V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Výber správneho matraca

Každý rok trpí bolesťami chrbta asi 40% ľudí na celom svete. Ak ste jedným z nich, výber správneho matraca zohráva jednu z najdôležitejších rolí pri riešení Vašich problémov alebo pri snahe o zmiernenie bolesti.

Každý rok trpí bolesťami chrbta asi 40% ľudí na celom svete.

Ak ste jedným z nich, výber správneho matraca zohráva jednu z najdôležitejších rolí pri riešení Vašich problémov alebo pri snahe o zmiernenie bolesti.

Tu je niekoľko dobrých rád, ktoré Vám pri výbere správneho matraca môžu pomôcť:

  • Nekupujte si matrac len na základe toho, že Vám predavačka povedala, že je dobrý na chrbticu. Dôležité je vyskúšať, či naozaj zabezpečuje úplnú podporu Vášho tela a uistiť sa, že keď na ňom budete spať, budete v čo najprirodzenejšej polohe.
  • Nie je možné nájsť matrac, ktorý by celkom vyriešil Vaše problémy s chrbticou a bolesťami, pretože tie môžu byť rôzneho pôvodu. Je preto potrebné starostlivo zvážiť, ktorý matrac bude pre Vás najlepší a zistiť, či zodpovedá Vašim potrebám a či bude pre Vás maximálne pohodlný. Nerozhodujte sa pri kúpe matraca iba podľa ceny, skôr sa snažte nájsť pre seba to najvhodnejšie riešenie.
  • Ak je matrac tvrdý, neznamená to automaticky, že je dobrý pre Váš chrbát. Musíte sa presvedčiť, či poskytuje vhodnú podporu oblasti krížov, ramien a krku. Vo väčšine prípadov dodáva najlepšiu oporu telu stredne tvrdý matrac.
  • Ak si kupujete matrac, nezabudnite ani na správny vankúš, aby ste zabezpečili správnu podporu aj svojmu krku a aby bolo Vaše telo v správnej horizontálnej polohe. Ak je vankúš príliš veľký, Váš krk sa neprirodzene nakláňa dopredu alebo do strany (podľa toho, ako spíte), preto môžete ráno pociťovať svalové napätie na zadnej strane krku a taktiež sa môžete cítiť unavení a nevyspatí.

Zopár tipov súvisiacich s polohou pri spaní:

  • Vyberte si takú polohu, pri ktorej bude Vaša chrbtica najviac uvoľnená.
  • Spánok na boku je lepší ako ležať na bruchu s krkom vytočeným do strany.

 

Potrebujete pomoc?
x
Potrebujete pomoc?

Naši operátori sú pripravení odpovedať na vaše otázky ohľadom produktov alebo objednávok. Prosím, kontaktujte nás na čísle:

02/59 220 750