NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Ako sa starať o svoj matrac?

Tak ako náš byt, auto a šatstvo aj matrac potrebuje špeciálnu starostlivosť. Ak na to pozabudnete a nevenujete mu potrebnú pozornosť, ľahko sa stane, že matrac stratí svoje prednostné kvality. Ako sa teda najlepšie dajú uchovať vlastnosti matraca, ako sa oň správne starať? Pozrite si týchto 10 krokov k správnej starostlivosti o Váš matrac.

1. Pred použitím si pozorne prečítajte inštrukcie od výrobcu

Ak budete dodržiavať inštrukcie a odporúčanie výrobcu, môžete sa ubezpečiť, že sa najlepším spôsobom staráte o svoj matrac a pohodlný spánok.

2. Neodstraňujte štítok

Informácie na štítku sú užitočné. Štítok je identifikačným znakom Vášho matraca na určenie záruky, preto ho ponechajte na posteli.

3. Používajte správny základ postele – posteľný rošt

Vyhnite sa používaniu kovových posteľných pružín, povrchov so širokými roštami, plochých a porušených povrchov. Spomínané povrchy nie sú vhodné, pretože zadržiavajú vlhkosť, ktorá vedie k tvorbe plesní. Dormeo matrace umiestňujte výlučne na drevené rošty, ktoré podporia prúdenie vzduchu v celom matraci, preto bude veľmi dobre ventilovaný a predĺžite tým jeho životnosť. Kvalitný rošt sa zároveň postará o to, aby bola dosiahnutá rovnaká pevnosť a pružnosť matraca, aká bola zamýšľaná pri výrobe. Bez roštu sa matrac stáva tvrdším a neprispôsobivým. Odporúčame používať Dormeo posteľné rošty.

Zistite ako spoznať kvalitný rošt a čo všetko by mal poskytovať.

4. Ubezpečte sa, či sú posteľný rošt a matrac správne zmontované

Ubezpečte sa, že Váš matrac a posteľný rošt sú správne zmontované. Nesprávna inštalácia môže poškodiť matrac. Ak neviete, ako by mali byť správne zmontované rošty a matrace, neváhajte nás kontaktovať na 02 / 59 220 775.

5. Používajte ochranný poťah na matrac

Vysokokvalitný ochranný poťah na matrac je vynikajúci spôsob na zabezpečenie hygieny a predĺženie životnosti matraca. Ochranný poťah chráni matrac pred usádzaním nečistôt, alergénov a vlhkosti. Odporúčame Dormeo chrániče na matrace.

6. Otáčajte matrac

Občas, najmä počas prvých 6 mesiacov, otáčajte matrac tak, že časť kde ste mali hlavu umiestnite do oblasti nôh a opačne. Dormeo navyše odporúča z času načas postaviť matrac vertikálne, čo umožní optimálnu stabilizáciu výplne.

7. Zabezpečte dostatočné vetranie v spálni a dostatočný prísun vzduchu pre matrac

Odporúčame vetrať spálňu a matrac každý týždeň (najlepšie každý deň). Keď vetráte matrac, vyzlečte posteľnú bielizeň. Zabráni sa tak prenikaniu zvyškov vlhkosti do matraca a vzniku nepríjemných pachov, vrátane plesní.

8. Na čistenie matraca nepoužívajte tekuté prostriedky

Látka Vášho matraca sa môže poškodiť použitím tekutých čistiacich prostriedkov alebo žehlením. To isté sa týka agresívnych chemických prostriedkov. Je lepšie, ak matrac občas vyčistíte vysávaním obyčajným vysávačom (klasický typ, nie vysávač plnený vodou).

9. Matrac nie je trampolína

Nedovoľte deťom skákať po matraci. Aj keď sa Dormeo matrace vyrábajú z trvácnych materiálov, skákanie a hranie ich môže poškodiť, dokonca sa môže znehodnotiť alebo prelomiť posteľný rošt.

10. Matrac neohýbajte a neskladajte

Matrac nikdy neohýbajte a neskladajte. Neodporúča sa ani sedenie na okrajoch matraca, lepšie je sedieť v jeho strede.