NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Nechajte ich spať samé – čo by ste mali vedieť pri vyberaní matraca pre Vaše deti?

Snažíte sa nájsť rovnováhu medzi plačúcimi deťmi a túžbou po úspešnom živote, no v prvom rade Vám záleží najmä na šťastí Vašich ratolestí. Čomu by ste mali pri výbere ich matraca venovať pozornosť, aby boli spokojné? Prečítajte si niekoľko jednoduchých trikov a uvidíte, že budú spať ako v bavlnke.

Deti potrebujú odpočinok a spánok rovnako ako jedlo

Výber vhodného lôžka pre dieťa sa líši od výberu postele pre dospelého. Dieťa totiž stále rastie, preto má v rôznych vekových obdobiach rôzne potreby. Okrem veku a rýchleho rastu sú však veľmi dôležité aj spánkové pozície.

Láska, láska, láska a ich vlastná posteľ

Deti sa musia naučiť, že rodičia majú svoj vlastný vzťah, z ktorého sú ony zdravým spôsobom vylúčené. Preto by sme im mali dopriať nielen veľa lásky a túlenia, ale aj ich vlastnú posteľ. Príklad rodičov, ktorí si užívajú svoj vzťah ako dospelé osoby, im vydláždi cestu k tomu, aby aj ony neskôr očakávali podobný scenár. Okrem toho, deti sa cítia hrdé, keď sa môžu o seba postarať. Takže im venujte veľa lásky, ale aj vlastnú posteľ.

Ktorý druh matraca je pre Vášho drobca najlepší?

Pri výbere matraca pre svojho potomka musíte mať na pamäti, že deti rastú veľmi rýchlo. Rovnako ako pri matracoch pre dospelých, aj detské modely dostanete v rôznej tvrdosti, štýle a materiálovom zložení, najmä s obsahom Ecocell-u®, vysoko kvalitnej peny novej generácie. Každá z týchto vlastností ponúka rôzne benefity pre rôzne spánkové potreby. Doprajú Vašim najmenším zdravé a pohodlné spánkové prostredie.

Bábätká potrebujú na spánok tvrdší povrch, pretože sa pri ležaní na bruchu nedokážu z tejto pozície samé dostať. Pevnejšia podložka zabraňuje tomu, aby sa im do nej zaborila tvár, poskytuje neustále otvorený priestor na dýchanie a umožňuje im poľahky zdvihnúť hlavičku. Pri spánku na chrbte zas pevnejší povrch udržuje ešte nevyvinutú chrbticu dieťatka v správnej pozícii, aby mohlo vyrásť ešte silnejšie a zdravšie.

Odolnosť, pohodlie, podpora a priedušné prostredie

Niekedy možno rodičia nechcú investovať do trvácneho, finančne náročnejšieho matraca, a namiesto toho sa rozhodnú pre lacnejšiu verziu, ktorá nie je až taká kvalitná. V každom prípade však všetky deti potrebujú podporný, pohodlný a odolný matrac. Inak sa môže znížiť kvalita ich spánku, čo vedie k zdravotným problémom. Popri správnom zarovnaní chrbtice a kostí – ktoré je mimoriadne dôležité pre zdravý rast – podporné matrace navyše redukujú nočné prevaľovanie sa, čím Vášmu drobcovi umožnia lepšie spať – sen každého rodiča! Podpornosť je pravdepodobne najvýznamnejším faktorom, ktorý by ste pri nákupe detského matraca mali zvážiť. Aj spánkové pozície sú veľmi dôležité – berte do úvahy, či Váš potomok spí na chrbte, na bruchu alebo na boku. Tí, ktorí spávajú na chrbte, majú napríklad radšej tvrdšie matrace, zatiaľ čo pre pozície na boku a na bruchu sú lepšie mäkšie povrchy.

Dobrý matrac pre Vášho drobca by nemal byť len podporný a pohodlný, ale tiež priedušný, vhodný aj pre deti so sklonom k na alergiám. Pre tie je ideálny syntetický matrac, pretože jeho vlákna menej priťahujú baktérie a prachové roztoče, hoci rovnaký efekt dosiahnete aj s pomocou chráničov a poťahov z prírodnej bavlny – je prirodzene hypoalergénna. Rodičia vedia najlepšie, aký je kvalitný spánok dôležitý. Všetky deti potrebujú dobrú posteľ a dobrý matrac, trošku pomoci, štipku nádeje a niekoho, kto v ne verí. A keď sa zobudia, pohnú aj horami.

Zariaďujete detskú izbičku? Pozrite si ďalšie produkty zo sekcie Pre deti.

Viac článkov o kvalitnom spánku pre Vás aj Vaše deti nájdete tu.