NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Ako ušetriť pri cestovaní

Plánujete prekvapivý výlet pre svoju lásku? Idete na lyžovačku do zahraničia? Cestujete na pravidelnú každoročnú dovolenku? Nezáleží na tom, kam a prečo cestujete – náklady sa pri cestovaní vždy rýchlo nakopia. Keďže menej výdavkov znamená viac peňazí a viac cestovania, určite je dobré byť pri cestovaní trošku opatrnejší. Nižšie uvádzame zopár skvelých rád, ako pri cestovaní ušetriť nejaké peniaze nazvyš.

Plánujete prekvapivý výlet pre svoju lásku? Idete na lyžovačku do zahraničia? Cestujete na pravidelnú každoročnú dovolenku? Nezáleží na tom, kam a prečo cestujete – náklady sa pri cestovaní vždy rýchlo nakopia. Keďže menej výdavkov znamená viac peňazí a viac cestovania, určite je dobré byť pri cestovaní trošku opatrnejší. Nižšie uvádzame zopár skvelých rád ,ako pri cestovaní ušetriť nejaké peniaze nazvyš.

Tip  #1: Plánujte vopred

Išli ste už niekedy do obchodu bez konkrétneho plánu alebo zoznamu toho, čo chcete kúpiť? Zvyčajne v takomto prípade nakúpite oveľa viac, ako v skutočnosti potrebujete. Podobné je to aj pri cestovaní. Vopred si naplánujte a odhadnite všetky výdavky, ktoré očakávate na svojom výlete a v skutočnosti miniete oveľa menej.

Tip #2: Rezervujte vopred

Plánujete výlet do USA? Do Thajska? Alebo do hlavného mesta jedného z európskych štátov? V každom prípade si nezabudnite rezervovať hotel aspoň niekoľko týždňov vopred. Čím skôr si hotel zarezervujete, tým väčšiu šancu na nízku cenu máte. To isté platí aj pri rezervácii leteniek, požičaní auta a aj pri lístkoch na autobus. Niekedy sa vyskytnú výhodné last minute ponuky, na tie sa však príliš nespoliehajte, pretože ak sa nakoniec veci nejako pokazia, skončíte s ešte väčšími výdavkami.

Tip#3: Radšej dvakrát skontrolujte

Predtým, ako odídete na svoju cestu, si radšej dvakrát skontrolujte, či Vám naozaj nič nechýba. Hygienické potreby, občerstvenie, oblečenie, topánky, lieky a ostatné doplnky, ktoré by ste na svojej ceste mohli potrebovať. Ak si niečo z toho budete musieť kúpiť vo svojej cieľovej destinácii, je veľká šanca, že budete musieť zaplatiť dvoj- až trojnásobok ceny, ktorú by ste zaplatili doma. Neponáhľajte sa a pozorne si skontrolujte svoju batožinu – určite to neoľutujete!

Tip#4: Vyhnite sa nákupom jedla na letisku

Letiská sú notoricky známe svojimi prehnanými cenami jedla a rôznych potrieb. Ak sa dá, pripravte si občerstvenie doma, pretože jedenie na letisku určite oľutujete! Hoci prístavy, autobusové a vlakové stanice sú na tom o niečo lepšie, jedlo je drahé tak či tak. Ak sa dá, snažte sa mu vyhnúť! Ak to možné nie je, skúste kúpiť čo najmenej - tak, aby ste prežili.

Tip#5: Vyhnite sa víkendom

Všetky druhy hromadnej dopravy (vrátane leteckej) sú väčšinou lacnejšie počas týždňa. Ak je to možné, naplánujte si začiatok aj návrat z Vašej cesty na pracovný deň. Ak počas výletu budete meniť svoju polohu, takisto sa skúste vyhnúť víkendom. Vyžaduje si to trochu plánovania a kompromisov, určite sa to však Vašej peňaženke vyplatí.

Tip#6: Zožeňte si odvoz

Ak sa na letisko, do prístavu alebo na vlakovú či autobusovú stanicu potrebujete odviezť , podľa možností sa vyhnite cestovaniu svojím vlastným autom. Dlhodobé parkovanie na týchto miestach môže byť naozaj veľmi drahé, takže je lepšie, keď si vezmete taxík, požiadate priateľa alebo dokonca ak skúste stopovať, ak máte dosť času. Samozrejme, vieme, že to môže byť dosť nepohodlné, je to však dosť dôležitý krok pri šetrení vzácnych peňazí.

Tip#7: Nejedzte vonku

Letenka zarezervovaná – 500€, izba na 14 dní zarezervovaná – 700€. Vreckové na cestovné lístky, nápoje a darčeky – 300€. A by malo stačiť, však? Nie! Jedným z najväčších výdavkov pri cestovaní je stravovanie. Ak aj nezjete veľa, stále na normálne fungovanie potrebujete aspoň 3 jedlá denne. To Vás môže vyjsť dosť draho, najmä ak často chodíte do reštaurácií. Skúste si nájsť nejaké miesto alebo zarezervujte takú izbu, v ktorej je možné aspoň jednoduché varenie.

Tip#8: Buďte flexibilný

Zrejme najlepší tip, ktorý Vám môžeme dať pokiaľ chcete ušetriť peniaze pri cestovaní, je byť flexibilný. Buďte flexibilný predtým, ako si zarezervujete výlet, buďte flexibilný, keď už na výlete ste a potom určite nájdete zopár príležitostí, kde ušetríte. Ak budete flexibilný, získate k možnosti ušetriť aj niečo oveľa dôležitejšie ako samotné peniaze – skutočnú slobodu. A to je hlavný dôvod prečo cestujete, nie?