NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Výber správneho vankúša – aby sme neboli princezné na hrášku

Jeden je príliš vysoký, druhý zas veľmi nízky. Všetci to poznáme – a pravdepodobne sa mnohí často správame ako taká princezná na hrášku – hľadáme pohodlie a nie a nie ho nájsť. Neuveriteľné! Prečítajte si zopár tipov, na ktoré treba pri výbere dokonalého vankúša myslieť.

Možnosti sú nekonečné, ale nevzdávajte sa

Možností je naozaj nekonečné množstvo a všetci máme svoje špecifické návyky, vieru, želania a túžby. A keďže ľudí je na svete veľa, každý potrebuje iný vankúš. Rovnako ako pri matraci, aj pri výbere správneho vankúša sú najdôležitejšie podpora a pohodlie. Najlepší je taký, na ktorý sa pohodlne zložíte a on bude pevne podopierať Vašu hlavu, krk aj ramená. Takisto by sme mali venovať pozornosť správnemu tvaru a materiálom, z ktorých je vyrobený. Niektorí majú radšej mäkší povrch, iní potrebujú pevnejšiu oporu.

Spánková pozícia je pri výbere tiež dôležitá

Takmer každý sa v noci prevaľuje a strieda polohy, preto sa na prvý pohľad zdá byť najlepšou voľbou univerzálny vankúš. Niekedy však preferujeme jednu pozíciu, v ktorej prespíme väčšinu noci. V takom prípade by sme nemali siahnuť po univerzálnom modeli, ale zvoľme si taký, ktorý je vhodný pre spánok na boku, na chrbte alebo na bruchu. Tí, ktorí spávajú na boku, uprednostňujú pevnejšie vankúše, zatiaľ čo spáči na bruchu by radšej siahli po mäkšom. Spávate na chrbte? Potrebujete rovnejšiu podložku, ktorá udrží správne zakrivenie hlavy a krku. Pravdepodobne tiež máte radšej mäkší povrch. Ak však trpíte bolesťami krku, radšej pohľadajte vankúš, ktorý Vám poskytne extra podporu, no zároveň je dostatočne mäkký, aby Vám bol pohodlný. Modely vyrobené z pamäťovej peny zaisťujú dobrú oporu a dokonale sa prispôsobia kontúram Vášho tela. A navyše – v ponuke máme množstvo vankúšov, u ktorých si môžete individuálne regulovať ich výšku a tvrdosť. Čo viac si môžete priať?

Ďalšie výhody spánku na pamäťovej pene

Viscoelastická alebo pamäťová pena je materiál, ktorý revolučne zmenil spôsob, akým naše telo odpočíva počas spánku. Perfektne sa prispôsobí tvaru Vašej hlavy a krku, čím vytvorí prostredie na mieru. Takisto Vám poskytne zdravú podporu bez toho, aby vytvárala protitlak na svaly a kosti. Okrem vytvorenia dokonalého spánkového prostredia je tiež hypoalergénna, čiže vhodná pre ľudí náchylných na alergie.

Vankúše s Octaspring® technológiou – ideálne pre tých, ktorí sa veľa potia

Jedinečné, vysokokvalitné vankúše s technológiou Octaspring®poskytujú počas spánku maximálne pohodlie a podporu. Príjemne si do nich zaboríte hlavu, no zároveň pevne podržia Váš krk. Okrem toho poskytujú výbornú cirkuláciu vzduchu, čo znamená hygienickejšie prostredie – aby ste mohli odpočívať bez starostí. Vankúše s dobrou cirkuláciou vzduchu sú obzvlášť odporúčané pre tých, ktorí sa v noci veľa potia a chcú spať na niečo priedušnejšom.

Výber správneho vankúša zohráva významnú rolu v kvalite Vášho spánku. Spálňa je vstupnou bránou do ríše snov. Pijeme kávu a stresujeme sa nad pracovnými problémami. No kým niektoré veci je ťažké zmeniť, spálňa a dobrý vankúš by medzi ne patriť nemali.