NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Sen o meditácii v zahraničí

Snívalo sa mi, že som si na pár dní zobrala dovolenku a odišla som do zahraničia s cieľom, že tam budem meditovať. V hoteli, kde som bola ubytovaná, všetci hovorili po francúzsky. Bola som si v tom sne istá, že som niekde v zahraničí, ale neviem určiť konkrétnu krajinu. Keďže neovládam žiadny cudzí jazyk, musela som sa dorozumievať rukami-nohami.

Snívalo sa mi, že som si na pár dní zobrala dovolenku a odišla som do zahraničia s cieľom, že tam budem meditovať. V hoteli, kde som bola ubytovaná, všetci hovorili po francúzsky. Bola som si v tom sne istá, že som niekde v zahraničí, ale neviem určiť konkrétnu krajinu. Keďže neovládam žiadny cudzí jazyk, musela som sa dorozumievať rukami-nohami.

Vyšla som na prvé poschodie, vošla som do prvej izby, ale bola obsadená. Došlo mi, že som sa pomýlila a vošla som do nesprávnej miestnosti. Osoba, ktorú som tam videla, bola moja bývalá spolužiačka – bola tam so svojím dieťaťom, ktoré som nevidela už dobrých 10 rokov. Pešo som vyšla na ďalšie poschodie, ale vtedy som si spomenula, že moja izba je na deviatom poschodí. Vrátila som sa teda na prízemie a privolala si výťah.

 

Kým som sa viezla vo výťahu, pozrela som sa na kľúče od mojej izby a zistila som, že moja izba je až na 24-tom poschodí. Vystúpila som z výťahu na niektorom z medziposchodí a obzerala som sa, kde to vlastne som. Kráčala som po nejakých trámoch a priečkach, nakoľko robotníci túto stavbu ešte len dokončovali. Polovica už bola hotová, vrátane reštaurácie, ktorá bola otvorená. Zrazu som si všimla, že okolo mňa lezie asi 10cm dlhý škorpión. Jeho chvost vyzeral ako plutva.  Prešiel okolo mňa tak, akoby si ma vôbec nevšímal. Hoci sa mi nezdalo, že je jedovatý a že na mňa chce zaútočiť, nemala som z neho dobrý pocit. Potom som opäť nastúpila do výťahu a viezla som sa hore.

 

Výťah bol veľký, ale ja som v ňom bola sama. Nechápala som, prečo sa v ňom nevezú aj ďalší hostia z hotela, nakoľko hotel bol úplne preplnený. Vystúpila som a vošla som do prvej izby, ktorú som zbadala. Na tomto poschodí nebol vôbec nikto. Pozrela som sa z okna, ale nemala som výhľad na more, ako som očakávala.

 

Videla som jamu plnú piesku a pri nej ženu, ktorá zbierala liečivé rastliny. Výťahom som sa zviezla na prízemie, podišla som k tej žene a v tom som sa zobudila. Viete mi vysvetliť, čo by tento sen mohol znamenať?

 

Milá pisateľka, sen o tom, že ideš na dovolenku meditovať má jednoduché vysvetlenie – potrebuješ odpočinok. To, že si bola v zahraničí, naznačuje chaos a nerovnováhu v Tvojom životnom štýle a túžbu zbaviť sa toho. Zahraničie je symbolom toho, že potrebuješ opustiť všetko zaužívané, čo poznáš a dramaticky zmeniť niektoré veci vo svojom živote.

Spolužiačka zo školy, ktorú si videla v jednej z izieb, je symbolom návratu do minulosti. Pravdepodobne Ti chýba niečo z minulosti, niečo pekné zo školských čias (pocity, emócie, zážitky a pod.). Vtedy si bola slobodná, voľná a nemala si v podstate žiadnu zodpovednosť za vážne veci v živote. Skús porozmýšľať, či necítiš túžbu zbaviť sa zodpovednosti a byť taká bezstarostná ako počas školských čias?

Na dalšie poschodie si sa vybrala peši – kráčanie po schodoch je symbolom dosahovania dospelosti, zrelosti, vnútornej rovnováhy a zodpovednosti. Zo schodov si sa však vrátila naspäť do výťahu – žeby to bol znak toho, že nechceš byť zodpovedná a správať sa dospelo? To, že si sa vozila výťahom hore a dolu, predstavuje Tvoje vzostupy a pády počas doterajšieho života. Je to tiež znak toho, ako sa menia Tvoje emócie a pocity, ako vnímaš svet okolo seba. Škorpión, ktorý sa v sne objavil, je znakom bolestivej situácie v Tvojom živote, ktorá Ťa poznačila a dodnes v Tebe rezonuje. Mohli to byť škaredé, nepríjemné slová, ktoré o Tebe niekto povedal alebo akákoľvek negatívna situácia, ktorá sa Ťa dotkla. Škorpión je tiež symbolom smrti, čo znamená, že by si tieto negatívne zážitky z minulosti mala definitívne “pochovať” a orientovať sa už len na prítomnosť. Len takto môžeš začať nový život bez toho, aby Ťa prenasledovali nepríjemné zážitky z minulosti. Jama s pieskom, ktorú si v sne napokon videla, môže predstavovať rôzne veci, záleží to vždy od okolností. Môže byť znakom nových ľudí a zážitkov, ale aj kritikou Tvojej práce. Žena, ktorú si videla, je znakom toho, že sa bojíš staroby – porozmýšľaj nad tým a prijmi starnutie ako prirodzenú, nevyhnutnú súčasť života.