok, vankúše, plyšové hračky, prikrývky a závesy. Jednoducho povedané, darí sa im všade tam, kde majú dostatok potravy, vlahy a tepla. Prachové roztoče predstavujú veľký problém najmä pre alergikov a astmatikov, pretože ich výlučky a zvyšky odumretých roztočov sa menia na neviditeľný prach (alergén), ktorý dráždi oči, zapríčiňuje slzenie, upchatý nos, kýchanie a kašeľ.

Öko tex standard 100

Cerifikát ÖKO-tex standard 100 potvrdzuje využívanie a dodržiavanie ekologických štandardov v textilnom priemysle. Kontroluje a definuje škodlivé látky, ktoré môžu vznikať pri procesoch textilnej výroby a môžu človeku uškodiť.

Cerifikát ÖKO-tex standard 100 dáva záruku, že matrace značky Dormeo sú bezpečné a priateľské k životnému prostrediu aj k zdraviu človeka.

Softdream

Vlákna Softdream sú pevné syntetické vlákna, ktoré sa nezrazia ani nenatiahnu, rýchlo schnú, nekrčia sa a sú odolné voči plesniam. Vlákna Softdream môžete jednoducho čistiť, sú preto ideálnym materiálom na výrobu prikrývok, vankúšov, uterákov, županov a podobných výrobkov.

Striebro

Ešte pred pár rokmi bolo takmer nepredstaviteľné využívať striebro v kozmetike, pri výrobe matracov a podobných produktov. Vďaka svojim pozoruhodným vlastnostiam sa však poproti výrobe mincí, zrkadiel či šperkov presadilo aj pri výrobe matracov. Pýtate sa prečo?

Vďaka priaznivým účinkom na zdravie a celkovú pohodu človeka je striebro ideálne pre spánok a odpočinok, pretože:

  • má antibakteriálne vlastnosti– ióny striebra na seba viažu enzýmy, ktoré sa nachádzajú v bunkách baktérií, čím bránia ich množeniu
  • zabraňuje vzniku a šíreniu nepríjemných pachov
  • reguluje potenie a hromadenie vlhkosti
  • odvádza statickú elektrinu
  • reguluje telesnú teplotu

Strieborné vlákna, ktoré sa nachádzajú v matracoch Imemory Silver a sú všité do poťahu, ktorý si však zachováva všetky pôvodné vlastnosti textílie. Je preto príjemný na dotyk a zároveň poskytuje všetky výhody čistého striebra.

Tencel

Tencel is je prírodné vlákno. Získava sa z celulózy, ktorá sa využíva pri výrobe papiera. Výrobky, ktoré obsahujú vlákna Tencel, sú mimoriadne mäkké na dotyk, majú skvelé absorbčné schopnosti, sú priedušné a ekologické. Tencel bol vyvinutý ako výsledok najnovších výskumov v oblasti spracovania textílií a poskytuje všetky výhody, ktoré očakávame od kvalitnej prikrývky: pohodlie, mäkkosť a praktické využitie.

Wellsleep®

Mikrovlákna Wellsleep® sú moderné, pevné, nadýchané vlákna, ktoré sú oveľa lepšie ako bežné polyesterové vlákna vyvinuté zhruba pred pol storočím.

Mikrovlákna Wellsleep® sa niekedy označujú aj ako umelé perie, pretože svojou štruktúrou aj využitím pripomínajú klasické husacie perie. Majú obrovské množstvo výhod – perfektne regulujú telesnú teplotu, sú mimoriadne jemné na dotyk, odolné voči škvrnám a vlhkosť absorbujú len minimálne. Taktiež sú účinným antialerickým izolátorom, preto sú vhodné aj pre alergikov a astmatikov. Pritom všetkom si neustále zachovávajú všetky kvality a výhody husacieho peria.

Wellsleep® Advanced

Mikrovlákna Wellsleep® Advanced sú umelé vlákna, veľmi podobné mikrovláknam Wellsleep®, avšak s tým rozdielom, že tieto majú špeciálnu mriežkovú štruktúru. Tá umožňuje vznik malých vzduchových bubliniek medzi jednotlivými vláknami. Tieto vzduchové bublinky - vačky zväčšujú objem a nadýchanosť výplne. Mikrovlákna Wellsleep® Advanced sú veľmi ľahké, priedušné a nadýchané, ideálne na výrobu vankúšov a prikrývok.