V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Prečo sú vankúše dôležitou súčasťou Vašej pohody

Každý z nás strávi približne tretinu svojho života v posteli, preto je mimoriadne dôležité, aby sme sa v nej cítili pohodlne. Správny matrac ste si pravdepodobne nejaký ten čas vyberali, ale keď príde na vankúš, veci sa zrazu nezdajú také dôležité. Boli by ste však prekvapený, akú dôležitú úlohu zohráva pri našej pohode a celkovom zdraví. Chcete vedieť, ako môže správny vankúš zlepšiť Váš život?

Vankúš môže zredukovať stres

Môže to znieť zvláštne, ale je to tak – vďaka pohodlnému vankúšu sa cítite šťastný a uvoľnený, čo samozrejme prispieva k zníženiu stresu a zlepšeniu kvality Vášho života. A menší stres neznamená len lepšiu náladu, ale aj pevnejšie zdravie a väčšiu odolnosť voči mnohým zdravotným problémom.

Cítite sa vo svojej posteli spokojne a bezpečne? Možno si myslíte, že to nie je dôležité, ale boli by ste prekvapený. Pokiaľ je pre Vás posteľ pohodlným, bezpečným útočiskom, každá noc je príležitosťou oddýchnuť si, načerpať sily a nájsť energiu do nového dňa. 

 

Vankúš dokáže znížiť bolesť vo Vašom chrbte a krku

Keďže trávime toľko času vo svojej posteli, je veľmi dôležité, aby sme ležali v správnej pozícii. Často trpíte bolesťou krku a chrbtice? Sčasti za ňu môže zlé držanie tela počas dňa (napríklad pri pracovnom stole, kuchynskej linke alebo na pohovke), ale z prevažnej väčšiny ide o dôsledok nevhodnej spánkovej polohy.

Nájdením správneho druhu vankúša, ktorý bude pri spánku podporovať Váš krk a chrbát, môžete významne zmeniť svoj život – len si predstavte prebúdzanie bez nepríjemného napätia v krku a chrbte. Znie to dobre, nie?

Anatomický vankúš vytvára ideálnu oporu pre Vašu hlavu a krk, vyberte si zo širokej ponuky anatomických vankúšov Dormeo.

 

Vankúš vie zmierniť príznaky alergií

Trpíte alergiou? Možno o tom ani neviete, ale kašeľ, kýchanie, problémy s dýchaním, nádcha a upchatý nos či uslzené oči môžu byť príznakmi rôznych druhov alergií. Pokiaľ sa s týmito problémami stretávate najmä v noci, veľkú zásluhu na tom môže mať Váš podhlavník.

Práve ten však môže byť aj riešením! Nové hypoalergénne vankúše pomáhajú bojovať s alergénmi udomácňujúcimi sa v posteli a tým Vám zaisťujú výdatný, nerušený spánok každú jednu noc. 

Dormeo odporúča hypoalergénne vankúše z edície Golden line, Aloe Vera alebo Memosan.  

 

Vankúš Vám pomôže lepšie spať

Pokiaľ trpíte nespavosťou alebo inými problémami spojenými so spánkom, nový vankúš môže byť Vašou spásou. Existuje veľa rôznych problémov, s ktorými Vám pomôže – niektorých si dokonca ani nemusíte byť vedomý.

Možno Váš starý podhlavník nie je dostatočne pohodlný a Vy len neviete nájsť tú správnu pozíciu. Možno nemá tvar vhodný pre Váš typ tela a spánkovú polohu. Možno je príliš starý s tým pádom plný prachových roztočov, ktoré Vaše noci premenia na čisté peklo. Jediná drobná zmena dokáže zlepšiť Váš nočný odpočinok tak, že si to ani nedokážete predstaviť.

 

Vankúš Vám dokáže pomôcť bojovať so zimou aj s horúčavou

Je Vám často počas noci veľmi teplo alebo zima? Nemusí ísť len o prirodzený dôsledok striedania teplôt v priebehu ročných období – možno je na vine aj Váš vankúš a jeho slabá regulácia teploty. Moderné podušky Vám dokážu pomôcť aj s týmto.

Niektoré materiály regulujú teplotu omnoho lepšie než ostatné, takže pokiaľ sa často prebúdzate trasúc sa zimou alebo potiaci sa od horúčavy, možno by ste ich mali vyskúšať – a Vaše noci môžu byť oveľa príjemnejšie!      

Pre tých, ktorí sa v noci potia alebo zle znášajú vysoké teploty v lete odporúčame vankúše Memosan cool.