NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Paplóny

Paplóny

Vybrali sme pre vás tie najkvalitnejšie materiály či už hľadáte prikrývku na leto, hrubší zimný paplón alebo riešenie na celý rok.

Zoradiť podľa Nakupovať podľa

Položiek 19-30 z 30

Zavrieť
Stránka:
  1. 1
  2. 2

Položiek 19-30 z 30

Zavrieť
Stránka:
  1. 1
  2. 2

Kvalitný paplón = viac pohodlia

Keďže v posteli strávime až tretinu života, je veľmi dôležité nie len to, na čom spíme, ale aj čím sa prikrývame. Kvalitný paplón prispieva k pohodliu, spokojnosti a k lepšiemu spánku rovnako, ako vhodne zvolený vankúš. Pri výbere paplóna treba dbať najmä na použité materiály. Je dôležité či je paplón dostatočne objemný, kvôli pohodliu, ale mal by byť zároveň priedušný, aby sme sa pod ním neprehrievali. Každé ročné obdobie prináša zmeny teploty a tie zvyknú najmä počas noci výrazne klesať. Ideálna teplota v spálni by sa mala pohybovať medzi 17-22 °C, ale veľké zmeny vieme urobiť aj výmenou paplóna. Pokiaľ v teplých mesiacoch spíte pod nepriedušným paplónom budete sa často počas noci prehadzovať a budiť. Naopak dobrým výberom paplóna sa postaráte o pohodlie a pokojný spánok.


Prečo si vybrať paplón Dormeo?

Tak, ako vankúš, aj paplón by ste mali po pár rokoch vymeniť. Paplóny Dormeo sú vyrobené z priedušných materiálov, ktoré rýchlo schnú a zbytočne neakumulú teplo. Väčšina z nich má špeciálne ošetrenia proti roztočom, baktériám a mikróbom alebo impregnáciu pre citlivú pokožku. Tento benefit ocenia najmä alergici a astmatici. Navyše paplóny môžete pre lepšiu hygienu prať v práčke. Špeciálne prešívanie sa postará o to, aby výplň paplóna držala pekne na mieste. Stačí ho po vypraní trochu natriasť a počkať až uschne.


Väčšina paplónov Dormeo má výplň zo zdokonalených mikrovlákien Wellsleep. Ide o výnimočne objemné a zároveň priedušné vlákna, ktoré zbytočne nezadržujú vlhkosť a rýchlo schnú. Niektoré paplóny majú dokonca špeciálne ošetrenie alebo sú vyrobené z vlákien, ktoré sa dokážu prispôsobiť teplote tela. To oceníte pokiaľ používate jeden paplón počas celého roka, alebo sa obávate toho, či vám v lete nebude príliš teplo a v zime zase chladno.


Správna hrúbka paplóna napríklad pôsobí upokojujúco a uvoľňujúco. Pokiaľ ste ešte nepočuli o antistresových prikrývkach alebo tzv. záťažových prikrývkach viac sa dočítate tu. Antistresové prikrývky majú špeciálnu výplň, ktorá dokáže navodiť upokojujúci pocit a simuluje jemné objatie, ktoré vás pomaly ukolíše do spánku.


Aký paplón si vybrať?

Paplóny a prikrývky by mali zodpovedať ročnému obdobiu a prispôsobovať sa teplote tela. Môžete si vybrať jeden paplón na celý rok z kategórie celoročných paplónov. Sú výnimočné tým, že sa skladajú z dvoch tenších prikrývok, ktoré viete ľahko pomocou gombíkov spojiť a vytvoriť z nich jeden hrubší paplón na zimu. Alebo si vyberte z bežných paplónov, ktoré sú vhodné na používanie po celý rok. Na leto odporúčame ľahké letné prikrývky, pod ktorými sa nebudete potiť. Potrebujete aj nový vankúš? Vyberte si zo setov Dormeo, ktoré obsahujú vankúš aj paplón z rovnakého materiálu.


Pokiaľ hľadáte príjemnú prikrývku na večerné posedenie pri knižke či relax na záhrade, odporúčame široký výber hrejivých setov a tenkých prikrývok z príjemných materiálov, ktoré krásne doplnia váš gauč a zároveň v kombinácii s vankúšom sú skvelým nápadom na darček.


Nezabúdajte na to, že najdôležitejšími zložkami dobrého spánku sú matrac a vankúš. Kvalitný matrac sa stará o správnu polohu chrbtice a uvoľnenie, zatiaľ čo dobrý vankúš dostane krčnú chrbticu a hlavu do správnej polohy.