NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Ako spoznáte kvalitný matrac? Tieto tri veci musí mať.

Bol s Vami v dobrom aj v zlom a teraz je načase ho vymeniť. Nezáleží, ako ste prišli na to, že Váš starý a opotrebovaný parťák do postele je už za zenitom. Teraz sa potrebujete zorientovať v spleti cien, zliav a predajcov, ktorí Vás presviedčajú o kvalite svojich matracov. Ako sa neobabrať?

Nemusíte sa hneď stať expertom na matrace a stráviť hodiny prieskumom, aby ste si nakoniec dobre odpočinuli a neoľutovali nemalú investíciu. Je nám jasné, že vo svete matracov sa cítite ako Alica v krajine zázrakov. Koniec koncov, matrac si vyberáme v priemere len raz za 10 rokov.

Znížte cenu a kúpim si váš matrac

Áno, zákazníci si často predstavujú, že za supermarketovú cenu by mali dostať Rolexky. Možno Vám to bude znieť ako klišé vyškolenej predavačky, ale pri výbere matraca sa neriaďte len cenou. Tú samozrejme zohľadniť musíte, ale nemala by sa stať základným kritériom výberu. Áno, za kvalitu sa platí a nie, najdrahší matrac nemusí byť pre Vás ten najlepší. Cena by Vás mala zaujímať až v momente, keď zistíte, že matrac spĺňa aspoň Vaše základné požiadavky. Inak sa Vám môže ľahko stať, že si domov prinesiete ružovú penu, ktorá po dvoch mesiacoch spľasne.

Matrac je investícia do budúcnosti

Kvalitný matrac by mal vydržať niekoľko rokov a nezmeniť pritom svoj tvar ani vlastnosti. Za Vaším dobrým spánkom je v skutočnosti celá veda. Kvalitné materiály používané v matracoch sa vedecky testujú. Dormeo testuje vlastnosti matracov v 70-tich laboratóriách. Overuje sa, aký tlak matrace vydržia, koľko vlhkosti znesú, či sa v nich držia roztoče, a podobne.

Dobrý predajca za kvalitu zodpovedá patričnou zárukou. Pokiaľ si chcete so svojím matracom vybudovať trvalejší vzťah na aspoň 10 rokov, určite si vyberajte predajcu, ktorý Vám naňho dá záruku. Napríklad matrace Dormeo majú záruku 10-15 rokov. To znamená, že počas tejto doby sa Vám matrac nepreleží, nenájdete si v ňom dieru v tvare Vášho zadku a pod posteľou rozdrobený materiál. Je teda dobré zamyslieť sa, či je pre Vás lepšia malá, ale krátkodobá a opakovaná investícia do mačky vo vreci, alebo dlhodobejšia investícia so zárukou, že všetko pôjde hladko.

Čo robí matrac matracom?

Kvalitný matrac naozaj nie je len pena. Musí fungovať ako švajčiarske hodinky. Slúžiť Vám bude minimálne osem hodín denne a to v čase, keď sa potrebujete vypnúť a dobiť baterky. Kto má dnes čas dve hodiny pozvoľna zaspávať, 3x za noc sa ísť vycikať a ráno horko-ťažko vstať? Toto všetko má matrac na starosti. Mal by Vás uspať čo najskôr, zabrániť tomu, aby ste sa v noci budili, a ráno Vás vykopnúť z postele čerstvých ako rybička. Aby to všetko dokázal, musí poskytovať ideálnu oporu, pohodlie a správne podopierať Vašu chrbticu. Pri výbere matraca sa teda vždy pýtajte, akým spôsobom a materiálmi tieto vlastnosti daný matrac spĺňa.

3 zlaté pravidlá

1. O potrebnú oporu sa musí postarať pevný, ale zároveň pružný materiál, ktorý tvorí jadro matraca. Mal by to byť materiál, ktorý vydrží niekoľko rokov v nezmenenom stave. My používame buď pevnú penu Ecocell® alebo špeciálne penové pružiny Octaspring®. Obe musia vydržať záťaž 130 kilogramov a zachovať si všetky svoje vlastnosti.

2. O komfort sa stará čiastočne jadro matraca, ale z väčšej časti jeho vrchná vrstva. Štíhlejší ľudia s rovnou postavou nemajú problém cítiť sa pohodlne aj na tvrdšom matraci, a preto je Ecocell® pre nich postačujúci. Avšak najmä ženy s krivkami, bokmi a rovnako aj ľudia s pár kilečkami navyše potrebujú špeciálnu starostlivosť. Tá musí byť zabezpečená mäkším materiálom na povrchu matraca. V našom prípade to býva pamäťová pena, ktorá krásne kopíruje tvar tela a dodá pocit mäkkosti.

3. Nakoniec tá najdôležitejšia vec. Kvalitný matrac sa musí postarať o to, aby Vaša chrbtica odpočívala v prirodzenom stave. Pokiaľ sa ráno budíte s pocitom, že ste zlomený na polovičku, niekde Vás seká alebo máte niečo stŕpnuté, problém bude práve tu. Kvalitný materiál musí byť nielen pevný a udržať váhu Vášho tela, ale aj pružný. Ak sa Vašim krivkám neprispôsobuje, chrbtica sa dostane do nepríjemnej polohy a bolesti sa čoskoro dostavia.

Materiály, ktoré používame, sa dokážu tvaru chrbtice prispôsobiť a dostávajú ju do vhodnej polohy. Opäť platí, čím väčšie krivky a oblejšie tvary, tým väčší pozor si treba dávať. Ideálnou voľbou sú v takom prípade matrace z penových pružín Octaspring® a matrace s niekoľkými zónami komfortu, ktoré dodávajú každej časti tela inú oporu. V neposlednom rade netreba zabúdať na roštyvankúše, ktorými rovnako viete ovplyvniť, či sa ráno zobudíte dolámaný alebo svieži.