NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Výmena vankúša

KAŽDÉ 2 ROKY

kvôli hygiene

Viac ako

12 MILIÓNOV ĽUDÍ

spí na vankúšoch Dormeo

Ako si vybrať ten najlepší vankúš?

Pamätáte sa, kedy ste naposledy menili svoj vankúš? Možno práve nastal ten správny čas.

Doprajte si skutočný relax a pohodlie po dlhom dni a uložte svoju unavenú hlavu na mäkučký a príjemný vankúš. Dormeo Vám nájde ten správny, či už hľadáte svieži materiál, na ktorom sa nepotíte, hrejivé a príjemné prostredie pre spánok, alebo si ceníte prírodné materiály.

Všetky vankúše Dormeo poskytujú počas spánku správnu oporu

 • Držia Vašu chrbticu v správnej polohe.

 • Prispôsobujú sa Vašej spánkovej polohe.

 • Všetky vankúše Dormeo sú hypoalergénne, pretože nám záleží na Vašom zdraví.

Výber vankúša podľa tvaru

Klasický tvar vankúša

Výplne klasických vankúšov sa vyrábajú prevažne zo zdokonalených mikrovlákien Wellsleep® alebo Tencel®. Väčšina vankúšov má tiež nastaviteľnú výšku, takže sa prispôsobia Vašim potrebám. Navyše sú prateľné.

Anatomický tvar vankúša

Tieto vankúše sú vyrobené prevažne z viskoelastickej pamäťovej peny. Špeciálny tvar vankúša a pamäťová pena zaručujú správnu oporu pre Vašu hlavu, krk a ramená a pomáhajú zmierniť napätie v oblasti šije. Keď ležíte pohodlne, doprajete si kvalitnejší odpočinok.

Výber vankúša podľa spánkovej polohy

 • Poloha na chrbte

  Pokiaľ spíte prevažne na chrbte, budete potrebovať vankúš s dobrou oporou. Vankúš musí zabezpečiť prirodzené zakrivenie chrbtice a poskytnúť vhodnú oporu pre hlavu, krk a ramená.

 • Poloha na boku

  Pokiaľ radi spíte na boku, je veľmi dôležité, aby mala Vaša hlava vhodnú polohu. Preto budete potrebovať pevnejší a vyšší vankúš. Musí podporiť prirodzenú polohu Vášho tela.

 • Poloha na bruchu

  Spíte najradšej na bruchu? Budete potrebovať veľmi nízky a mäkký vankúš, ktorý udrží Vašu chrbticu v správnej polohe. Vyberte si plochý model, jemný na dotyk, s výplňou z mikrovlákien, ktorá sa prispôsobuje telesnej hmotnosti.

 • Striedanie polôh

  Pokiaľ často striedate spánkovú polohu, budete potrebovať prispôsobivý vankúš, s ktorým ostanete v pohodlí pri spánku na bruchu, na boku aj na chrbte. Vyberte si stredne mäkký vankúš, ktorý sa prispôsobí akejkoľvek pozícii.

Nájdite ten správny vankúš

 • Vezmite si pravítko.
 • Postavte sa k stene. Uistite sa, že Váš postoj je rovnaký, ako keď ležíte.
 • Položte hlavu k stene a pomocou pravítka zmerajte vzdialenosť medzi Vašou hlavou a stenou. To je medzera, ktorú potrebujete vyplniť vankúšom.
 • Vyberte si z vankúšov Dormeo.
 • Umiestnite vankúš medzi stenu a Vašu hlavu. Ideálny vankúš pre Vás bude ten, pri ktorom sa Váš krk nebude vykláňať žiadnym smerom, ale ostane v rovnej polohe. Vďaka tomu budú Vaša chrbtica, krk aj hlava správne zarovnané.

Pre spánok na boku:

Vaša výška:

Výška vankúša:

195 cm a viac = Viac ako 15 cm
185 cm - 195 cm = 13 cm - 15 cm
175 cm - 185 cm = 12 cm - 13 cm
165 cm - 175 cm = 11 cm - 13 cm
155 cm - 165 cm = 11 cm - 12 cm
145 cm - 155 cm = 10 cm - 12 cm
135 cm - 145 cm = 9 cm - 10 cm
Menej ako 135 cm = 7 cm - 8 cm

Pre spánok na chrbte:

Vaša výška:

Výška vankúša:

195 cm a viac = 10 cm - 15 cm
185 cm - 195 cm = 10 cm - 13 cm
175 cm - 185 cm = 10cm - 12 cm
165 cm - 175 cm = 9 cm - 12 cm
155 cm - 165 cm = 8 cm - 11 cm
145 cm - 155 cm = 7 cm - 10 cm
135 cm - 145 cm = 7 cm - 10 cm
Menej ako 135 cm = do 8 cm

Ak ste namerali menšiu vzdialenosť ako 8 cm, pozrite si tieto vankúše

 

Vankúš Air Smart Duo

Navrhnutý tak, aby sa prispôsobil akejkoľvek spánkovej polohe, s dizajnom klasického aj anatomického vankúša 2v1. Vyberte si z 2 typov opory v jednom vankúši: klasická výplň na jednej strane alebo ergonomická opora penových pružín Octaspring® v podobe valčeka na druhej strane. Je priedušný s antibakteriálnym ošetrením. Extrakt zo zeleného čaju Vás príjemne uvoľní. Poťah je prateľný na 40°C.

Vhodný pre všetky spánkové polohy.

Zistite viac

Vankúš True Evolution, 12 cm

Pravdepodobne najprispôsobivejší vankúš na svete. Poskytne Vám svieže, čisté a chladivé prostredie pre spánok. Vyrobený za pomoci revolučnej technológie penových pružín Octaspring®. Príjemne Vás ukolíše k spánku.

Vhodné pre polohu na chrbte a na boku.

Zistite viac

Anatomický vankúš Dobré ráno

Anatomicky navrhnutý vankúš perfektne kopíruje tvar Vášho krku a hlavy. Ideálny pre spánok na boku alebo na chrbte. Dostupný v troch farbách v atraktívnom dizajne: žltá, fialová a krémovo biela. Prateľný na 40 °C.

Vhodný pre polohu na boku alebo na chrbte.

Zistite viac

Anatomický vankúš Renew Eucalyptus

Tento vankúš je vyrobený z pamäťovej peny. Vyberte si z dvoch stupňov opory a výšky jeho otočením. Poťah je vyrobený zo špeciálnych vlákien z eukalyptových stromov pre maximálnu priedušnosť a svieže prostredie. Ideálny pre ľudí s ekologickým zmýšľaním. Prateľný poťah na 40 °C.

Vhodný pre spánok na boku a chrbte.

Zistite viac

Ak ste namerali vzdialenosť od 8 do 10 cm, pozrite si tieto vankúše

 

Vankúš Classic Eucalyptus

Tento vankúš ponúka ideálnu oporu. Jeho výšku si môžete prispôsobiť podľa Vašich predstáv. Je vyrobený zo 100% prírodných eukalyptových vlákien - má vynikajúce termoregulačné vlastnosti. Prateľný na 60 °C, čo je teplota, ktorá ničí prachové roztoče.

Vhodný pre všetky spánkové polohy.

Zistite viac

Klasický vankúš Dobré ráno

Atraktívny, klasický, hypoalergénny vankúš vyrobený z priedušných a hrejivých materiálov. Môžete ho používať počas všetkých ročných období. Výška a mäkkosť vankúša sa dá prispôsobiť. Jedna strana je farebná s vlnitou štruktúrou a na druhej strane je jemný materiál v neutrálnej farbe. Prateľný na 40 °C.

Vhodný pre všetky spánkové polohy.

Zistite viac

Vankúš Classic Aloe Vera

Vankúš je ošetrený výťažkom z aloe vera pre lepšie uvoľnenie a príjemný pocit pri kontakte s pokožkou. Jeho výška sa dá nastaviť podľa osobných potrieb. Je hypoalergénny. Prateľný na 60 ℃, čo je teplota, ktorá zabíja prachové roztoče.

Vhodný pre všetky spánkové polohy.

Zistite viac

Vankúš Classic Natura

Veľmi príjemný vankúš, priedušný a hrejivý zároveň. Môžete ho používať počas všetkých ročných období. Vyrobený zo špeciálnych mikrovlákien a organickej bavlny. Jeho výška je prispôsobiteľná. Pranie na 40 °C.

Vhodný pre všetky spánkové polohy.

Zistite viac

Ak ste namerali vzdialenosť väčšiu ako 10 cm, pozrite si tieto vankúše

 

Vankúš True evolution, 16 cm

Pravdepodobne najprispôsobivejší vankúš na svete. Poskytne Vám svieže, čisté a chladivé prostredie pre spánok. Vyrobený za pomoci revolučnej technológie penových pružín Octaspring®. Príjemne Vás ukolíše k spánku.

Vhodný pre spánok na boku a na chrbte.

Zistite viac

Klasický vankúš Memosan

Vankúš z pamäťovej peny. Výšku vankúša si môžete prispôsobiť podľa predstáv. Povrch vankúša je hypoalergénny a priedušný. Môžete ho prať na 60 °C, čo je teplota, ktorá zabíja prachové roztoče.

Vhodný pre všetky spánkové polohy.

Zistite viac

Anatomický vankúš Aloe Vera

Môžete individuálne regulovať jeho výšku a pevnosť podľa svojich potrieb, naplnením alebo ubratím výplne z dvoch komôr. Vyrobené z ekologicky šetrnej textílie. Vankúš je prateľný na 60 °C, čo je teplota, ktorá zabíja prachové roztoče.

Vhodný pre všetky spánkové polohy.

Zistite viac

Pozrite si tiež naše súpravy vankúšov a paplónov

 

Sety paplónov a vankúšov máme v ponuke po celý rok. Vyznačujú sa špeciálnymi materiálmi a ošetreniami pre ešte lepší spánok. Ľahko si z nich vyberiete produkty s rovnakými vlastnosťami a dizajnom.

Set Dobré ráno

Atraktívna a luxusná sada s výplňou zo zdokonalených mikrovlákien Wellsleep. Ľahký, hrejivý a priedušný paplón je vhodný pre všetky ročné obdobia. Výšku vankúša si môžete prispôsobiť. Dostupné v 3 farbách: žltá, fialová a krémovo biela. Set obsahuje: paplón 140x200 cm a vankúš 50x70 cm..

Vhodné pre všetky spánkové polohy.

Zistite viac