V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Mali by ste dovoliť svojmu štvornohému miláčikovi spávať s Vami v posteli?

Je čoraz rozšírenejšie, že ľudia spávajú v posteli aj so svojím psíkom alebo mačkou. Je správne spať so štvornohým miláčikom, alebo nie? Vedecké názory sa v tomto rozchádzajú. Čo by ste teda mali urobiť: nechať maznáčika pri sebe, alebo ho poslať z postele preč? A čo hygiena?  

Takmer polovica majiteľov psov s nimi spáva v posteli

Jeden z nedávnych výskumov ukázal, že asi polovica majiteľov psov dovolí svojim miláčikom vliezť do postele a spať spolu s nimi. Pre väčšinu psíčkarov je to v dnešnej dobe z psychologického hľadiska príjemné. Podľa štúdií zameraných na spánok môže mať totiž prítomnosť psa v posteli pozitívny dopad na kvalitu Vášho spánku.

Spánok so psom má svoje korene v dávnej minulosti

Existujú argumenty pre, ale aj proti spaniu v spoločnej posteli so svojím štvornohým miláčikom - a týkajú sa predovšetkým hygieny. Hoci sa môže zdať, že mať so sebou v posteli mačku či psa je moderný fenomén, v skutočnosti to nie je žiadnou novinkou. Už v staroveku niektorí ľudia občas spávali so zvieratami, najmä v zime. Aj v mnohých ďalších kultúrach patrili zvieratá do postele k majiteľovi, varovali ho pred možným útokom predátorov, alebo sa dokonca okolo nich schúlili, aby ich zohrievali. Bez nich by museli ľudia čeliť krutej zime. Mnohí známi, bohatí a vplyvní ľudia taktiež udelili svojim psom výsadu zdieľať s nimi posteľ. Podľa informácií vytesaných do hrobu napríklad vieme, že egyptský faraón Ramzes Veľký mal psa menom Pahates, ktorému udelil titul „faraónov spoločník v posteli“. Alexander Veľký bol zasa známy tým, že po bitkách odpočíval pri svojom anglickom chrtovi Peritovi.

Psi nám pomáhajú uvoľniť sa a vytvárajú extra teplo

Zdá sa, že vďaka psom môžeme lepšie relaxovať. Rytmické dýchanie psíka, keď leží vedľa nás, nám môže pomôcť zaspať. Navyše, prítomnosť psa zvyšuje vyplavovanie oxytocínu, hormónu spájaného s náklonnosťou a šťastím.

Zvýšené riziko ochorenia

Aj keď nie ste alergický na psov, pravdou je, že väčšinu času trávia vonku v kontakte s vecami, ktorých by ste sa mali vyvarovať. To môže negatívne ovplyvniť Vaše zdravie. Ak však dávate svojho miláčika pravidelne očkovať, nemá blchy a je celkovo zdravý, nemali by ste sa obávať spať s ním v jednej posteli; potrebujete však správny matrac.

A čo hygiena matraca?

Hlavným dôvodom, prečo niektorí ľudia nechcú spať so svojím psom v posteli, je problém s čistotou a hygienou matraca. Ak však poznáte základné hygienické pravidlá, stačí si vybrať matrac s prateľným poťahom. Posteľnú bielizeň si pravdepodobne meníte každý týždeň-dva, ale ako často čistíte aj samotný matrac? Ak bude čisté Vaše zviera, posteľná bielizeň aj matrac, znížite riziko možných ochorení a aj Vaša spálňa bude dýchať sviežosťou. Matrace Air+ sú hypoalergénne a vyrobené z materiálov, ktoré predstavujú nehostinné prostredie pre prachové roztoče. Nikdy sa preto nemusíte obávať toho, či okolo Vašej postele nepobehujú nejaké nevhodné tvory. Naše matrace majú špeciálnu úpravu, ktorá zabezpečuje, že je ich povrch antibakteriálny a odolný voči roztočom aj zápachu.

Môžete teda spokojne spať a nestrachovať sa, že budete počas spánku vdychovať nebezpečné pachy. Konštrukcia nášho matraca vďaka patentovanej technológii Octaspring® zabezpečuje nepretržité prúdenie vzduchu, čím zabraňuje množeniu prachových roztočov. Jednou z najdôležitejších výhod línie matracov Air+ nie je len priedušnosť a zabezpečenie hypoalergénneho prostredia na spanie, ale aj snímateľný a prateľný poťah. To je to, čo potrebujete najviac, ak spávate posteli aj so svojím psíkom. Technológia Octaspring® vytvára maximalizovanú a dokonalú priedušnosť, a teda prvotriednu hygienickú úroveň matraca.

Hygienu sme zvládli – a čo pohodlie?

Možno ste už počuli, že Váš spánok závisí od kvality pružín v matraci. Keďže matrace Air+ majú najlepšie možné pružiny - Octaspring®, zabezpečujú elasticitu a 3D prispôsobivosť rovnako v tvare, ako aj vo funkčnosti. Taštičkové pružiny zas dodávajú stabilitu a zvyšujú celkovú výšku matraca. Náš hybridný dizajn včelieho plástu vytvára sviežejšie, pokojnejšie prostredie na spánok – a pritom poskytuje perfektnú podporu. Vďaka taštičkovým a Octaspring® pružinám sa nám podarilo skombinovať to najlepšie z oboch technológií. Preto Vám, Vášmu partnerovi a dokonca aj Vášmu chlpatému miláčikovi môžeme priniesť TOP kvalitu matraca. Či už Váš chlpatý spoločník spáva spolu s Vami v posteli alebo mimo nej, najdôležitejšie je dobre si v noci oddýchnuť a byť v hygienickom prostredí. Na čo ešte čakáte? Vyskúšajte jeden z našich matracov.

Potrebujete pomoc?
x
Potrebujete pomoc?

Naši operátori sú pripravení odpovedať na vaše otázky ohľadom produktov alebo objednávok. Prosím, kontaktujte nás na čísle:

02/59 220 750