V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

6 jednoduchých spôsobov, ako nájsť lásku

Ste single? Tak potom  zrejme viete, aké to je hľadať tú „špeciálnu osobu“, ktorá naplní Váš život. Pravdepodobne ste už počuli o tom, že lásku nenájdete vtedy, ak ju budete hľadať. Nie je to úplný nezmysel, napriek tomu však existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako do svojho života  pritiahnuť lásku, zatiaľ čo necháte svojmu milostnému životu voľný priebeh. Ste pripravený?

Ste single? Tak potom  zrejme viete, aké to je hľadať tú „špeciálnu osobu“, ktorá naplní Váš život. Pravdepodobne ste už počuli o tom, že lásku nenájdete vtedy, ak ju budete hľadať. Nie je to úplný nezmysel, napriek tomu však existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako do svojho života  pritiahnuť lásku, zatiaľ čo necháte svojmu milostnému životu voľný priebeh. Ste pripravený?

Jednoduchý spôsob #1: Stretávajte sa s tak veľa ľuďmi, ako je to len možné

Randenie je hra s číslami, takže sa snažte stretnúť čo najviac ľudí. Čím viac ľudí stretnete, tým väčšia je šanca, že jeden z nich bude ten pravý. A, samozrejme, nie je nič zlé na tom mať veľa kamarátov a známych.

Je dôležité, aby ste príliš rýchlo nezostali sklamaný. Ak hneď prvá osoba, ktorú stretnete, nie je pre Vás tá práva, treba ísť ďalej. Ak to nie je ani prvých 10, nenechajte sa tým odradiť. Možno budete musieť stretnúť až 100 nových priateľov, kým sa dostanete k láske svojho života – môže to chvíľku trvať, no nakoniec sa to určite vyplatí.

Jednoduchý spôsob #2: Neponáhľajte sa

Ak ste už dlho single, pravdepodobne začínate byť trošku nervózny, najmä ak už nie ste najmladší. Vaši kolegovia neustále hovoria o svojich deťoch, priatelia sa ženia a Vaša matka sa stále vypytuje, či ste už niekoho stretli.

Nebojte sa a neponáhľajte. Neexistuje žiadna veková hranica na zaľúbenie sa. Samozrejme, je trošku ťažšie založiť si rodinu, keď stretnete svoju životnú lásku v 50tke, avšak pravdepodobne nebudete musieť čakať až tak dlho. Jednoducho sa uvoľnite, užívajte si život a nechajte veci diať sa v tom správnom poradí.

Jednoduchý spôsob #3: Buďte sami sebou

Toto je jedno z najdôležitejších pravidiel randenia, no často naň zvykneme zabúdať. Ak naozaj chcete nájsť svoju lásku, je možné, že začnete predstierať, že ste niekým, kým v skutočnosti nie ste; a to preto, aby ste sa ostatným viac zapáčili. To však nikdy nie je dobrý nápad.

Predstieranie, že ste niekým iným, Vám možno pomôže získať rande alebo dokonca vzťah, nie však taký, ktorý dokáže fungovať aj z dlhodobého hľadiska. Ak teda neplánujete predstierať až do konca svojho života. Buďte preto sami sebou – možno bude trvať trochu dlhšie, kým nájdete pre seba tú správnu osobu, budete však aspoň vedieť, že Vás miluje kvôli tomu, aký v skutočnosti naozaj ste.

Jednoduchý spôsob #4: Prestaňte súdiť

Ak sa riadite naším prvým tipom a stretávate veľa nových ľudí, pravdepodobne si ich predstavujete v roli svojej lepšej polovičky. Je to prirodzené, avšak prestaňte súdiť každého, koho stretnete z pohľadu slobodného človeka, ktorý si hľadá partnera.

Uvoľnite sa a skúste odbúrať tlak. Ľudia dokážu vycítiť, keď ich súdite, tak s tým prestaňte. Jednoducho si vychutnajte spoločnosť ostatných; ak k niečomu dôjde, je to skvelé, ak nie, máte nových kamarátov. Tým, že budete posadnutí hľadaním svojej polovičky, si nijako nepomôžete k urýchleniu tohto procesu.

Jednoduchý spôsob #5: Vždy hovorte áno

Ak ste už trošku sklamaný svetom randenia, je možné, že sa naň jednoducho vykašlete, zostanete vo svojej zóne pohodlia a začnete ľutovať sami seba. To však nevyrieši ani jeden z Vašich problémov - práve naopak, Váš život bude prázdny a smutný.

Vždy hovorte áno novým príležitostiam – aj keď Vás trochu vystrašia. Je to jediný spôsob ako rásť a ďalej sa rozvíjať. Čím viac skúseností máte a čím viac žijete, tým väčšiu šancu máte na stretnutie niekoho špeciálneho – a medzitým budete zažívať najkrajšie chvíle svojho života!

Jednoduchý spôsob #6: Odmietnutia neberte osobne

Vyrovnanie sa s odmietnutím nikdy nie je ľahké a hlavne ak ide o romantické záležitosti – tu odmietnutie bolí najviac. Musíte sa však naučiť nebrať odmietnutia osobne a nestrácať nádej, ak veci nejdú podľa Vášho plánu – pretože to sa pravdepodobne stane.

To, že ste odmietnutý, neznamená, že je na Vás niečo zlé. Znamená to iba to, že tá druhá osoba necítila zvláštne puto. Skúste si “obuť jej topánky” - určite aj Vy poznáte mnoho ľudí, ktorí sú úžasní, avšak neviete si s nimi predstaviť romantickú budúcnosť. Niekedy chémia zafunguje a niekedy nie – to však nemá s Vami nič spoločné.