V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Vďaka správnemu matracu lepšie úspechy v škole

Samozrejme, že chcete pre svoje dieťa len to najlepšie, vrátane vynikajúcich výsledkov týkajúcich sa ich vzdelania. A hoci na to vplýva množstvo faktorov, na niektoré z nich by ste možno nikdy ani len nepomysleli.

Samozrejme, že chcete pre svoje dieťa len to najlepšie, vrátane vynikajúcich výsledkov týkajúcich sa jeho vzdelania. A hoci na to vplýva množstvo faktorov, na niektoré z nich by ste možno nikdy ani len nepomysleli. Jedným z najdôležitejších vplyvov na úspech v škole je dostatočne kvalitný spánok, ktorý do značnej miery závisí od matraca.

Zlý matrac môže ovplyvniť kvalitu spánku

Ak Vaše dieťa nespí na vhodnom matraci, môže to znížiť kvalitu jeho spánku.

Zlý matrac môže spôsobiť problémy so zaspávaním, následkom čoho nebude mať dieťa počas dňa dostatok energie.

Dôležité sú aj anatomické vlastnosti matraca; ak má matrac slabú kvalitu alebo je opotrebovaný, môže spôsobovať bolesti chrbta a krku – a to nielen u starších ľudí, ktorých si s týmito ťažkosťami automaticky spájame, ale aj u detí. Ten najhorší scenár je, že sa nesprávny matrac podpíše pod problémy s vývojom a rastom dieťaťa a tomu sa určite chcete vyhnúť.

Správny matrac, vynikajúci spánok

Kvalitný matrac je kľúčom k dobrému nočnému spánku, pretože dieťaťu poskytuje správnu podporu a bezpečné miesto na spanie. Je teda dôležité vyberať ho naozaj dôkladne a dbať na to, aby spĺňal všetky potreby Vášho potomka.

Matrac musí mať správnu tvrdosť; bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre tvrdý alebo mäkký, jeho jadro musí byť dostatočne pevné na to, aby poskytovalo správnu podporu. Časom matrace svoju tvrdosť strácajú, preto je dôležité prečítať si odporúčania výrobcu a nahradiť matrac novým, keď uplynie jeho životnosť.

Dôležitý je aj rozmer matraca; deti rýchlo rastú, preto musíte myslieť na to, že nesmú prerásť jeho dĺžku. Nezabúdajte brať do úvahy ani šírku matraca. Jej limit jasne udáva rozmer bytu a detskej izby, no mali by ste pamätať aj na spánkové návyky svojho potomka. Ak sa v noci často budí, prehadzuje a otáča, bude potrebovať širší matrac, aby mohlo spať pokojne a pohodlne po celú noc.

Správny matrac sa Vám podarí vybrať iba vtedy, ak vezmete do úvahy všetky tieto faktory a tak svojmu dieťaťu zabezpečíte nielen výborný spánok, ale aj skvelé výsledky v škole.

Dostatok kvalitného spánku – cesta k úspešnému vzdelávaniu

Úspech a dobré výsledky Vášho dieťaťa v škole nezávisia iba od kvality jeho spánku; je to však jeden z dôležitých faktorov. Mali by ste tiež vedieť, že tento faktor možno ľahko zmeniť k lepšiemu a tak pomôcť svojim deťom dosahovať čo najlepšie výsledky. Ak Vaše dieťa nemá nadanie na matematiku, veľa s tým nespravíte – ak má však ťažkosti s dokončením domácich úloh, pretože je unavené, lebo v noci zle spalo alebo sa len ťažko sústredí na čísla, to zmeniť dokážete. A mali by ste!

Väčšina detí, u ktorých sa objavujú problémy so spánkom, jednoducho nemá dostatok spánku – chodia spať príliš neskoro. Odborníci upozorňujú, že je to spôsobené predovšetkým modernou technológiou; deti večer trávia príliš veľa času pozeraním televízie, surfovaním na internete alebo hraním počítačových hier a tým sa oberajú o spánok. Odporúča sa odstrániť zo spálne všetky elektronické zábavné zariadenia – a to isté platí aj o detskej izbe; ak sa inak nedá, tak aspoň večer, aby mohli lepšie spať. Každý zbytočný zvuk alebo svetlo negatívne vplývajú na kvalitu spánku.

A dôsledky?

Pravdepodobne ste už postrehli, ako môže nedostatok spánku vplývať na Vaše dieťa, hoci niekedy je ťažké rozlíšiť následky chronického nedostatku spánku – môžete ich mylne pripisovať niečomu inému.

Deti, ktoré majú málo spánku alebo spia zle, majú problémy so sústredením sa, ľahšie zabúdajú, trpia nedostatkom energie a sú podráždené – a to všetko významne prispieva k horším výsledkom v škole.

Cesta k úspechu

Prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov môžete pomôcť svojmu potomkovi dosiahnuť v škole lepšie výsledky. Dbajte na to, aby malo správny spánkový režim; zariaďte detskú izbu podľa spánkových potrieb dieťaťa, pričom berte do úvahy to najdôležitejšie – musíte si byť istí, že Vaše dieťa spí na správnom matraci, ktorý sa postará o jeho celkovú pohodu na mnoho rokov dopredu.

Potrebujete pomoc?
x
Potrebujete pomoc?

Naši operátori sú pripravení odpovedať na vaše otázky ohľadom produktov alebo objednávok. Prosím, kontaktujte nás na čísle:

02/59 220 750