NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

8 vecí o posteli, ktoré ste ešte určite nepočuli

Ako dobre poznáte vlastnú posteľ? A čo postele vo všeobecnosti? Všetci sme v nich strávili veľkú časť svojho života, takže by sme mali byť odborníci. Určite však existujú veci, o ktorých ste doteraz nepočuli. Ak chcete lepšie spoznať jednu z najdôležitejších oblastí vášho života, čítajte ďalej!

Ako dobre poznáte vlastnú posteľ? A čo postele vo všeobecnosti? Všetci sme v nich strávili veľkú časť svojho života, takže by sme mali byť odborníci. Určite však existujú veci, o ktorých ste doteraz nepočuli. Ak chcete lepšie spoznať jednu z najdôležitejších oblastí vášho života, čítajte ďalej!

 

Aká veľká je vaša posteľ?

Nie je úžasné stratiť sa v obrovskej posteli? Takej, kde budete mať dostatok priestoru a nemusíte sa báť, že spadnete na zem? Ak si myslíte, že je vaše lôžko obrovské, dovoľte nám informovať vás o najväčšej posteli sveta podľa Guinessovej knihy rekordov. Bola dlhšia ako 25 metrov a široká vyše 15 metrov. Potrebovali by ste omnoho väčšiu spálňu, aby sa tam zmestila, ale nemuseli by ste sa báť, že počas spánku vášho partnera kopnete. V skutočnosti by ste boli radi, ak ste na v takom obrovskom priestore vôbec našli.

 

Odkedy používame napínacie plachty?

Ako často meníte posteľnú bielizeň? A ako veľmi to neznášate? Majte na pamäti, že by to mohlo byť omnoho horšie. Napínacie plachty nám tento proces pomáhajú urýchliť a zjednodušiť. Prvá verzia bola navrhnutá v roku 1958, ale dnešná podoba je asi len od roku 1990.

 

Ako veľmi máte radi svoju posteľ?

Pravdepodobne veľmi. Dokonca tak veľmi, že v nej trávite väčšinu svojho času. Štúdie ukázali, že postele sú najobľúbenejšie  miesta v našich domovoch. Používame ich viac, než akýkoľvek iný kus nábytku. Vzhľadom na to, že asi tretinu nášho života trávime v posteli, to vôbec nie je prekvapivé - ide skôr o pripomienku, aby sme nákupu našich postelí venovali osobitnú pozornosť.

 

Je vaša posteľ vždy ustlaná?

Ustlaná posteľ je bezpochyby znakom poriadneho človeka a aj vďaka nej vyzerá spálňa krajšie - ale nie je to najlepší nápad. Štúdie ukázali, že neupravená posteľ je menej atraktívnym prostredím pre rôzny hmyz a roztoče. Neustieľať si posteľ je teda skvelý nápad, ak sa chcete týchto potvôr zbaviť. Ale ak je vám ich spoločnosť príjemná, ustieľajte si posteľ každé ráno hneď, ako vstanete. Kto by si bol pomyslel, že v tomto prípade je lenivosť dobrá vlastnosť?

 

Koľko stojí vaša posteľ?

Myslíte si, že ste za svoje lôžko zaplatili priveľa peňazí? Nezabudnite, že investícia do postele je jedným z najmúdrejších rozhodnutí vôbec! Pravdepodobne ste nezaplatili toľko, ako niektorí ľudia. Viete, koľko stojí najdrahšia posteľ na svete? Je to zhruba 99 900 amerických dolárov. Popri tom bola tá vaša dosť lacná, však?

 

Kedy vymysleli vodné postele?

Aj keď sú stále pomerne vzácne a sú považované za nový vynález, vodné postele tu už nejakú dobu sú. Boli vynájdené už v roku 1800 a ich hlavným cieľom bolo zabrániť preležaninám u pacientov, ktorí boli na dlhšiu dobu odkázaní na lôžko. Keďže sú veľmi pohodlné, čoskoro sa stali medzi ľuďmi veľmi populárne. Spali ste už niekedy na vodnej posteli?

 

Aký ťažký je váš matrac?

Určite ťažší, ako keď ste ho kúpili! Asi to nebudete chcieť počuť, ale hmotnosť matraca sa za 10 rokov zdvojnásobí. Prečo? Hromadí sa v ňom prach, odumreté kožné bunky, roztoče a ich sekréty. Nechutné, však? Možno je najvyšší čas vymeniť ho…

 

Ako dlho trvá, kým zaspíte?

Ak Vám zaspávanie trvá veľmi dlho, môže by to byť znamením, že váš matrac už nie je v najlepšom stave a bolo by dobré zadovážiť si nový. 10 až 15 minút je v poriadku, ale ak na zaspatie potrebujete viac času, je najvyšší čas vyraziť na nákupy. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí sa cítia vo svojej posteli pohodlne, by nemali mať problém zaspať do 15 minút – takže akýkoľvek vyšší čas je znakom zlého matraca.